[PC] Life Is Strange: Before The Storm

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
matiko13
Posty: 178
Rejestracja: 1 mar 2015, o 18:38

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: matiko13 » 23 lis 2017, o 21:14

A ja głupi przerwałem swój projekt tłumaczenia gry tłumacząc sobie, że jest ich więcej i na pewno wydadzą swoje spolszczenie szybciej od mnie, bo przecież w pierwszym epizodzie nie ma tak dużo do roboty a chłopaki mają zrobione 3x więcej od mnie i ten projekt wykonają bez żadnych opóźnień.

Ale jestem głupi... <facepalm>
Po pierwsze:
Kup sobie słownik języka polskiego - nie pisze się "więcej od mnie" tylko "więcej ode mnie".
Po drugie:
Nie pasuje, że ktoś się stara nie wydać bubla to zrób własne (nie będzie lepsze od profesjonalistów z tego forum), ale nie będziesz musiał się wtedy żalić, że nie "dokończyłeś" spolszczenia samemu od początku do końca.
Po trzecie:
To jest fanowskie spolszczenie, a nie przez firmy co mają deadline nad głową i wydają buble.
Po czwarte:
Doceń pracę innych i to, że starają się wydać spolszczenie na miarę pełnoprawnego, profesjonalnego poziomu.

Awatar użytkownika
PanChwala
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2017, o 10:42

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: PanChwala » 3 gru 2017, o 10:50

No i jak tam? Jest postęp? :)
Per Aspera Ad Astra

Dareios
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2015, o 18:30

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Dareios » 3 gru 2017, o 13:37

Jak będą postępy to będzie odpowiedni news w tej sprawie, na razie korekta ;-) Przynajmniej tak wynikało z ostatnich komentarzy :)

Araragi Koyomi
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2017, o 19:24

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Araragi Koyomi » 4 gru 2017, o 16:28

Pytanko, czemu tak długo trwa korekta ? Oczywiście nie pośpieszam, tylko jestem ciekawy. I jestem wdzięczny za to, że spolszczycie tą grę.

Lukash
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2017, o 15:39

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Lukash » 4 gru 2017, o 18:55

Pozwolę sobie odpowiedzieć :) Każda osoba biorąca udział w spolszczeniu posiada swoje życie osobiste, a co za tym idzie sprawy prywatne. Więc niestety musimy zaczekać, oni robią to za darmo i w wolnym czasie.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Norek » 4 gru 2017, o 19:32

Pytanko, czemu tak długo trwa korekta ? Oczywiście nie pośpieszam, tylko jestem ciekawy. I jestem wdzięczny za to, że spolszczycie tą grę.
Od kilku miesięcy nasi "czołowi/główni" tłumacze i trzon ekipy ma zwyczajnie za mało czasu wolnego, do tego dochodzą zdarzenia losowe i już robi się opóźnienie w kilku projektach. Niestety ostatni nabór nie był zbyt owocny, żeby mieć tłumaczy na czarną godzinę.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

pleszyn
Posty: 8
Rejestracja: 5 wrz 2017, o 17:03

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: pleszyn » 19 gru 2017, o 20:13

Jak tam coś się ruszyło czy lipa?

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Norek » 20 gru 2017, o 08:44

Spolszczenie do pierwszego odcinka NIE ukaże się w tym roku. Z tego miejsca proszę też o powstrzymanie się przed nadmiernym (a najlepiej przed jakimkolwiek) hejtem, ponieważ wielokrotnie było to tłumaczone. Opóźnienie spowodowane jest pewnymi prywatnymi kwestiami. Kończymy powoli tłumaczenie odcinka drugiego, odcinek trzeci już mamy i zapewne w ciągu tygodnia ruszymy z tłumaczeniem. Testy najpewniej rozpoczną się w styczniu.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

wd5
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 18:09

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: wd5 » 21 gru 2017, o 08:49

daj Boże żeby się znaleźli dodatkowi ludzie bo nadchodzi TWD4 i WAU2

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Norek » 21 gru 2017, o 21:55

Od wielu naborów trudno jest znaleźć odpowiednich tłumaczy, którzy by się nadawali do tego. Nie sztuką jest wziąć przeciętniaków i patrzeć, jak rosną liczby - w tym wypadku mamy korektorów, którzy z gówna ulepią niebywałe tłumaczenia, ale nie o to chodzi. Jak korekta zajmuje 2 razy więcej czasu niż tłumaczenie, to można się pociąć. Nie mówię teraz o LiS, żeby było jasne, tylko ogólnie : D O korektorach nowych nie wspominam, bo przez ostatnie lata przyjęliśmy jedną osobę i Batman ją wykończył.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości