Brutal Legend po polsku

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
Rarrq

Brutal Legend po polsku

Postautor: Rarrq » 27 lut 2013, o 14:12

Niedawno Brutal Legend wyszedł na PC. Niektóre teksty w tej grze są naprawdę świetne, prawdziwe i zabawne. Niestety wymagają znajomości języka angielskiego w dość dużym stopniu. Stwierdzam, że opłaca się spolszczyć tą grę. Ciekawi mnie czy istnieje już jakiś projekt lub czy ktoś się przymierza do tłumaczenia?

Awatar użytkownika
Metalman
Posty: 33
Rejestracja: 19 lip 2013, o 18:33

Re: Brutal Legend po polsku

Postautor: Metalman » 23 lip 2013, o 16:40

Ja zamierzam się tym zająć, jak już nabiorę wprawy.
Metal to nie satanizm!

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Brutal Legend po polsku

Postautor: ikskoks » 23 lip 2013, o 17:32

Nie jestem tego pewny na 100%, ale chyba Iron Squad ma w planach przetłumaczenie tej gry. A nawet jeśli nie, to istnieją odpowiednie narzędzia i ktoś inny może się tym zająć. :)

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: Brutal Legend po polsku

Postautor: cienislaw » 23 lip 2013, o 18:05

nie zaprzeczam, nie potwierdzam, ale sugerowałbym zajęcie się innym projektem.
Obrazek

Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

Re: Brutal Legend po polsku

Postautor: GimmyBreaker » 23 lip 2013, o 20:17

Jak większość gier na UE, tak również Brutal Legend powinno udać się technicznie rozbebeszyć, ale teraz wakacje. Ludzie odpoczywają :)
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: Brutal Legend po polsku

Postautor: cienislaw » 23 lip 2013, o 20:28

Jak większość gier na UE, tak również Brutal Legend powinno udać się technicznie rozbebeszyć, ale teraz wakacje. Ludzie odpoczywają :)
BL nie jest na UE to raz. dwa jest rozbebeszona tak samo jak inne gry na tym samym engine od Double Fine. trzy, scena fanowskich tłumaczeń jest za mała by marnować czas na to samo (vide Don't Starve) - 600kb tekstu z BL można śmiało obdzielić kilka mniejszych projektów.
Obrazek

Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

Re: Brutal Legend po polsku

Postautor: GimmyBreaker » 23 lip 2013, o 20:56

W takim razie pardon, słowa kluczowe z Google: "Brütal Legend is an action-adventure real-time strategy game created by Double ..... The team used the 2.5 version Unreal engine with UnrealScript to build their..." wprowadziły mnie w błąd.
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

Awatar użytkownika
Johnny
Kasztaniak
Posty: 260
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:35

Re: Brutal Legend po polsku

Postautor: Johnny » 23 lip 2013, o 21:07

scena fanowskich tłumaczeń jest za mała by marnować czas na to samo
To twoje zdanie. Gdyby była jakaś gra, którą chciałbym spolszczyć sam, ale istniałby już jakiś projekt jej tłumaczenia, to nawet bym się nie zastanawiał nad tym "marnowaniem czasu". Nikomu by to przecież nie zaszkodziło - fani sami zdecydowaliby, która z wersji jest bardziej godna uwagi. Tak było na przykład z tłumaczeniem tego F1, które stworzył i RadolSzczecin, i IS.

Swoją drogą tu wychodzą na wierzch wady "PR" Iron Squadu. Moim zdaniem zdecydowanie nie ma co zwlekać z informacją o rozpoczęciu tłumaczenia jakiejś nowej, popularnej gry - ktoś sobie rozgrzebie grę, ogłosi się, a zaraz potem okazuje się, że na stronie IS pojawia się informacja "Mamy już 50% tłumaczenia". Dla kogoś z małą wytrwałością może to być nieco demotywujące. Moim zdaniem, skoro jesteśmy jedynie sceną amatorską, fanowską, należy wykładać sprawy jasno. Przecież kto ma zagrać, zagra i tak. Google mu pomoże. Dobra reklama jest potrzebna wtedy, kiedy w grę wchodzą pieniądze. Ale to już z zupełnie innej beczki :D

Powodzenia dla tego kogoś, kto w końcu zdecyduje się tłumaczyć BL :D
Od 20 lat niszczę klimat. Moje dzieci będą jeździć bez kasków.

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: Brutal Legend po polsku

Postautor: cienislaw » 23 lip 2013, o 21:27

takie a nie inne stanowisko podyktowane jest tym, że gier do tłumaczenia jest wiele, a ludzi którzy robią to dobrze nie za dużo. plus jeśli ktoś zaczyna przygodę z tłumaczeniem, to sugerowałbym coś mniejszego, a nie projekt 600kb o dość specyficznym słownictwie i humorze. oczywiście, jeśli istnieje już spolszczenie, albo jest tworzone, ale jest mierne, to jak najbardziej popieram dubla (vide Torchlight 2, który na początku dublem nie był).

pisałem to ostatnio w komentarzach IS, więc napiszę i tu. dołączyłem do IS w celu spolszczenia Torchlight 2. nie ukrywam, podczas pracy nad projektem poznałem kilku ciekawych ludzi i z nimi albo już współpracuję, albo zamierzam współpracować. ale kończę projekt oraz inne rzeczy, które się zobowiązałem i z IS jako takim moje drogi się rozchodzą, między innymi z tego powodu o którym piszesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Brutal Legend po polsku

Postautor: mendosa » 23 lip 2013, o 21:31

Dobrze, to kto w końcu tłumaczy tę "Baśń o Brutalu" ;) ?
N.E.M.O.


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości