Life is Strange - zwiększenie krycia/konturu czcionki

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
aqwarela

Life is Strange - zwiększenie krycia/konturu czcionki

Postautor: aqwarela » 4 gru 2015, o 23:39

Siemka wszystkim :)
Piszę tutaj jako gość. Mam pytanie (być może dość dziwne) w sprawie dotyczącej czcionki w Life is Strange. Zastanawiałam się czy jest możliwość zwiększenia krycia czcionki oraz jej cienia/konturu, żeby była bardziej uwidoczniona i czytelna. W grze są takie momenty, że niestety czasem słabo widać napisy - dzieje się tak, gdy tło jest białe lub bardzo jasne.
Zanim pobrałam Wasze spolszczenie (btw - super robota!) to grałam na oryginalnej wersji z angielskimi napisami i nie miałam z tym dużego problemu bo większość rozumiałam. Jednak chciałam grę pokazać pewnej osobie, która niestety nie zna angielskiego :( Biorąc pod uwagę problem z czytelnością w niektórych momentach myślałam właśnie nad zwiększeniem krycia, aby uwidocznić bardziej ciemny kontur. Dzięki temu byłoby świetnie zarówno na ciemnym, jak i jasnym tle...

Chodzi mi o podobny efekt jak na zamieszczonym obrazku. Wcześniej w jednej z cutscenek czcionka była właśnie taka o jakiej mówię, wyraźniejsza. Ale później zmienili na wersję bardziej przezroczystą i taka jest do tej pory w grze.
Obrazek

Trochę na ten temat poszukałam i czy dobrze rozumiem, że nie ma szybszej i łatwiejszej możliwości niż grzebanie w plikach gry, eksportowanie czcionek, edytowanie ich i potem ponowne składanie do .upk? Jedyne co udało mi się zrobić to dorwać się do plików .tga z czcionkami przy pomocy programu UEViewer. Ale jak to potem poskładać z powrotem już nie wiem, nigdy tego nie robiłam. Może po jakimś czasie bym dała radę, tylko nie wiem czy warte zachodu? :D

Nie ma innego sposobu?
Co w ogóle myślicie o moim nietypowym pomyśle? :D

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Life is Strange - zwiększenie krycia/konturu czcionki

Postautor: mendosa » 5 gru 2015, o 12:24

Wedle stanu mojej wiedzy nie można zrobić tego prościej niż opisałaś (grzebanie w plikach gry, eksportowanie czcionek, edytowanie ich i potem ponowne składanie do .upk), można pokusić się o rozwiązanie problemu przez ingerencję w mechanikę gry - zmuszenie silnika do pobierania czcionek z osobnych plików. No, ale prostsze to nie będzie, a czcionki i tak trzeba zrobić nowe.

Ogólnie, zabawa miałaby jakiś sens, gdyby zacząć ją na starcie spolszczenia. Teraz, po wydaniu iluś tam epizodów (chyba nawet zrobiono całość, nie wiem, nie śledzę tego projektu) nie wydaje mi się to sensowne.
N.E.M.O.


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość