[UKOŃCZONY] Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Dział, w którym udajemy, że jesteśmy tak fajni jak Piotr Fronczewski.
Awatar użytkownika
Johnny
Kasztaniak
Posty: 260
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:35

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: Johnny » 24 sie 2012, o 17:24

@Schabowy: Mi się podoba :D Jedyne do czego muszę się przyczepić to to, że trzymasz mikrofon za blisko ust. Posłuchaj jeszcze raz i zwróć uwagę na wszystkie "P". Postaraj się to zniwelować, jeżeli planujesz nagrywać tę kolejną próbkę, albo jeżeli nouwak da ci rolę.

@bluberious: Nie widziałem dla ciebie roli w Fallout, bo wszystkie postaci z głosem podobnym do twojego już się skończyły. Dodatkowo to "W" na początku jest tak jakoś za bardzo wyakcentowane - aż słychać "Wy". No i do tego dochodzi problem taki jak u Schabowego. Nad wszystkim tym da się popracować, więc najlepiej by było jakbyś przygotował lepszą próbkę - może już z kwestią z Jedi Outcast.

@slajer: Próbki są dobre. Szkoda że nie spróbujesz z R2D2, ale mimo to mi się podoba.
Od 20 lat niszczę klimat. Moje dzieci będą jeździć bez kasków.

Jaro7788
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2012, o 20:04

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: Jaro7788 » 24 sie 2012, o 21:11

Ja też postanowiłem coś wrzucić :) Wszystko nagrałem "z marszu" bo nie miałem dzisiaj czasu więc nie kombinowałem za bardzo i nie bawiłem się w edytowanie, ale jeżeli coś wam się spodoba mogę na tym pomyśleć troche dłużej i nagrać jakąś lepszą wersję ( i w lepszej jakości ;p ). Jeśli widzielibyście mnie w jakiejś innej roli to też nie ma problemu :)
Ja oczywiście nie mam w sprawie głosów nic do powiedzenia, ale muszę przyznać, że choć w głównych/filmowych rolach widziałbym kogoś innego (ideałem byłoby, gdyby udało się zaangażować po prostu nieco starsze osoby, jakichś trzydziestolatków, ale zdaję sobie sprawę, że choćby do roli Kyle'a będzie to bardzo trudne), to myślę, że świetnie poradziłbyś sobie z postaciami drugoplanowymi, jak np. ten rebeliant i odrodzeni.

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: nouwak » 26 sie 2012, o 11:03

Trochę mnie nie było, także nie będę odpisywał wszystkim z osobna, gdyż zabrałoby to zdecydowanie zbyt dużo miejsca. Na początek oznajmię, że zgadzam się z Johnnym. Jego uwagi były trafne.

Napiszę o tym, co się dość często powtarzało - jakość dźwięku. Projekt jest amatorski, fanowski, więc trudno oczekiwać krystalicznej czystości dźwięku i nienagannej wymowy. Starajmy się jednak jak tylko umiemy. Jeden z moich pierwszych mikrofonów kosztował 10-15 zł i mam wrażenie, że nagrania zrobione za jego pomocą były lepsze niż niektóre z tutejszych. Nie mam pojęcia z czego to wynika, może z obecnego zalewu tanimi, chińskimi produktami, a może zmianami w populacji pingwinów na andarktydzie. Obecny mikrofon kupiłem za 50 zł i jestem z niego bardzo zadowolony. Się rozpisałem, a wystarczyło przecież: nie oczekujmy cudów, ale zróbmy co w naszej mocy!

Jeśli chodzi o tych, którzy nie mają nic pojęcia o dubbingu, to mam zamiar napisać mały poradnik, zawierający zarówno szczegóły formatu audio, które będą potrzebne, by gra go obsługiwała, opis jak ustawić to w programie do nagrywania oraz kilka porad dotyczących wczucia się w postać i samego nagrywania. Każdy z nagrywających dostanie jedną sztukę tego... poradnika młodego dubbingera.

Nie wszyscy mogli dostrzec, więc napiszę o tym jeszcze raz. W chwili obecnej szukamy chętnych i głosów. Nagrania rozpoczną się, gdy skończy się korekta całości tekstu. Do tej pory nadal można się zgłaszać. Tuż po korekcie głosy zostaną przydzielone ostatecznie i każdy dowie się, jaka postać lub postacie mu przypadną. Na razie tylko wstępnie sugerujemy, co mogłoby pasować, żeby na przyszłość nie było pretensji, że obiecaliśmy jakąś postać, a potem nie daliśmy.

Teraz sprawa, która wymaga ustalenia, a chętnie poznam opinie każdego, nie tylko tych biorących udział w projekcie. Na początek rozmiar paczki dubbingującej. Rozmiar oryginalnych, skompresowanych dialogów zajmuje w sumie 25 MB. Jakość jest dość niska, dzięki czemu tak mało miejsca. Pytanie - czy wystarczy nam taka jakość i paczka polonizacyjna zajmie tyle samo, czy chcemy np. mieć dźwięk 2 razy lepszej jakości, wtedy paczka zajmie 50 MB, ale przy osobach ze słabszymi mikrofonami i tak nie będzie słychać różnicy. Czekam na opinie.
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
rewolwerow
Posty: 129
Rejestracja: 5 sie 2012, o 18:49

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: rewolwerow » 26 sie 2012, o 11:21

1. Wolę tą lepszą jakość . Może niem przy wszystkich to będzie działało ale przy tych których się da jak najbardziej.
2. Czy jeśli już u zbierze się cała grupa i dostanie rolę ale ktoś jeszcze dołączy i ma lepszy głos do roli zajętej to zostanie wywalony lub przeniesiony?

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: nouwak » 26 sie 2012, o 11:48

1. Ok, dzięki za informację. A jaki mniej więcej rozmiar paczki dubbingowej by cię urządzał? Mam nieco słaby internet i może to relikt w dzisiejszych czasach, ale właśnie dlatego nie chcę przesadzać z rozmiarem.
2. Myślałem nad tym. I nie jestem pewien. Z jednej strony, jak już ktoś dostanie rolę, to nie byłoby do końca w porządku mu ją odbierać. Z drugiej strony, jeśli rzeczywiście nowy ma dużo lepszy głos, to szkoda byłoby tego nie wykorzystać. Postaram się rozpatrywać takie przypadki indywidualnie, jeśli wystąpią.
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Michał
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2012, o 15:41

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: Michał » 26 sie 2012, o 11:57

Witaj po przerwie:)

Osobiście jestem za lepszą jakością nagrań - im lepsza tym przyjemniej będzie się słuchać i tym chętniej ludzie będą sięgać po nasz amatorski dubbing:)

Róbmy go dłużej i staranniej, a będziemy chwaleni:)

Awatar użytkownika
rewolwerow
Posty: 129
Rejestracja: 5 sie 2012, o 18:49

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: rewolwerow » 26 sie 2012, o 12:20

Trochę pracy i cierpliwości się przyda jeśli chcemy zrobić dobry dubbing. 50MB. wiem, że to może trochę zająć ale ja jak pracuję nad swoimi rzeczami to muszę też wiele znosić, a nawet z dobrym kompem cała operacja zajmuje mi jakieś 4-5 godzin i muszę też mieć cierpliwość (by zdobyć ok. 30 minut nagrania).

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: nouwak » 26 sie 2012, o 12:23

Oczywiście, że jeśli chcemy zrobić porządny dubbing to musi potrwać. Nikt nie mówił, że będzie prosto i szybko.

Jeśli chodzi o 50 MB, to według mnie dobry kompromis. Obawiałem się, że masz na myśli 100, czy nawet 200 MB.
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader

Awatar użytkownika
rewolwerow
Posty: 129
Rejestracja: 5 sie 2012, o 18:49

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: rewolwerow » 26 sie 2012, o 12:26

Ewentualnie (jeśli da się) to możemy na 75 MB ale 100 i wzwyż to ciut dużo (spokojnie znam granice).

Awatar użytkownika
nouwak
Posty: 128
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 17:04

Re: Dubbing Jedi Knight: Jedi Outcast - do dzieła!

Postautor: nouwak » 26 sie 2012, o 17:10

Przesłuchałem nowe próbki dokładniej i postanowiłem również napisać coś od siebie do ich autorów.

Apophis - wydaje mi się, że dość mocno odszumiłeś nagrania, przez co również głos się nieco zniekształcił. Mam rację? Próbki były mimo jakości w porządku, jedynie ta szturmowca wydawała mi się nienaturalna. Nie brzmiałeś jak żołnierz, który może zginąć w wybuchu, gdy jego kolega strzeli nie tam, gdzie trzeba.

Esco - u Ciebie również chyba słyszę odszumianie. U ciebie jednak zniekształcenie brzmi tak, że prawie możesz nagrywać szturmowców bez dodatkowych efektów dźwiękowych. Nie miałeś problemów z poppingiem, ale pojawiał się u Ciebie przester - te piski, gdy nagrywałeś za głośno. Wystarczyłoby obniżyć nieco czułość mikrofonu. O tym też wspomnę w poradniku. Podobała mi się twoja gra aktorska i modulacja głosu.

Jaro7788 - Starasz się i to słychać, ale obawiam się, że jakość dźwięku jest nie do przyjęcia. Parafrazując mistrzów internetu i ich docinki, brzmi to jak nagrywane kalkulatorem. Ale dzięki za pomoc przy korekcie.

slajer - Skąd wziąłeś tego Revana? :) To nie ta gra. Nieźle pracujesz głosem a i jakość dźwięku jest dobra, choć słychać lekkie szumy. Na pewno znajdzie się dla Ciebie odpowiednia rola. Sporo różnych kwestii nagrałeś, ciężko się zdecydować, w których rolach wypadłeś najlepiej.

bluberious - Mógłbyś nagrać próbkę albo kilka z tych kwestii, które dałem w pierwszym poście? Twoja próbka jest dosyć krótka i ciężko coś powiedzieć. Nagranie trochę szumi, ale plusem jest, że brzmi naturalnie. Swoją drogą, skąd niemożność wypowiedzenia "r"? Wrodzona wada wymowy?

Schabowy - Popping, ale poza tym jest dobrze. Bardzo spodobały mi się twoja próbka Landa, oraz obie Odrodzonych. Piękna chrypka. Przychylałbym się do tych ról.
"Niepokoi mnie twoja niewiara." - Darth Vader


Wróć do „Dubbing”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości