[DC] Plasma Sword

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Posty: 10
Rejestracja: 23 cze 2008, o 22:00

Re: [DC] Plasma Sword

Postautor: Dreamcaster » 13 mar 2011, o 23:20

Nie udało mi się znaleźć pliku z czcionką. Font jest dobrze schowany, kolejnym utrudnieniem są same pliki DoA2. Na płycie nie znajdziemy plików *.prv, wszystkie pvr'y są ukryte pod plikami *.bin. Aby wypakować pvr'y trzeba się bawić hex-edytorem, bardzo mozolna robota. Znalazłem kilka plików które przypominają fonta, ale to nie jest to czego szukałem.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Porzuciłem tłumaczenie DoA2. Nie mam zamiaru tłumaczyć gry bez polskich znaków. Być może któś bardziej doświadczony to przejmie. Jeśli ktoś jest zainteresowany niech napisze do mnie PMke. Mogę wysłać wszystkie pliki PVR, które udało mi się wyciągnąć z *.BIN oraz programy których używałem.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Przedwczoraj odkryłem że Plasma Sword ma wszystkie pliki graficzne na wierzchu. Mam zamiar wziąść się za tą grę, tłumaczenie będzie o wiele łatwiejsze od DoA2. Wiekszość dialogów jest w formie teskty nałożonego na teksturę, także wystarczy edycja w Gimpie, Photoshopie. Jak narazie przetłumaczyłem dla testów komunikaty o braku VMU które się wyświetlają zaraz po włączeniu gry. Wszystko wygląda elegancko :-)

Oprócz dialogów pozostaje przetłumaczyć jeszcze menu+opcje za pomocą hex edytora. Próba edycji fonta zakończyła się niepowodzeniem. Nie jestem za dobry w obsłudze Photoshopa, efekty możecie zobaczyć na fotce:

Obrazek

Obrazek
Nie udało mi się uzyskać przezroczystego tła. Jak widać na drugim zdjęciu, wokół znaków ą,ę,ś,ć znalazło się czarne tło którego nie powinno być.


Jeśli chodzi o drugi font to sprawa wygląda jeszcze gorzej. Również tutaj występuje czarne tło, ale co gorsza nie wyświetla prawidłowo znaków. Znaki zaznaczone na różowo (zdjęcie) są bardzo zniekształcone. Znaki zaznaczone na zielono wyglądają trochę lepiej, na przykład litera E podmieniona na "buźkę" jest prawidłowo wyświetlona (problem - ma czarne tło). Litera L podmieniona na "ą" jest troche ucięta z prawej strony.

Obrazek

Obrazek


Chciałbym prosić o pomoc w edycji czcionki, moje Photoshop skillsy ssą paukę. W załączniku znajdziecie Font w formacie *.PVR, dwie przeglądarki plików PVR, plugin do Photoshopa (PVR). Na sam koniec chciałbym dodać żebyście zwrócili uwagę na Alpha Channel, wydaje mi się że to klucz do sukcesu.
Załączniki
Plasma Sword Font+Programy.rar
(831.47 KiB) Pobrany 153 razy

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [DC] Plasma Sword

Postautor: Manuel Czaszka » 14 mar 2011, o 14:02

Test
Załączniki
FONTpl.zip
(6.35 KiB) Pobrany 154 razy
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości