SW:Knights Of The Old Republic

Dział, w którym udajemy, że jesteśmy tak fajni jak Piotr Fronczewski.
Sithani
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2012, o 21:29

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: Sithani » 25 paź 2014, o 11:50

Sprawa wygląda tak, że mam nagraną postać HK47, ale, zanim ruszę ponownie z pracami, muszę znaleźć sposób na skuteczną kompresję plików, bo aktualnie wszystkie kwestie są w formacie WAVE. Twórcy użyli jakiejś dziwacznej kompresji, której nie mogę jeszcze rozgryźć, próbowałem wszystkich znanych mi sposobów, lecz bezskutecznie. Zapewne będę zmuszony odezwać się do twórców o pomoc i błogosławieństwo, bo nie zamierzam wydać moda, który waży 200GB.

Awatar użytkownika
Fabiosek
Posty: 171
Rejestracja: 25 paź 2012, o 19:52
Grupa: Tester , Modder

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: Fabiosek » 26 paź 2014, o 21:20

Sithani jeszcze nie napisał, to może ja powiem. Udało się zrobić co nieco z kompresją i waga zmniejszyła się 8-mio krotnie. Także to kolejny plus dla powstawania dubbingu :) .

Miczki
Posty: 38
Rejestracja: 2 gru 2012, o 20:45

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: Miczki » 26 paź 2014, o 22:04

Zmniejszyliście jakość z 320kbps na 128 i częstotliwość?

Awatar użytkownika
Fabiosek
Posty: 171
Rejestracja: 25 paź 2012, o 19:52
Grupa: Tester , Modder

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: Fabiosek » 26 paź 2014, o 22:25

Teraz jest już wszystko dobrze. Kwestie ważą dosyć mało, wiadomo już jaki format etc. Także z tym nie będzie problemu. Na razie są wydzielane kwestie do postaci, bo jak było wspomniane wcześniej będzie to szło pojedyńczo.

Davidowsky
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2014, o 23:01

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: Davidowsky » 8 lis 2014, o 23:06

Jeśli dalej potrzebujecie osób, napiszcie na meila podeślę jakąś próbkę :)
adachi14@gmail.com

Thelasee
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2014, o 13:22

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: Thelasee » 5 maja 2015, o 10:40

Cześć, sam chętnie wziąłbym udział w projekcie. Skontaktujcie się ze mną mailowo: kwik95@gmail.com i podeślę próbki.
P.S: jak zaznaczycie w mailu, jakie postacie następnie planujecie to mogę coś nagrać specjalnie pod nie.

Awatar użytkownika
Fabiosek
Posty: 171
Rejestracja: 25 paź 2012, o 19:52
Grupa: Tester , Modder

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: Fabiosek » 23 gru 2015, o 16:00

Witam. Taka krótka informacja z mojej strony:

Mimo tego, że 'wieści' na temat postępów prac nad dubbingiem nie było tutaj dosyć dawno, to nie oznacza to porzucenia projektu, wręcz przeciwnie. Początkowo trudne i niezrozumiałe okazało się 'sortowanie' tych plików, ale z czasem wydało się to znacznie prostsze. Tak jak było zapowiedziane od początku tak też będzie teraz i do końca.

Na pierwszym miejscu są postacie "towarzyszy" (carth,bastila,canderous etc...), a dopiero później pomniejsze postacie. Początkowo będzie to Carth Onasi, który ma już rozdzielone WSZYSTKIE kwestie (jest ich dosyć dużo), ale mam nadzieję, że jakoś to będzie. Później prawdopodobnie będzie Trask (bądź co bądź był postacią towarzyszącą no i ma około 200 kwestii).

Rekrutacja/Casting na aktora, który miałby wcielić się w Cartha rozpocznie się zaraz po nowym roku.

Życzę więc Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Do usłyszenia!

Awatar użytkownika
mateu990
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2012, o 18:10

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: mateu990 » 23 gru 2015, o 20:07

No ja bardzo czekam na ten dubbing. Zgłoszę mój głos do projektu jak będą te castingi. Może się załapie do jakiejś postaci... Choć nie ukrywam że najbardziej chciałbym właśnie załapać się do postaci Cartha Onasi.

Awatar użytkownika
Fabiosek
Posty: 171
Rejestracja: 25 paź 2012, o 19:52
Grupa: Tester , Modder

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: Fabiosek » 27 gru 2015, o 00:22

Ustępując od normy oprócz Cartha prowadzona będzie również rekrutacja na towarzysza, a mianowicie Traska Ulgo (tego z początku gry). Nie ma on dużo kwestii (coś koło dwustu). Także kwestie tych towarzyszów są już porozdzielane i poukładane w PDFY. Próbki najpewniej będę dawał udostępniając jeden z PDFów, w którym będą kwestie. Oczywiście to tylko jednorazowo jest prowadzona rekrutacja na dwie osoby, ponieważ ten drugi nie ma zbyt wielu kwesti a bądź co bądź jest jednym z towarzyszy.

Pozdrawiam.

-- 28 gru 2015, o 19:14 --

Witam ponownie. W sumie jest już po Świętach, więc można pomału ogłaszać 'casting'. Przypomnę na początek wymagania, które trzeba spełnić przed zgłaszaniem się.

1. DOBRY mikrofon. Nie musi to być mikrofon nie wiadomo jaki za 500zł lub wyżej, aczkolwiek takie za 20-30zł raczej nie zdadzą roli. Nie będzie czasu ani ochoty na usuwanie szumów z każdej kwestii gdzie będzie ich 200-300 czy nawet więcej.

2. CHĘCI. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to dubbing amatorski i w pełni darmowy, ale chcemy zachować jak najlepszą jakość nagrania również względem gry aktorskiej. Nie można podejść sobie do sprawy obojętnie, na luzie (no chyba, że postać to będzie typowy luzak, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi). Klimat ma być jak najbliżej pierwotnym nagraniom.

3. Ukończenia minimum 18 lat. W grze oprócz kilku wyjątków (są dzieci), ale oprócz nich wszystkie inne postacie to przeważnie osoby dorosłe. Mam nadzieję, że zrozumiałe jest o co chodzi.

4. Komunikatywności i odrobinę wolnego czasu. Ważne jest żeby można było się szybko skontaktować w razie ewentualnych poprawek, pytań i tak dalej. Nie chcemy żeby potem na 200 kwestii zabrakło jednej a kontakt się urwie, i co wtedy? No właśnie. A jeśli chodzi o wolny czas to nie wymagam 24/7, bo przecież to tylko projekt fanowski, nikt na tym nie zarabia i nie zarobi.

Kwestie MUSZĄ być nagrywane z takimi parametrami (polecam program Audacity):

a) Format: MP3
b) Częstotliwość: 44kHz
c) Kanał 1 (Mono)

W sumie jeśli chodzi o wymagania co do aktorów to tyle, przejdę teraz do samych postaci. Na początek odbędzie się 'casting' na dwie postacie:

1. Carth Onasi
Spoiler!
Obrazek
Opis postaci: http://www.ossus.pl/biblioteka/Carth_Onasi
Próbki postaci do nagrania: https://drive.google.com/file/d/0B7KNtO ... lncEk/view

2. Trask Ulgo
Spoiler!
Obrazek
Opis postaci: http://www.ossus.pl/biblioteka/Trask_Ulgo
Próbki postaci do nagrania: https://drive.google.com/file/d/0B7KNtO ... hTV3M/view

Mogę jeszcze dosłać na życzenie oryginalne (angielskie) próbki postaci do kwestii, które sobie wybierzecie. Z tymi informacjami powinniście poradzić sobie lepiej. Skontaktować można się ze mną na GG: 34392195 (jestem codziennie), Skype: ziomska (co jakiś czas wchodzę, ale wchodzę). Oczywiście tutaj również jak i na PW, w wyszukiwarkę jak wklepiecie nazwę tego tematu to też będzie na paru innych stronach.


Z mojej strony to tyle, dziękuje i czekam na zgłoszenia.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2015, o 19:44 przez mendosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Na prośbę autora poprawiłem linki do próbek.

AjronX
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2017, o 20:56

Re: SW:Knights Of The Old Republic

Postautor: AjronX » 12 sty 2017, o 21:11

Witam! Czy ten temat już umarł, czy można się zgłosić do pomocy? Na szybko mogę zaprezentować mój normalny głos, ale w przeszłości tworzyłem pewne słuchowiska o tematyce Warhammera - Obrońcy Imperium, czy Qbuś Puchatek i mogę swój głos zmieniać.

https://www.youtube.com/watch?v=RF2svGzDNkQ
https://www.youtube.com/watch?v=gYtUaslyWVY

Pozdrawiam!


Wróć do „Dubbing”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości