Propozycja dubbingu

Dział, w którym udajemy, że jesteśmy tak fajni jak Piotr Fronczewski.
Silencethanatos
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2011, o 15:42

Propozycja dubbingu

Postautor: Silencethanatos » 12 lis 2012, o 19:03

Za bardzo nie wiem w co (o ile) rozwinie się wątek ale mniejsza.
Oglądając weekendowy przegląd modów do SKYRIM-a trafił się kolejny w którym są w pełni podłożone głosy. To nasunęło mi myśl rzucenia propozycji "hej a może by tak tworzyć dubbing do modów od skyrim?" co o tym sądzicie od strony technicznej i...zasobów ludzkich :) wiadomo że nie warto "spolszczać" każdego modu, ale dział z "questami" na nexus forum itd stoi otworem.

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Propozycja dubbingu

Postautor: destroytheardor » 12 lis 2012, o 19:12

Sądzę, że miejsce na taki projekt jest raczej na Nexusach. Jestem jednak przekonany, że gdyby ktoś tworzył modyfikację do Oblivion, Fallout 3, New Vegas czy Skyrim i potrzebował chętnych do podkładania głosów, to znalazłby tu co najmniej kilkoro.
Z resztą, wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłoby zrobić dubbing do FNV czy TESIV, niz do modów.

A technicznie... Możliwości są, narzędzia Bethesda do swych gier udostępnia i - co widać na Nexusach - cuda na kiju można nimi zdziałać. Nic trudnego. Wystarczy w miarę ogarnięty modder i chętni, którzy zawsze się znajdą. No i zgoda autora/-ów spolszczanego moda.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Propozycja dubbingu

Postautor: ikskoks » 12 lis 2012, o 19:22

Narzędzia są, coraz więcej dobrych modów... aż się prosi, żeby zrobić dubbing ;)

Popieram pomysł. Ludzi na pewno znajdziesz, wielkich problemów z projektem też nie będzie. Na pewno uzyskasz pomoc w razie potrzeby. Powinieneś też o tym napisać na themodders.org

Awatar użytkownika
rewolwerow
Posty: 129
Rejestracja: 5 sie 2012, o 18:49

Re: Propozycja dubbingu

Postautor: rewolwerow » 12 lis 2012, o 19:54

Mi ten pomysł pasuje. Jakby co to od razu można mnie zapisać do dubbingowania.

Silencethanatos
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2011, o 15:42

Re: Propozycja dubbingu

Postautor: Silencethanatos » 12 lis 2012, o 21:05

Z resztą, wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłoby zrobić dubbing do FNV czy TESIV, niż do modów.
Spolszczenie do Obliviona? ale przecież już jest... o modach myślałem bardziej też z technicznego punktu widzenia bo potrzeba było by np. max 10 osób a nie 50 do dubbingu.
Na początek myślałem żeby przyjrzeć się (w większej grupie jako pierwszy poważny projekt) modowi "Moonpath to Elsweyr" spolszczonemu w dość... nieprofesjonalny sposób (błagam, jedna z opcji dialogowych "siemanko xyz, co tam?" )
Jak już przy tym jestem to spytam się, także macie problemy z narzędziem moderskim do Skyrim w porównaniu do poprzednich z Obliviona czy Morrowinda? (w kwestii wygody użytkowania)

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Propozycja dubbingu

Postautor: destroytheardor » 12 lis 2012, o 21:22

No ale ja w Oblivion nie grałem nigdy... W Falloutach tylko siedzę i troszkę w Skyrim (czeka na lepszy sprzęt ;) Ale dubbing jest w TES3 i 4? ;)
Technicznie nie wyglądają przerażająco. GECK i Creation Kit mogą sprawiać problemy, fakt, ale jeśli chodzi o tekst i pliki audio, to można to ogarnąć w jeden wieczór. Czcionki są, lipsync da radę... No i są tutoriale tak na Nexusach, jak na stronach Bethesdy. Chętnych już widać... Nic, tylko działać. ^^
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
rewolwerow
Posty: 129
Rejestracja: 5 sie 2012, o 18:49

Re: Propozycja dubbingu

Postautor: rewolwerow » 12 lis 2012, o 23:26

No ale ja w Oblivion nie grałem nigdy... W Falloutach tylko siedzę i troszkę w Skyrim (czeka na lepszy sprzęt ;) Ale dubbing jest w TES3 i 4? ;)
Obie części na PC są spolszczone. TES III od razu, a spolszczenie do TES IV jest na osobnej płycie. Dubbingu polskiego do obu części nie ma. TES III i tak prawie w ogóle nie miał dialogów mówionych więc tam to zrozumiałe, ale dubbing TES IV jest tylko po angielsku. Bethesda oferuje jakieś programy by moc zrobić taki fan dubbing?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Propozycja dubbingu

Postautor: destroytheardor » 13 lis 2012, o 01:09

Bethesda oferuje jakieś programy by moc zrobić taki fan dubbing?
Bethesda oferuje, a w zasadzie udostępnia, narzędzia modderskie do swoich gier. Za ich pomocą możesz m.in. pisać własne questy, z pełnymi dialogami (ale nie tylko, pozwalają one na edycję i podmianę wszystkiego od tekstur, przez obiekty czy ścieżki audio, na skryptach i samym systemie gry kończąc). Można za ich pomocą spokojnie zrobić polskie dialogi, a nawet sprawić, żeby wszyscy NPC nosili na czołach takie wyrypiste biało-czerwone flagi - jeśli tylko zechcesz. Nie są do tego jakoś przesadnie skomplikowane i jeśli komuś zależy, to szybko się ogarnie w temacie. A w razie czego, istnieje masa tutoriali. Oficjalne od Bethesdy oraz nieoficjalne na forum sieci modderskich stron pod wspólną nazwą Nexus (Fallout 3 Nexus, TESIV Nexus, FNV Nexus, Skyrim Nexus, Wiedźmin 2 Nexus itd.).

Narzędzia i tutoriale znajdziesz tutaj:
http://geck.bethsoft.com/index.php/Main_Page - Fallout 3 i New Vegas;
http://www.elderscrolls.com/oblivion/downloads/ - TES Construction Set u dołu strony, dla Oblivion i Morrowind;
http://www.creationkit.com/ - Skyrim. Masz tam opisane, gdzie znaleźć Creation Kit. ;)

Jeszcze link do przykładowego Nexusa, skąd możesz powędrować dalej: http://oblivion.nexusmods.com/

Pozdrawiam ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Gregoreo
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:45

Re: Propozycja dubbingu

Postautor: Gregoreo » 13 lis 2012, o 20:23

Jeżeli wolno zaproponować coś z zupełnie innej beczki, to ja zasugerowałbym NFS Most Wanted, to pierwsze :)
To jest moja wymarzona gra, do której usłyszałbym polskie głosy :)

Silencethanatos
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2011, o 15:42

Re: Propozycja dubbingu

Postautor: Silencethanatos » 14 lis 2012, o 00:44

skasowali mi wątek na themodders <beczy>

Ja dodam jeszcze od siebie że do prostego tłumaczenia opisów przedmiotów w grze nadaje się program "skydeit" będący w fazie alpha (0.060 - ale działa, sprawdziłem).

Osobiście jeśli chodzi o mody nie zagłębiałem się w edycje ścieżek dźwiękowych, może macie jakiś sympatyczny mod do zaproponowania jako formę rozgrzewki jeśli chodzi o edycje plików dźwiękowych? Podłubie trochę i poszukam jakiegoś poradnika o robieniu questów, powinno być tam wyjaśnione jak tworzyć ścieżkę dźwiękową.

Faktycznie (chyba, nie zastanawiałem się nigdy) TES IV nie miał dubbingu, ale mówię o wyzwanie niczym polonizacja GTA 4, potrzeba by sztabu osób (60? 80?) a i wykwalifikowanego staffu(takich osób nam nie brakuje ;) )


Wróć do „Dubbing”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości