Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
Awatar użytkownika
pabloNR
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:26

Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: pabloNR » 27 sty 2015, o 21:33

Witam serdecznie, czy ekipa GPP planuje może stworzenie spolszczenia do tej edycji Residenta?
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” - J. Piłsudski

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 794
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: ikskoks » 27 sty 2015, o 21:44

krzys837 coś zapowiedział [tu był link do forum szkalującego GPP - już nie ma - Norek]

Awatar użytkownika
pabloNR
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:26

Re: Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: pabloNR » 28 sty 2015, o 17:30

Taaa, wiem, że coś zapowiadali, ale zwracam się z prośbą do Was bo chyba wszyscy wiemy w jakim tempie oni wszystko robią...Generalnie dla mnie cały ten system "zaklepywania" projektów jest beznadziejny. Rozumiem gdyby regularnie, konsekwentnie finalizować kolejne prace, ale to wszystko odbywa się na zasadzie rezerwacji X ilości gier by nikt inny ich nie spolszczył. Niech każdy robi swoje, a gracze osądzą efekty pracy poszczególnych grup.
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” - J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: Norek » 28 sty 2015, o 17:39

W rozmowach w shoutboksie przewijał się ten tytuł, więc całkiem możliwe, że ktoś się za to weźmie.
Póki nikt się jednak oficjalnie nie wypowiada, należy uznać, że takie spolszczenie nie powstanie.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

krzys837
Posty: 72
Rejestracja: 10 paź 2012, o 20:31

Re: Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: krzys837 » 28 sty 2015, o 20:08

Nie jestem "oni". Zapowiedziałem ten projekt na stronie [Jak pisałem wyżej - linki do forum i strony, która szkaluje GPP i wypisuje na nasz temat kłamstwa będą usuwane - Norek]. Robię go we własnym zakresie.

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: Śledziks » 29 sty 2015, o 16:03

Ostatnie Resideny wydawała w Polsce Cenega i wszystkie były przez nią spolszczone, więc można założyć, że w tym przypadku będzie podobnie. Myślę, że nie zaszkodziłoby się wcześniej do nich odezwać i się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja, żeby niepotrzebnie nie zaczynać projektu.

Awatar użytkownika
Hemiq
Posty: 35
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:46
Kontakt:

Re: Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: Hemiq » 29 sty 2015, o 20:44

Ostatnie Resideny wydawała w Polsce Cenega i wszystkie były przez nią spolszczone, więc można założyć, że w tym przypadku będzie podobnie. Myślę, że nie zaszkodziłoby się wcześniej do nich odezwać i się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja, żeby niepotrzebnie nie zaczynać projektu.
Cenega nie planowała i nie planuje zlokalizować RE HD i RE 4: HD Edition. Tą pierwszą w ogóle nie wydali na naszym rynku. Czwarta część w HD była tylko w Biedronkach w pudełku.

kaem
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2012, o 03:32

Re: Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: kaem » 8 lut 2017, o 23:50

I minęło tyle czasu i spolszczenia nie ma do dzisiaj...

Marys90

Re: Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: Marys90 » 21 maja 2017, o 14:07

Witam,
temat jest jeszcze aktualny, czy umarł śmiercią naturalną?

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 289
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: Resident Evil HD - będzie spolszczenie?

Postautor: maximo » 2 gru 2017, o 22:27

Tak w gwoli ścisłości to ostatnie Residenty na konsole zlokalizowała QLOC S.A. - (na zlecenie Cenegi)
Ale tak trochę z off topu: Jak to wygląda na konsolach obecnej generacji?

Resident Evil 4HD (Ps4, Xboxone)- brak polskiej lokalizacji
Resident Evil 6 - polska wersja (X360, Ps3) [napisy kinowe]
Resident Evil 7 - polska wersja (Xboxone, Ps4) [napisy kinowe]
Resident Evil Revelations - polska wersja (Ps3, Ps4, Xboxone, Nintendno Wii U) [napisy kinowe]
Resident Evil Revelations [3DS] - brak polskiej lokalizacji

Ostatnie Residenty, które zakupiłem (dnia dzisiejszego) na Nintedno Switch posiadają spolszczenie.

Tak więc:

Resident Evil Revelations - polska wersja (Nintendo Switch) [napisy kinowe]
Resident Evil Revelations 2 - polska wersja (Nintendo Switch) [napisy kinowe]

Jakby ktoś miał wątpliowści lub nie wiedział to zapodaję screeny z konsoli Switcha:
Res.1
Obrazek

Res.2
Obrazek


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość