O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
arturdzie

O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: arturdzie » 5 paź 2015, o 20:33

Witajcie na waszej stronie pobrałem, spolszczenie do 2 gier i po tym nie śledziłem losy tej strony. Teraz wróciłem i ciekawi mnie jedno. O co chodzi z tą aferą z BDiP, semu mają konia trojańskiego na ich stronie?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: mendosa » 5 paź 2015, o 20:41

Jeśli chodzi o BDiP, to sobie poczytaj tematy na naszym forum:

viewtopic.php?f=36&t=2424
viewtopic.php?f=36&t=2382
viewtopic.php?f=36&t=2252

I jest jeszcze parę innych. Pytanie o konia trojańskiego kieruj do nich, skąd mielibyśmy mieć pojęcie, co robią z własną stroną?
N.E.M.O.

arturdzie

Re: O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: arturdzie » 5 paź 2015, o 20:47

Dziękuje za odpowiedz, ech szkoda ze na tej scenie są kłótnie bo spolszczeń do gier jest coraz mniej. Do gier AAA wychodzą spolszczenia ale większości to są średniaki a do prawdziwych perełek nie ;(

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: Norek » 6 paź 2015, o 06:33

Problem jest taki, że o "podrzucenie" konia trojańskiego oskarżają nas.
A zapewne to któraś z ich zaniedbanych podstron, pewnie nieaktualizowana, pozwoliła na coś takiego.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: ikskoks » 6 paź 2015, o 09:31

o "podrzucenie" konia trojańskiego oskarżają nas.
Kłamstwo. I to wielkie. Przynajmniej jeśli mowa tu o mnie.

Ustaliliśmy, że ktoś musiał nagminnie zgłaszać naszą stronę przez formularz Google. Zgłaszane były te 2 adresy:
http://www.playloc.pl/encyklopedia/game ... -pierwszy/
http://www.bdip.pl/spolszczenia-gry/
Czyli w skrócie adresy związane z premierą spolszczenia do GOT. Dziwne jest to, że strona została dodana na czarną listę dokładnie jeden dzień po premierze spolszczenia do GOT. Nikt nie mówił, że chodzi konkretnie o was. Przecież macie dużo fanów. Całkiem możliwe, że jakaś część waszych fanów się zmówiła i bez waszej wiedzy zaczęła zgłaszać nam stronę bez powodu tylko po to, żeby nikt nie mógł pobierać spolszczenia do GOT. Taka tam zazdrość (hurr durr moja strona o spolszczeniach jest lepsza. Zgłoszę sobie konkurencję hurr durr). Tutaj więcej o całym zdarzeniu https://www.facebook.com/ikskoks/posts/593923754080616

A jeśli chodzi o wirusa, to nikt wam nie zarzucał, że to wasza wina. A może przegapiłem jakiś post na ten temat? U mnie już rozwiązałem ten problem. Na stronie BDIP też pewnie niedługo to naprawią.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: mendosa » 6 paź 2015, o 09:42

Nikt nie mówił, że chodzi konkretnie o was. Przecież macie dużo fanów. Całkiem możliwe, że jakaś część waszych fanów się zmówiła i bez waszej wiedzy zaczęła zgłaszać nam stronę bez powodu
Doprawdy, nie rozumiem skąd sugestie, że ktokolwiek związany z GPP działał na szkodę wyżej wymienionych stron? Dlaczego, nie mając żadnych dowodów, obrzuca się GPP błotem?
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: Norek » 6 paź 2015, o 09:44

Kłamstwo. I to wielkie. Przynajmniej jeśli mowa tu o mnie. (...)
A jeśli chodzi o wirusa, to nikt wam nie zarzucał, że to wasza wina. A może przegapiłem jakiś post na ten temat? U mnie już rozwiązałem ten problem. Na stronie BDIP też pewnie niedługo to naprawią.
No to nie zaglądasz na swoją ulubioną stronę, gdzie jestem nieustannie atakowany.
Obrazek

I jest to pierwszy z brzegu przykład bezsensownych, idiotycznych wpisów z dupy, jakich wiele na "waszym" forum i "waszych" stronach/fanpage'ach. W zeszłym tygodniu także nas oskarżano o te rzeczy, poczytaj komentarze.
Doprawdy, nie rozumiem skąd sugestie, że ktokolwiek związany z GPP działał na szkodę wyżej wymienionych stron? Dlaczego, nie mając żadnych dowodów, obrzuca się GPP błotem?
To jest tajemnica poliszynela - stawia się nas w złym świetle, żeby przykryć swoją nieudolność. Wystarczy zobaczyć, jakim zainteresowaniem cieszą się akcje tej grupy i ich spolszczenia. Spojrzeć na fejkowe lajki, które fajnie wyglądają przy pobieżnym spojrzeniu, a kiedy zacznie się sprawdzać poszczególne konta wychodzi na jaw, jakich praktyk ciągle trzyma się szef tego całego cyrku.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: ikskoks » 6 paź 2015, o 10:07

Doprawdy, nie rozumiem skąd sugestie, że ktokolwiek związany z GPP działał na szkodę wyżej wymienionych stron? Dlaczego, nie mając żadnych dowodów, obrzuca się GPP błotem?
Ja tylko przypuszczam, że tak mogło być, bo wszystko na to wskazuje. Dowody są u jednego z adminów na mailu, czyli raport z podstronami, które były zgłaszane. Oczywiście coś takiego nie wskazuje na konkretne osoby (Google nie ujawnia tych informacji), no ale proszę cię. Strona trafia na czarną listę zaraz po premierze spolszczenia do GOT i ty mi mówisz, że to był przypadek? ;)
No to nie zaglądasz na swoją ulubioną stronę, gdzie jestem nieustannie atakowany.
Nie czytam komentarzy. Szkoda mi na to czasu. No i bardziej chodziło mi o POSTY, gdzie grupa oficjalnie coś komuś zarzuca. Komentarze często są dość subiektywne. ;)

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: mendosa » 6 paź 2015, o 10:15

Ja zaś nie przypuszczam, bo widać jasno i dowody znajdują się w Twoim poście, ikskoksie, że posługujesz się teoriami spiskowymi i jeszcze innym wpierasz, że też powinni. Nie ma za to żadnych dowodów na to, że ktokolwiek związany lub sympatyzujący z GPP działał w jakikolwiek sposób na szkodę BDiP, Playloc, TWRS czy innych witryn. Proszę zatem zaprzestać rzucania fałszywych oskarżeń bądź sugestii.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: O co chodzi z tą aferą z BDiP?

Postautor: Norek » 6 paź 2015, o 10:37

Dowody są u jednego z adminów na mailu, czyli raport z podstronami, które były zgłaszane.
Już raz "jeden z adminów" pisał, że dostawał obraźliwe maile/pogróżki ode mnie - ja mam czyste sumienie, bo wiem, że takowych maili nie pisałem.
No i bardziej chodziło mi o POSTY, gdzie grupa oficjalnie coś komuś zarzuca. Komentarze często są dość subiektywne. ;)
To jest zwykłe odwracanie kota ogonem - atakują ciągle te same osoby, administracja (a raczej administrator) ich nie usuwa - wszyscy wiemy dlaczego, lajki sypią się z obu kont kierowanych przez donga, czyli jak widać stanowisko tychże stron jest jasne. Podpisują się pod tymi oskarżeniami.
A jeśli mają to być posty - sam doskonale wiesz (bo nie dam sobie wmówić, że nie), jaki post wisi na fanpage'u plejdonga, przez jakie konta był lajkowany, udostępniany i komentowany. Oto sukces dokiego.
Strona trafia na czarną listę zaraz po premierze spolszczenia do GOT i ty mi mówisz, że to był przypadek? ;)
Ja nie widzę żadnych dowodów, żeby strona trafiła na czarną listę po premierze jakiegokolwiek spolszczenia. Proszę cię, ty myślisz, że ja albo ktokolwiek tutaj traktuje bdip jako konkurencję? Mnie jest szkoda czasu na odpisywanie tobie teraz, a co dopiero na jakieś szemrane akcje. W przeciwieństwie do donga ja mam godność.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości