The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Oficjalne forum http://scummpl.grajpopolsku.pl/news.php
Tempak
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 21:05

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: Tempak » 6 wrz 2009, o 22:07

Witam. Gram w wersję CD odpalaną wprost z windy (nie DosBox ani nie ScummVM).
Podczas gdy wchodzi się do willi gubernatorki i zaczyna się walka z szeryfem gra wychodzi z błędem 'new name of object 649 too long'. Podobny efekt zalicza się opuszczając przystań ze statkami (tam gdzie jest automat do grogu). Przypuszczam, że jakieś tłumaczenie jest zbyt długie. Innymi słowy grę po spolszczeniu nie uda się skończyć. Szkoda bo spolszczenie naprawdę dobre. ScummVM ma inny format save'u i nie chce mi się zaczynać od początku. Jest szansa na poprawkę? Da się jakoś to przeskoczyć?
Pozdro,Tempak.

Zabolxp
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:05

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: Zabolxp » 22 wrz 2009, o 19:25

Witam!

Pierwszy raz w życiu usiadłem do The Secret of Monkey Island (wersja CD) i jestem zachwycony jakością spolszczenia. Język angielski znam dość dobrze, ale nigdy jakoś nie usiadłem do tej gry, a najprzyjemniej gra się oczywiście w ojczystym języku.

Niestety chciałem zgłosić ten sam błąd, co kolega wyżej. Wychodząc z portu Stana pojawia się komunikat "new name of object 519 too long". Wiem już z tego tematu, że gra działa bez zarzutu przez ScummVM, ale ma inny format zapisanych stanów gry. Zatem ponawiam pytanie poprzednika, czy jest szansa na poprawienie tych błędów, które uniemożliwiają grę w jej naturalnym środowisku? (używam DOSbox 0.73)

Przez pewien czas nikt nie ustosunkował się jakkolwiek do tego, czy jest w ogóle szansa rozwikłać to w dość krótkim czasie. Jeśli ekipa nie ma tymczasowo czasu, to chociaż o tym powiedzcie. Wówczas zacznę grę od początku przez ScummVM. Chociaż oczywiście istnieje trik, aby zapisywać stan gry tuż przed wyjściem z przystani i podmienić pliki na angielskie. Wyjść, zapisać. Podmienić z powrotem na polskie i grać dalej. Jednak wiadomo, że nie dotyczy to tylko przedstawionej przeze mnie sytuacji, ale także kilku innych. Najlepiej jakby jakiś "weteran" przeszedł grę w DOSbox i zdał raport o wszystkich awariach typu "new name of object...".

Tak czy inaczej - OGROMNY SZACUNEK i podziękowania dla całej ekipy, która przyczyniła się do tak wielkiej operacji. Jeśli będę mógł się jakoś przydać kiedyś w korekcie można do mnie uderzać na PW. Jestem po dziennikarstwie i jakieś tam pojęcie mam chyba. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: Rael » 28 wrz 2009, o 18:58

Radzę grać pod ScummVm. DOSBox nie doda wam repsektu, a wręcz przeciwnie!

A dla tych niepokornych poprawiłem błędy z długością nazw obiektów. Ponieważ nie mam czasu na przechodzenie gry po raz n-ty pod DOSBoxem, sami musicie podawać mi sytuacje z problemami. Poprawiliśmy też błąd z grafikami (dziękuję bardzo Bartkowi Jabłońskiemu, który go wskazał, i twigowi, który te błędy naprawił).

Chciałbym jeszcze z tego miejsca napisać, że pilnie potrzebujemy drugiego grafika, głównie do spolszczania napisów w TSoMI:SE. Liczymy na waszą pomoc!
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

magillom
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2009, o 10:34

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: magillom » 23 paź 2009, o 10:40

Panowie! Razace bledy i to juz na samym poczatku...
"Nie masz tele pieniedzy,co?" Chyba TYLU pieniedzy.

twig

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: twig » 23 paź 2009, o 10:59

Piszesz o rażących błędach, a podajesz jeden cytat, który może być:
a) celową stylizacją,
b) literówką.
Nie wiem, która z tych opcji jest właściwa - po moich poprawkach tekst przechodził kilka przeglądów, których nie nadzorowałem. W tekście, który mam na dysku jest "tylu" - więc może jest to celowa stylizacja (średnio mi się podoba, ale ja się staram nie brać już udziału w dyskusjach nad kwestiami językowymi w spolszczeniach ScummPL - ronzbig pewnie wie dlaczego).

Co do dostrzeżonych błędów - ślijcie je do ronzbiga. Literówki zdarzają się każdemu.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: Manuel Czaszka » 23 paź 2009, o 11:03

@magillom Jeśli mogę coś dodać od siebie to pamiętajmy, że wskazanie błędu to oczywiście rzecz bardzo ważna, ale liczy się też sposób w jaki się ów błąd wskazuje. Po co ta zgryźliwość i ostry ton? Jeśli opatrzenie zinterpretowałem ładunek emocji z twojego postu to proszę, wybacz.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: Rael » 23 paź 2009, o 19:31

Panowie! Razace bledy i to juz na samym poczatku...
"Nie masz tele pieniedzy,co?" Chyba TYLU pieniedzy.
Faktycznie, błąd występuje, i to po wcześniejszym poprawnym użyciu tego samego słowa. Już poprawiłem. Czekam na kolejne wyłapane błędy, i zachęcam do używania w postach prawego Alta ;)
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

magillom
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2009, o 10:34

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: magillom » 24 paź 2009, o 13:49

Witam.
Nie bylo zgryzliwosci w moim poscie a bledow jest oczywiscie wiecej (odmiana 'gubernator' - to w koncu kobieta czy mezczyzna; zarty 3 tenorow w barze scumm...itp)
Obecnie z powodu braku czasu nie moge "przeleciec" gry wylapujac bledy w tlumaczeniu ale...moge obiecac iz w najblizszych 2 tygodniach znajde chwile by troche pograc.
Pozdrawiam
Proszę używać polskich znaków, chyba że nie możesz z powodów technicznych - N.

Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: Rael » 25 paź 2009, o 17:42

Poprawiłem w tym jednym miejscu gubernator na gubernatorka, w reszcie gry używamy formy "pani Gubernator".

Czekam na paczkę ze screenami ;)
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

magillom
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2009, o 10:34

Re: The Secret of Monkey Island PL - Wasze opinie.

Postautor: magillom » 30 paź 2009, o 08:32

Witam.
Notoryczny brak czasu uniemozliwia mi gre...

musisz stac sie mistrzem...czy nie lepiej brzmi musisz zostac mistrzem...(?)
gdy tego dokonasz przynies nam dowody twych czynow...j.w - swych czynow.

Generalnie swietna robota! Moze sie uda mi sie "wciagnac" do tlumaczenia nie tylko TSoMI bo to ciekawe doswiadczenie i nie ukrywam spora satysfakcja.
Pozdrawiam

PS szkoda ze nie mam dostepu do calosci tekstu.
PS2 nie uzywam polskich znakow diakrytycznych z powodow czysto technicznych.
m


Wróć do „SCUMMPL”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość