Final Fantasy VII [PSX]

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Final Fantasy VII [PSX]

Postautor: ikskoks » 8 sty 2013, o 00:56

Tłumaczenie - Final Fantasy VII [PSX]
okladka_mini.jpg
okladka_mini.jpg (6.21 KiB) Przejrzano 25696 razy
Stan spolszczenia: 100%
Typ Gry: jRPG
Data Wydania:
Japonia - 31.I.1997
Europa - 1.X.1997
Polska translacja - kwiecień 2006



Osoba odpowiedzialna za tłumaczenie: Browar
Odpowiednia wersja gry: europejska - PAL, 3 płyty lub ich obrazy w formacie .img lub bin
Format łatki tłumaczenia: *.PPF
Pobierz łatkę:
- LINK



O Grze

Final Fantasy VII uznawana jest przez wielu graczy za najlepszą odsłonę serii, a przynajmniej za najlepszą spośród tych które ukazały się na PSXie. Mało tego, zajęła pierwsze miejsce w rankingu "Gra mojego życia" w Japonii! Wydana w 1997 roku przyniosła wiele zmian. Na przesiadce na inny system (poprzednie części ukazały się na konsole Nintendo) przede wszystkim zyskała grafika. Ale nie to stanowi o wielkości tego tytułu.
W grze wcielamy się w postać Cloud'a, byłego członka organizacji wojskowej Soldier, który przyłącza się do ruchu oporu Avalanche, próbującego powstrzymać korporację Shinra przed wyniszczaniem planety.
Akcja bardzo szybko nabiera tempa, do drużyny przyłączają się kolejne postacie, zaś trwająca kilkadziesiąt godzin przygoda obfituje w wiele wydarzeń które zapadają w pamięć Gracza na bardzo długo.
Z pewnością wielu miało okazję sprawdzić FF7 przez tyle lat od jej wydania. Teraz możemy zagrać w nieco odmienionej formie - po polsku.

Przetłumaczono
baner.jpg
Tłumaczenia jest na dobrym poziomie. Występuje polska czcionka i przetłumaczone grafiki.

Od autora
Browar:
Prace zacząłem w lutym 2005, kiedy to natknąłem się na stronę z tłumaczeniem Final Fantasy IX, autorstwa RPGa.

Dotychczas sądziłem, że takiego projektu nie da się wykonać bez Devkita, do którego dostęp ma chyba tylko ruska mafia - jakże się myliłem.

Więc pogrzebałem trochę po forach traktujących o romhackingu, zebrałem narzędzia i od tamtej chwili zaczęła się zabawa.

W kwietniu 2006 projekt dostał status zamknięty, a w pełni ukończonego patcha można już pobrać.

Autorzy:
browar
- twórca projektu
- tłumaczenie FF7 na język polski

winter_mute
- edycja grafiki
- hosting strony

greenmag
- betatesty
- projekt i wykonanie strony poświęconej tłumaczeniu

Instrukcja

I. Granie na konsoli PlayStation

Należy stworzyć obraz płyty w formacie ISO/BIN/IMG (w dowolnym programie), a następnie zaaplikować patcha za pomocą programu PPF-O-MATIC. (jest w naszym downloadzie)

W przypadku niektórych wersji konsol mogą występować problemy ze startem krążka. Aby uniknąć tej niedogodności, należy naprawić wadliwe sektory programem ECCRegen.

Możemy już wypalić przygotowany obraz na płytę CD.

Uwagi:
- Płyty nagrywamy nie szybciej, niż x8
- konsola oczywiście musi być przerobiona
- Patch zadziała z każdą z trzech płytek

II. Granie na emulatorze ePSXe

Aby grać na emulatorze ePSxe nie musisz patchować swoich obrazów. (niestety nowa wersja emulatora, 1.7.0 nie obsługuje tej opcji).

Aby to uczynić, musisz odpalić program Jenova. Utworzy on trzy pliki spolszczające o właściwych dla emulatora nazwach, które trzeba przekopiować do folderu patches, w katalogu głównym emulatora ePSXe.

Uwagi:
- W programie musi być zaznaczona opcja "Automatyczne ładowanie łatek PPF".
- Nazwy plików stworzonych przez program Jenova muszą pozostać niezmienione.
- Oczywiście można też grać na emulatorze ze spatchowanych obrazów lub krążków CD.

Dodatki

Okładka gry:
okladka.jpg

NWW_Station
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2016, o 15:49

Re: Final Fantasy VII [PSX]

Postautor: NWW_Station » 25 kwie 2016, o 13:00

Coś mi nie działa to spolszczenie. Niby wszystko robię według instrukcji, ale ciągle mam eng napisy. Mam wersję PAL na 3 dyskach.

wyrzykx
Posty: 1
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 19:17

Re: Final Fantasy VII [PSX]

Postautor: wyrzykx » 4 wrz 2020, o 19:21

Heja mam problem z tą grą gram na Telefonie na androidzie na emulatorze ePSXe. W miarę na początku gry w kościele podczas ucieczki Clauda i Airis wyskakuje mi taki komunikat

epsxe core stopped (check the section 3.16 in user gide for help) due to: unkown opcode F7F0F079 at 80000084

I gra się wyłącza grał ktoś na epsxe na android w tą wersję spolszczona ?


Wróć do „Tłumaczenia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość