Przedłużenie słowa kosztem poprzedniego - da się?

Problemy w tłumaczeniu? Tu możesz spróbować uzyskać pomoc!
D4mien
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2011, o 18:31

Przedłużenie słowa kosztem poprzedniego - da się?

Postautor: D4mien » 1 cze 2011, o 18:34

Pierwszy raz udało mi się przedłużyć słowo za pomocą pointerów dzięki bembergowi, ale mam inne pytanie: czy da się przedłużyć słowo kosztem poprzedniego? Bo za pomocą poradnika musiałem poświęcić następne słowo.

Gracek
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 13:49

Re: Przedłużenie słowa kosztem poprzedniego - da się?

Postautor: Gracek » 1 cze 2011, o 18:40

Jeśli dobrze zrozumiałem, chodzi o to, że między pointerami masz za mało miejsca.
Jeśli zmiana rozmiaru pliku nie jest problem możesz przesunąć wszystkie następne pointery (np. o tyle, o ile przesunąłeś poprzedni).

D4mien
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2011, o 18:31

Re: Przedłużenie słowa kosztem poprzedniego - da się?

Postautor: D4mien » 1 cze 2011, o 19:15

Chodzi o to, że żeby przedłużyć słowo, muszę uciąć z następnego. A ja się pytam, jak uciąć z poprzedniego. Podam taki przykład:

Są wyrazy: cheese, hot, Poland.
Tłumaczę je tak: ser (zwolniły się 3 litery), gorący (potrzebuję 3 liter), Polska (nie muszę nic kombinować). Czy da się użyć tych 3 zwolnionych liter z sera do wyrazu gorący? Bo ja potrafię tylko z następnego wyrazu brać, ale z Polski nic brać nie muszę, bo akurat się zgadza.

Gracek
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 13:49

Re: Przedłużenie słowa kosztem poprzedniego - da się?

Postautor: Gracek » 1 cze 2011, o 20:31

Zależy jaka jest struktura pointerów, przykładowo jeśli wskazują na początek wyrazu, to zmniejsz o 3 pointer wskazujący na drugi wyraz.
Jeśli dalej się nie rozumiemy, to niestety bez zobaczenia konkretnej sytuacji (z wartościami pointerów) nic nie poradzę...


Wróć do „Kwestie językowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości