[PC] Dreamfall: Chapters

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
bieresudski
Posty: 10
Rejestracja: 7 sie 2012, o 09:06

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: bieresudski » 11 wrz 2016, o 14:41

Najnowszy patch czego? Grę mam wszystkie 5 chapterów razem. Niestety nie znam się na tym za bardzo.
Włącz grę wejdź w ustawienia i w prawym dolnym rogu musi pisać 5.3.1.1, jeśli nie to znaczy że masz inną wersję i musisz ściągnąć patch 5.3.1.1 z GOG
Brzmi jak błąd nie spowodowany spolszczeniem. Kiedyś w innej grze miałem taki problem, że NPC-e nie poruszały ustami, ale to było spowodowane przez... niewłaściwy/nieaktualny sterownik do karty dźwiękowej (sic!). Zainstalowanie dobrego naprawiło problem. Tutaj, skoro mówisz, że to zdarza się "niekiedy", to nie jestem pewien o co może chodzić.
Hmm.. spróbuje ten sposób, ale nie jestem pewien czy o to chodzi, bo każda inna gra działa normalnie. Tak czy siak, dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
MasterAlvaro
Posty: 39
Rejestracja: 20 cze 2014, o 05:57
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MasterAlvaro » 11 wrz 2016, o 15:46

Heja
Mam wersje GOG jak próbuję zainstalować spolszczenie wychodzi mi informacja niezgodność sumy kontrolnej plików.
Co robić doradźcie :D
Obecnie łatka polonizująca jest kompatybilna z Dreamfall Chapters w wersji 5.3.1.1 dla 64-bitowych systemów Windows. Wystarczy, że zaktualizujesz grę do aktualnie najnowszej wersji, tj. 5.3.1.1. Na platformie GOG jest ona oznaczona jako 5.3.1 (GOG-24).
  • "DREAMFALL CHAPTERS (PART 1 OF 4)": "setup_dreamfall_chapters_2.17.0.24.exe" (32 MB)
  • "DREAMFALL CHAPTERS (PART 2 OF 4)": "setup_dreamfall_chapters_2.17.0.24-1.bin" (3.9 GB)
  • "DREAMFALL CHAPTERS (PART 3 OF 4)": "setup_dreamfall_chapters_2.17.0.24-2.bin" (3.9 GB)
  • "DREAMFALL CHAPTERS (PART 4 OF 4)": "setup_dreamfall_chapters_2.17.0.24-3.bin" (0.9 GB)
Obrazek

Gdyby to nie rozwiązało problemu to proszę o załączenie logu instalacyjnego ("DC_PL_log.txt") gdyż może on zawierać przydatne informacje. Powinien on znajdować się w katalogu wskazanym podczas instalacji spolszczenia o ile zaznaczono opcję "Zapisz log". Jest ona domyślnie włączona.

Awatar użytkownika
MasterAlvaro
Posty: 39
Rejestracja: 20 cze 2014, o 05:57
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MasterAlvaro » 11 wrz 2016, o 16:07

Bardzo chciałbym wam podziękować za pracę nad tym spolszczeniem, jest ono najwyższej jakości. Ale mam mały problem niestety, nie wiem czy to wina spolszczenia czy gry. Mam najnowszą wersję GOG, i niekiedy w dialogach słychać jak Zoe coś mówi, ale nie pokazują się napisy, ale też nie ma żadnej mimiki twarzy, żadnego ruchu ust. Spotkał się ktoś z czymś takim?
Zdaje się, że w grze występują dialogi do których nie ma napisów nawet w wersji angielskiej. Przykładowe sytuacje to scena w której Kian decyduje o losie Wardena Murrona trzymając go nad windą służącą do transportu jedzenia w wieży więziennej albo pierwsza rozmowa Zoe z dr Romanem Zelenką.

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 12 wrz 2016, o 20:42

Bardzo chciałbym wam podziękować za pracę nad tym spolszczeniem, jest ono najwyższej jakości. Ale mam mały problem niestety, nie wiem czy to wina spolszczenia czy gry. Mam najnowszą wersję GOG, i niekiedy w dialogach słychać jak Zoe coś mówi, ale nie pokazują się napisy, ale też nie ma żadnej mimiki twarzy, żadnego ruchu ust. Spotkał się ktoś z czymś takim?
Cześć, dopiero dzisiaj miałam okazję przyjrzeć się sprawie bliżej. Niestety niniejszy błąd to ewidentna wina twórców, występuje również na oryginalnej wersji Steamowej i jak się spodziewam, przeniosło się to również na GOG i HB.

Winą obarczyć należy aktualizację "liftingującą" Księgę pierwszą, która jak widać przyniosła więcej szkód niż pożytku. Gdy niniejsza aktualka została wprowadzona, oprócz dodania nowych tekstów okazało się, że w dużym stopniu powycinano stare dialogi - własnoręcznie je potem skracałam, by pasowały do, jak mi się zdawało, nowej, krótszej wersji V-A. Niestety okazuje się, że napisy zostały skrócone, natomiast mówione wypowiedzi są w wersji sprzed aktualizacji, przez co postaci zamarzają, a czytany tekst jest wybrakowany i niedopasowany do słyszalnych wypowiedzi.

Żeby nie było, że mydlę Wam oczy i tak naprawdę winne jest spolszczenie, krótki fragment z oryginalnym V-A i napisami, który ukazuje skalę problemu: https://youtu.be/77QO2KWnk7g

Przykro mi, że wynikła taka sytuacja, niestety nie mamy na to żadnego wpływu, pozostaje poczekać na zapowiadaną aktualizację silnika gry, która mam nadzieję, że to naprawi - błąd ten w każdym razie dotyczy wyłącznie Księgi pierwszej.
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

bieresudski
Posty: 10
Rejestracja: 7 sie 2012, o 09:06

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: bieresudski » 13 wrz 2016, o 12:41

Dziękuję za odpowiedzi, tak właśnie myślałem, że to wina gry, nie spolszczenia :) Na szczęście dzieje się to tylko 2 razy w księdze pierwszej. Aktualizacja faktycznie przyniosła więcej szkód niż pożytku, w dodatku wycięła zawartość jednej z misji. Czekam z niecierpliwością na premierę spolszczenia do trzeciej księgi :)

Awatar użytkownika
Mayumi
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2016, o 20:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Mayumi » 18 wrz 2016, o 23:45

Czekałam z niecierpliwością na spolszczenie do drugiej księgi i niestety nie mogłam zagrać w dniu premiery :C Na szczęście udało mi się to zrobić w tym tygodniu i... kurcze. Nie wiem jak skomentować waszą pracę, bo o wiele łatwiej to przychodzi, gdy są do powyciągania błędy! Wykonaliście kawał świetnej roboty, nie doszukałam się żadnych niedoskonałości. Dużo dobrego tekstu, przetłumaczonego w naprawdę profesjonalny sposób. No i grafiki, miód! Cudownie jest móc sobie popatrzeć na te wszystkie banerki, plakaty (zwłaszcza ten z gumową kaczuszką <3), które są po polsku. Chwała Wam wszystkim za to co zrobiliście i za to co robicie nadal. Każdą poszczególną osóbkę, która brała w tym wszystkim udział wzięłabym i wyściskała, bo gra ma dla mnie strasznie ważne znaczenie i to jak bardzo jestem szczęśliwa rozumiejąc w grze każdą kwestię jest nie do opisania. Jeszcze raz dziękuje Wam wszystkim za to, że chce się Wam to robić i to robicie. Zwłaszcza, że robicie to tak perfekcyjnie (ej! koniec słodzenia!). Pozostało mi tylko mieć nadzieję, że prace nad kolejnymi księgami pójdą naprawdę szybko i przede wszystkim bezproblemowo, czego życzę i tworzącym i oczekującym (zwłaszcza, że po zakończeniu drugiej księgi nie da się spokojnie żyć!) :D
Jeszcze raz dziękuje i czekam na informacje odnośnie dalszych postępów ^^

+ btw. "Jestem twardy jak nirgalska stal"?! Vamon STAHP.
do teraz mnie to śmieszy :DD

nokiaspl
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 16:21

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: nokiaspl » 21 wrz 2016, o 16:25

Po instalacji spolszczenia gra się wysypuje oczywiście platforma Steam .
Trzymam kciuki za was :)

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 21 wrz 2016, o 18:09

@ Mayumi, dziękuję w imieniu swoim i Dreamfallowej ekipy za tak miły komentarz! :) Pracujemy jak mróweczki nad ukończeniem testów Księgi trzeciej, w międzyczasie zakończyło się tłumaczenie czwartej, musimy jeszcze dogadać hasła glosariuszowe i ruszymy z tłumaczeniem ostatniej księgi. W skrócie, nie obijamy się. :)

@ nokiaspl, taki komentarz naprawdę niewiele powie technikowi - co dokładnie pokazuje komunikat błędu, jeśli jakiś wyskakuje? Screen, opis?
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

nokiaspl
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 16:21

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: nokiaspl » 21 wrz 2016, o 22:16

@Izzie problem rozwiązałem ,to nie była wina spolszczenia ,ale AMD Gaming Evolve i MSI afterburnera ,tak wiec wszystko w porządku :) ,problem również występował na czystej grze .

a tu błąd Obrazek

i oczywiście czekam cierpliwie na ukończenie :) i jeszcze raz trzymam kciuki :)

Breakfan
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2012, o 17:56

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Breakfan » 30 wrz 2016, o 09:04

Gratuluje spolszczenia, pełna profeska. Wiem, że gra będzie jeszcze aktualizowana przez twórców, między innymi dlatego, że muszą dograć niemiecki dubbing, więc może uda im się przy okazji wyeliminować błędy z pierwszej księgi. W grę na razie dłużej nie grałem, bo czekam aż wydacie całość. :) Jestem jednak wielkim fanem TLJ i Dreamfall:TLJ i chociaż szkoda, że nie ma polskiego dubbingu, to cieszę się jednak, że ktoś zrobił napisy.

Myśleliście o tym, by podesłać twórcom efekty waszych prac? Słyniecie z dobrej jakości spolszczeń, mimo iż działacie non profit. Były sytuacje, że tłumaczenie fanowskie zostało wprowadzone do gry jako oficjalne.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości