Borderlands [STEAM] spolszczenie

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
Devil

Borderlands [STEAM] spolszczenie

Postautor: Devil » 15 gru 2013, o 16:24

Witam,
chciałbym zapytać czy ktoś posiada działające spolszczenie do Borderlands?
Jeżeli wgrywam spolszczenie od Cenegi to prosi mnie o płytę, a ja płyty nie posiadam bo zakupiłem kod steam na zimobraniu muve.pl.
Jeżeli jednak zainstaluje spolszczenie i skopiuje oryginalne pliki dll i exe ze steam to gra nie odpala, ponieważ pojawia się błąd MS Runtime C++. Zauważyłem że to poprzez pliki, które zostają podmienione w folderze: Borderlands\WillowGame\CookedPC przez spolszczenie cenegi. Jeżeli podmieni się je na te steamowskie to gra odpala po polsku, jednak nie ma polskich znaków.
Ma ktoś może pomysł jak to naprawić?
Nie chcę używać cracków ani innych cudów bo nie po to kupiłem oryginalną grę aby ją crackować i nie móc grać w multi...

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

Re: Borderlands [STEAM] spolszczenie

Postautor: GimmyBreaker » 15 gru 2013, o 16:47

Więc skorzystaj z naszego spolszczenia do DLC, w którym zawarte są polskie czcionki. Będą one działały z podstawką.
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

Devil

Re: Borderlands [STEAM] spolszczenie

Postautor: Devil » 15 gru 2013, o 19:43

Niestety po wgraniu DLC nie ma nadal polskiej czcionki w grze. Może w DLC będzie polska czcionka ale w podstawce niestety jej nie ma :/ Nie znam się na spolszczaniu gier i nie wiem jak dołączyć polską czcionkę do podstawowej wersji gry.

Piter-0803
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, o 10:36

Re: Borderlands [STEAM] spolszczenie

Postautor: Piter-0803 » 8 wrz 2016, o 09:11

Odkopanie staroci, ale zostawiam dla potomności, bo przez 3 lata nikt nie zajął się tematem na poważnie i każdy dalej musi kombinować na własną rękę błądząc po forach i wygasłych linkach.

Mój sposób na spolszczenie Borderlands STEAM (GOTY):
1. Pobierz spolszczenie cenegi (Borderlands patch 1.41 PL): http://www.cenega.pl/pliki/patch/border ... szystkie/1
2. Pobierz spolszczenie GPP do The Zombie Island of Dr Ned: http://grajpopolsku.pl/?wpdmdl=690
3. Skopiuj folder binaries znajdujący się w głównym folderze gry i cookedPC znajdujący się w folderze WillowGame (tak, wiem, że to 11GB) do innego folderu/innej partycji.
4. Zainstaluj spolszczenie cenegi. Automatycznie wykrywa ono grę w wersji steam, jednak musisz ją najpierw uruchomić (inaczej twierdzi, że gra nie jest zainstalowana).
5. Podmień foldery binaries i cookedPC w folderze z grą na te wcześniej skopiowane do innej lokacji (sprzed instalacji spolszczenia).
6. Zainstaluj spolszczenie do The Zombie Island of Dr Ned (ja zainstalowałem spolszczenie GPP do pustego folderu, a potem ręcznie podmieniłem pliki, nie chciało mi się już sprawdzać czy instalacja bezpośrednio do folderu z grą poprzez instalator wystarczy).
7. Gotowe :)

Mysticalna
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2017, o 18:33

Re: Borderlands [STEAM] spolszczenie

Postautor: Mysticalna » 24 sty 2017, o 18:37

Stary temat, ale jednak jary. Mam Bordera w wersji Steam - GOTY. Wersja to 1.50, a chciałabym mieć 1.41, bo spolszczenia itd. Można jakoś zainstalować patcha w inny sposób? Bo ciągle jest napisane, że: "This package will only update the retail DVD version of Borderlands". Nie wiem, nie ma ktoś do udostępnienia plików, które mogę podmienić? Cokolwiek? Albo jakiś sposób jak to zainstalować? Bez pobierania pirata?
Btw. po zainstalowaniu samego spolszczenia, bez wcześniejszej zmianie wersji, mam komunikat: "No disc inserted. Please insert the original "Borderlands" CD/DVD. Please have a look at http://www.securom.com/message.asp?m=nodisc for further, more detailed information."


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości