Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Oficjalne forum http://scummpl.grajpopolsku.pl/news.php
Bolt
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:37

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: Bolt » 11 paź 2014, o 15:16

Pliki
Załączniki
miseb.csv.zip
(718 Bajtów) Pobrany 418 razy

alvaro
Posty: 25
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 22:08

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: alvaro » 11 paź 2014, o 15:25

Pliki
W archiwum ("miseb.csv.zip") znajduje się wyłącznie skrót do pliku ("miseb.csv.lnk") a nie właściwy plik ("miseb.csv").

Bolt
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:37

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: Bolt » 12 paź 2014, o 10:16

Teraz powinno być dobrze
Załączniki
miseb.csv.zip
(1.27 KiB) Pobrany 462 razy

kamil950
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 19:35

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: kamil950 » 13 paź 2014, o 12:40

(...)
Wygląda chyba na to, że edycja MI2:SE dostępna na platformie Steam jednak nieco się różni od tej z wydania DVD pod tym względem. To trochę dziwne zważywszy na to, że w przypadku pierwszej części nikt nie zgłaszał czegoś takiego.
Jako, że na chwilę obecną nie posiadam pakietu "Monkey Island: Special Edition Bundle" a jego aktualna cena (14,99 Euro) nie zachęca do zakupu to na razie wstrzymam się z dodaniem wsparcia do tej wersji gry. (...)
Możesz kupić tanio od kogoś na http://steamtrades.com/ (polecam doinstalować wtyczkę do przeglądarki SteamTrades Plus, dzięki której wyszukiwartka na stronie będzie przeszukiwać także opisy, a nie tylko tytuły ofert, a poza tym wtyczkę Enhanced Steam do Steam w przeglądarce), http://www.tf2outpost.com/ czy http://www.reddit.com/r/steamgameswap, ewentualnie Pchli Targ na forum http://www.lowcygier.pl.

Np. w tym pierwszym serwisie znalazłem ofertę wymiany Monkey Island: Special Edition Bundle za 2 klucze do skrzynek Team Fortress 2 - TF2 Keys (które możesz kupić normalnie na Steam - w Rynku Steam), czyli ok. 1,8 euro * 2 = 3,60 euro. Może ktoś inny wymienia tę grę jeszcze taniej - nie wiem.

Jeżeli całą wymianę dokonujesz w okienku wymiany w aplikacji Steam, to nawet jakby się okazało, że ktoś kupił grę kradzioną kartą kredytową i by usunęli Tobie ją z konta, to po napisaniu do Steam Support, z tego co czytałem, to zwracano ludziom ich utracone przedmioty wymiany np. te klucze TF2. Jednak i tak warto np. sprawdzić jakie kto ma komentarze na SteamTrades, profilu Steam, Steamrep.com, chociaż oczywiście każdy może je napisać, więc nie muszą być wiarygodne. Największym więc zabezpieczeniem i tak jest to, że wymiana odbywa się w obrębie okna wymiany Steam.

Dlatego wymień się na Steam Gift. Natomiast w przypadku wymiany na Steam Key do gry już jest ryzyko, gdyż jej część odbywa się poza Steam (nie da się wkleić klucza Steam do gry jako przedmiot do wymiany) i w razie czego Steam Support już by ci nie pomógł. Pamiętaj więc, żeby w razie możliwości wymieniać się na Steam Gift (i tak większość ofert np. na steamtrades dotyczy raczej właśnie giftów - zresztą ludzie zazwyczaj piszą w opisie czy to Steam Gift czy Steam Key etc.).

Napisałem jeszcze bardziej rozbudowany komentarz na Disqus o tanim kupowaniu tutaj - http://lowcygier.pl/keyshopy/valve-comp ... 1612663865

Inne poradniki, komentarze na ten temat:
http://www.wykop.pl/wpis/8570542/jak-ku ... adnik-ste/
http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=98
http://gameplay.pl/news.asp?ID=78958


PS Możesz też po prostu poprosić kogoś o wypożyczenie czyjejś biblioteki Steam przez Steam Family Sharing, jeśli znasz kogoś, kto ma Monkey Island2 Special Edition na Steam.

PPS Poza tym proponuję umieszczenie informacji o tym spolszczeniu w dziale na forum Projekty/Projekty i ewentualnie na stronie głównej. Myślę, że nawet bez polskich znaków wiele osób będzie tym zainteresowane, a może dzięki lepszej widoczności znajdzie się ktoś kto zrobi polskie fonty do Monkey Island 2: Special Edition (albo jakoś przeniesie ze spolszczenia do Monkey Island 1: Special Edition).

alvaro
Posty: 25
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 22:08

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: alvaro » 16 paź 2014, o 20:49

Nie udaje mi się zaaplikować tej łatki xdelta
Próbuje zainstalować spolszczenie do monkey Island 2 ,ale wyskakuje mi taki błąd
NINJA v2.0.0 (C)2006 Derrick Sobodash
Outputting to C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Monkey2\monkey2.pak-patched...
File patching failed.
Most likely, this was cause by your file being a different file size than that which is expected in the xdelta patch.
Patch wygląda tak
xdelta has the following to report:
version 1.1.3 found patch version 1.1 in C:\Users\Alf\Desktop\misec_pl_user_v1-3\misec_pl_user\diffs\mi2_2010\pl1\Monkey2.pak.xdelta (compressed)
output name: Monkey2.pak
output length: 505904614
output md5: 6aa258953743e23aca01d5a1dbfa101a
patch from segments: 2
W wersji 1.4 paczki spolszczającej ("misec_pl_user_v1-4.7z") poprawiono kompatybilność z edycją Steam MI2:SE (Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition) wchodzącą w skład pakietu MISEB (Monkey Island: Special Edition Bundle). Jest to pierwsza ogólnodostępna wersja paczki zawierająca łatki różnicowe dla tej edycji gry.

Łatki dla MI1:SE (PC DVD-ROM i Steam):
- "Monkey1.pak": "diffs\mi1_2009\pl0\Monkey1.pak.xdelta"
- "audio\speech.info": "diffs\mi1_2009\pl0\audio\speech.info.xdelta"
- "localization\uiText.info": "diffs\mi1_2009\pl0\localization\uiText.info.xdelta"

Łatki dla MI2:SE (PC DVD-ROM):
- "Monkey2.pak": "diffs\mi2_2010\pl1\Monkey2.pak.xdelta"

Łatki dla MI2:SE (Steam):
- "monkey2.pak": "diffs\mi2_2010_steam\pl1\monkey2.pak.xdelta"
Poza tym proponuję umieszczenie informacji o tym spolszczeniu w dziale na forum Projekty/Projekty i ewentualnie na stronie głównej. Myślę, że nawet bez polskich znaków wiele osób będzie tym zainteresowane
Przemyślę to, ale nie chciałbym za bardzo SPAMować. O tym spolszczeniu informowałem już w kilku innych wątkach:
- "Monkey Island 2 : Zemsta LeChucka PL - Wasze opinie."
- "The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie."
- "Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge"
- "Monkey Island 2 PL - co ze spolszczeniem Special Edition?"
- "[PC] The Secret of Monkey Island 2: Zemsta LeChucka"
- "The Secret of Monkey Island 2: Zemsta LeChucka oraz Indy"
może dzięki lepszej widoczności znajdzie się ktoś kto zrobi polskie fonty do Monkey Island 2: Special Edition (albo jakoś przeniesie ze spolszczenia do Monkey Island 1: Special Edition).
Przeniesienie fontów z MI1:SE do MI2:SE nie jest takie proste. Gdyby tak było to już dawno sam bym to zrobił. Opisałem tę kwestię w plikach pomocy zawartych w paczce spolszczającej.

Bolt
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:37

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: Bolt » 9 sty 2015, o 12:48

Spolszczył ktoś Monkey Isalnd 2 SE (wersja na Steam), bo mi nie działa. Ciągle mam po angielsku, brak polskich napisów

alvaro
Posty: 25
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 22:08

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: alvaro » 9 sty 2015, o 16:25

Spolszczył ktoś Monkey Isalnd 2 SE (wersja na Steam), bo mi nie działa. Ciągle mam po angielsku, brak polskich napisów
Tak jak pisałem wcześniej, od wersji 1.4 paczka spolszczająca posiada pełne wsparcia dla wydania Steam gry MI2:SE (Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition).

Bez dodatkowych informacji nie jestem w stanie stwierdzić gdzie dokładnie leży problem. W związku z tym prosiłbym abyś odpowiedział na kilka pytań.
1. Czy zaaplikowałeś łatkę "diffs\mi2_2010_steam\pl1\monkey2.pak.xdelta" na plik "monkey2.pak" znajdujący się w głównym katalogu gry?
Jesteś pewny, że operacja się powiodła? Sprawdziłeś odcisk tego pliku i porównałeś go z tym podanym w dokumentacji ("info/hashes.txt")? Powinien posiadać następujący skrót MD5: 8425a729f1a59ddd8f64f6c423a9ef9c.
2. Czy aktywowałeś spolszczenie zmieniając na wartość "1" zmienną "Language" w sekcji "[Localization]" w pliku konfiguracyjnym gry, tj. "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island 2 Special Edition\Settings.ini"?
3. Włączałeś grę uruchamiając bezpośrednio plik wykonywalny "Monkey2.exe" znajdujący się w jej katalogu instalacyjnym? Tak jak wcześniej pisałem zarówno autostart jak i launcher mogą zmienić zawartość pliku konfiguracyjnego gry i w rezultacie wyłączyć spolszczenie. Zostało to szerzej opisane w "info/issues.txt".

Przypominam, że nawet po poprawnej instalacji spolszczenia menu główne gry pozostanie w języku angielskim ze względu na to, że wykorzystuje ono grafiki, które nie zostały spolonizowane. Polskie napisy powinny być jednak widoczne w samej grze.

Gdybyś nadal miał jakieś problemy to możesz dodatkowo spróbować postąpić tak jak to zostało opisane w punkcie 2, ale w stosunku do pliku "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island Collection\Settings.ini", tzn. zmienić tam na wartość "1" zmienną "Language" w sekcji "[Localization]".
Gdyby i to nie pomogło to zamieść na forum odcisk MD5 pliku wykonywalnego "Monkey2.exe" znajdującego się w katalogu instalacyjnym gry oraz zawartość pliku "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island 2 Special Edition\Settings.ini" i "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island Collection\Settings.ini".

Starałem się opisać najbardziej powszechne problemy i sposoby ich rozwiązania w zwartym w paczce FAQ ("info/faq.txt"). Wszystkim osobom, które natkną się na trudności z instalacją spolszczenia polecam tam zajrzeć zanim zadadzą pytanie na forum. Ta kwestia została opisana w punkcie 18.

Bolt
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:37

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: Bolt » 12 sty 2015, o 12:24

Sprawdziłem odcisk pliku Monkey2.pak-pached i wygląda on tak 8425a729f1a59ddd8f64f6c423a9ef9c.Jeśli chodzi o zawartość pliku "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island 2 Special Edition\Settings.ini to wygląda on tak:
[display]
windowed=1
shaders=1
resolution=1920x1080
[audio]
music=100
voice=100
sfx=100
subtitles=1
classicmodevoicedialogue=1
AudioCommentaryEnabled=1
[controls]
directcontrol=1
objecthighlighting=1
VerbToolbar=0
W pliku tym nie ma zmiennej "Language" ani sekcji "[Localization]"
Natomiast plik "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island Collection\Settings.ini" nie istnieje
MD5 Monkey2.exe 6e8094e2e93ffe798beb95dfc26280b3

alvaro
Posty: 25
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 22:08

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: alvaro » 12 sty 2015, o 16:47

Sprawdziłem odcisk pliku Monkey2.pak-pached i wygląda on tak 8425a729f1a59ddd8f64f6c423a9ef9c.Jeśli chodzi o zawartość pliku "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island 2 Special Edition\Settings.ini to wygląda on tak:
[display]
windowed=1
shaders=1
resolution=1920x1080
[audio]
music=100
voice=100
sfx=100
subtitles=1
classicmodevoicedialogue=1
AudioCommentaryEnabled=1
[controls]
directcontrol=1
objecthighlighting=1
VerbToolbar=0
W pliku tym nie ma zmiennej "Language" ani sekcji "[Localization]"
Natomiast plik "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island Collection\Settings.ini" nie istnieje
MD5 Monkey2.exe 6e8094e2e93ffe798beb95dfc26280b3
1. Przejdź do katalogu głównego gry MI2:SE.
2. Zmień nazwę pliku "monkey2.pak" na "monkey2.pak.bak".
3. Zmień nazwę pliku "monkey2.pak-patched" na "monkey2.pak".
4. Dopisz do pliku "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island 2 Special Edition\Settings.ini" następujące linie:

Kod: Zaznacz cały

[localization] language=1
Po edycji może mieć on następującą postać:

Kod: Zaznacz cały

[localization] language=1 [display] windowed=1 shaders=1 resolution=1920x1080 [audio] music=100 voice=100 sfx=100 subtitles=1 classicmodevoicedialogue=1 AudioCommentaryEnabled=1 [controls] directcontrol=1 objecthighlighting=1 VerbToolbar=0
Plik "%APPDATA%\LucasArts\Monkey Island Collection\Settings.ini" mógłby wyglądać np. tak:

Kod: Zaznacz cały

[Localization] Language=1 [Display] Resolution=1920x1080 Windowed=1
5. Uruchom "Monkey2.exe".

Bolt
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:37

Re: Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)

Postautor: Bolt » 12 sty 2015, o 22:36

Niestety próbuje i bez rezultatu, nadal po angielsku


Wróć do „SCUMMPL”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości