Front Mission [SNES]

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Front Mission [SNES]

Postautor: ikskoks » 8 sty 2013, o 01:14

Tłumaczenie - Front Mission [SNES]
okladka.gif
okladka.gif (14.75 KiB) Przejrzano 2895 razy
Stan spolszczenia: 100%
Typ Gry: RPG (Strategia turowa)
Data Wydania:
Japonia: 1995
Tłumaczenie Angielskie: 24 września 2001
Tłumaczenie Polskie: 11 listopada 2002
Osoba odpowiedzialna za tłumaczenie: mziab
Odpowiednia wersja gry: Front Mission (U) lub (J)
Format łatki tłumaczenia: *.IPS
Pobierz Łatkę: click!


O Grze

Front Mission to jedna z licznych stworzonych w Japonii gier taktyczno-rpg. Tym razem sterujemy drużyną olbrzymich bojowych robotów- popularnych mechów, zwanych wenzerami. Gra nie ukazała się oficjalnie poza Japonią, ale dzięki zapaleńcom możemy pograć w jej angielską, a nawet polską wersję.

Fabuła:
W grze dowodzimy wielkimi robotami, zwanymi tutaj Wanzer'ami. Podczas ściśle tajnej misji dochodzi do eksplozji w pobliskiej fabryce amunicji. Zostajemy niesłusznie oskarżeni o spowodowanie tego incydentu. Po roku zostajemy zwerbowani do najemnej jednostki jako dowódca. Tutaj zaczyna się nasza przygoda. Nie zdradzę dalszych faktów, powiem tylko, że fabuła jest urzekająca i pełna zwrotów akcji.

Przetłumaczono

Cały tekst, brak polskiej czcionki i części grafiki
UWAGI:
- Niektóre opisy funkcji w menu i współczynniki nie zostały przetłumaczone z powodów technicznych. Nie zgłaszajcie tego jako błąd. Gdy rozwiążę problemy techniczne, to na pewno to się zmieni.
- Występujący w jednym miejscu gry japoński dialog nie jest tam z mojej winy. Błąd ten istnieje także w angielskim tłumaczeniu.
- Dialogi pisane niebieską czcionką, występujące kilka razy w grze są skompresowane, stąd nie został przetłumaczone.

Opis tłumaczenia by mziab

Pomysł tłumaczenia gry zrodził się, gdy zostało wydane jej angielskie tłumaczenie autorstwa F.H.. Rzecz jasna, bez tego tłumaczenia nie mogłoby nigdy zaistnieć moje. Z tego miejsca chciałbym więc podziękować mu i innym zaangażowanym osob za trud włożony w stworzenie angielskiej wersji tej wspaniałej gry, co umożliwiło mi z kolei przetłumaczenie jej na nasz język ojczysty..
Wracając do mnie, jak to zwykle u mnie bywa, gra mnie zainteresowała, więc zacząłem ją tłumaczyć :) Z pomocą januziego napisałem insertor, który pozwalał zmieniać długość dialogów, dzięki czemu mogłem się skupić na tłumaczeniu. BTM przetłumaczył mniejszą część textu. Po wielu szlifach i testach tłumaczenie doszło do obecnego stanu. Nie zawiera jeszcze polskich czcionek, ale myślę, że nie będzie Wam to przeszkadzać. Mam nadzieję, że patch przypadnie Wam do gustu :)
mziab


Instrukcja

1) należy posiadać odpowiedni rom gry (na tej stronie nie ma romów, a jaki to rom napisane jest powyżej, musisz także posiadać legalną kopię gry!)
2) potem ściągnąć patch tłumaczący z tej strony
3) i wreszcie jakiś program do nakładania łatek IPS (np. bardzo prosty w obsłudze jest LunarIPS).
4) pozostaje tylko użyć patcha na romie i grać na emulatorze (najlepsze to ZSNES i SNES9x)
UWAGA: ZSNES obsługuje patche ips (patchuje grę w locie), wystarczy oryginalny rom i łatkę umieścić w jednym folderze, nadać im takie same nazwy (np.front_mission.smc oraz front_mission.ips) i można grać po polsku bez patchowania romu

Linki

- Strona polskiego tłumaczenia
- Strona angielskiego tłumaczenia
- Informacje,screeny,solucja itp (ANG)

Screeny
1.png
1.png (30.41 KiB) Przejrzano 2895 razy
2.png
2.png (19.67 KiB) Przejrzano 2895 razy
3.png
3.png (21.18 KiB) Przejrzano 2895 razy
4.png
4.png (15.77 KiB) Przejrzano 2895 razy
5.png
5.png (19.84 KiB) Przejrzano 2895 razy
6.png
6.png (28.7 KiB) Przejrzano 2895 razy
7.png
7.png (28.67 KiB) Przejrzano 2895 razy
8.png
8.png (29.08 KiB) Przejrzano 2895 razy
9.png
9.png (28.73 KiB) Przejrzano 2895 razy
10.png
10.png (15.6 KiB) Przejrzano 2895 razy
11.png
11.png (15.52 KiB) Przejrzano 2895 razy
12.png
12.png (20.95 KiB) Przejrzano 2895 razy

Wróć do „Tłumaczenia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość