Spolszczenia gier ze SNESA na PSP.

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
Donmaslanoz14
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2015, o 23:02

Spolszczenia gier ze SNESA na PSP.

Postautor: Donmaslanoz14 » 20 paź 2015, o 23:09

Witam. Zachęcony w nowym numerze CD-Action do emulacji starych konsol na PSP, postanowiłem, że zagram sobie w SNESową wersję Chrono Triggera. No i problem mam taki, iż zamiast polskiego tekstu, w grze pojawiają się tylko losowe znaki.
Stąd pytanie: czy tłumaczenia na PC działają tylko na PC, czy to raczej ja coś zrobiłem nie tak?
Soft to 6.60, emulator SNESa to SNES9x.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Spolszczenia gier ze SNESA na PSP.

Postautor: mziab » 21 paź 2015, o 00:19

Jeśli zamiast nazw przedmiotów i technik wyświetlanych w menu, jest to znany problem, który na PC można obejść zmieniając jedną opcję w konfiguracji Snes9x.

Dodam, że jest to jedyne snesowe spolszczenie z wydanych przeze mnie, które ma jakiekolwiek problemy z kompatybilnością na nowszych emulatorach. Po prostu zastosowana tu modyfikacja stosuje coś, co niekoniecznie było zgodne z prawdziwym sprzętem, a nowsze emulatory wprowadziły tu obostrzenia. Z innymi spolszczeniami na tę platformę powinieneś mieć więcej szczęścia.

Swoją drogą parę osób grało w moje CT PL na PSP, ale najwyraźniej na starszej wersji. Tak że downgrade emulatora, o ile możliwy, też może tu pomóc. Spodziewam się, że emulator na PSP nie ma żadnego pliku konfiguracyjnego, w którym można by próbować zmienić opcję, o której pisałem w czytajto dołączonym do łatki?
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Gość

Re: Spolszczenia gier ze SNESA na PSP.

Postautor: Gość » 21 paź 2015, o 19:55

A widzisz, problem był w tym, iż pobrałem spolszczenie Arakiego i DzinXa, twoje działa świetnie. W takim razie dziękuję za pomoc i zabieram się do grania.


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości