[PC] Tropico 6

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
marko22
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 20:31

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: marko22 » 16 wrz 2022, o 09:08

Witam ponownie.

Tak szczerze mówiąc....ile jest chętnych osób na to spolszczenie? Szkoda mi was trochę. Wiem, jak to jest grać po angielsku, jeśli nie do końca się ten język rozumie. Przyznam, że sam też nie jestem orłem. Postaram się pochylić nad tym tłumaczeniem, ale na razie to muszę znaleźć narzędzia do dekompresji i kompresji ponownej już zmienionego pliku. Od pewnego czasu zmienili sposób, w jaki trzeba ten plik wyciągnąć, a raczej utrudnili to. Jak ktoś znajdzie jakiś użyteczny soft, to będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
DamianPolish
Posty: 39
Rejestracja: 16 sty 2022, o 02:37

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: DamianPolish » 2 paź 2022, o 23:18

Czyli raczej narazie nici z spolszczenia :(

bax001
Posty: 126
Rejestracja: 3 sty 2021, o 20:49

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: bax001 » 3 paź 2022, o 16:11

Witam ponownie.

Tak szczerze mówiąc....ile jest chętnych osób na to spolszczenie? Szkoda mi was trochę. Wiem, jak to jest grać po angielsku, jeśli nie do końca się ten język rozumie. Przyznam, że sam też nie jestem orłem. Postaram się pochylić nad tym tłumaczeniem, ale na razie to muszę znaleźć narzędzia do dekompresji i kompresji ponownej już zmienionego pliku. Od pewnego czasu zmienili sposób, w jaki trzeba ten plik wyciągnąć, a raczej utrudnili to. Jak ktoś znajdzie jakiś użyteczny soft, to będę wdzięczny.
A to nie jest zwykły plik locres do ktorego narzędzia są ogólnie dostępne?

derdel
Posty: 13
Rejestracja: 7 cze 2022, o 21:44

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: derdel » 2 gru 2022, o 08:40

Plik gamę.locres jest już wyciągnięty metoda kompresji ponownej też już opanowana na próbę spolszczylem niektóre nazwy budynków co dało efekty w grze. Póki co tekst mam przetłumaczone maszynowo na szybko tylko przy próbie podmiany całego tekstu występuje błąd przez który nie mogę zapisać pliku więc będę po kolei częściami podmieniać aż znajdę błąd powodujący niemożność zapisu...

Jeżeli jest ktoś chętny na poprawianie niektórych słów które błędnie zostaną przetłumaczone aby całość trzymała się kupy to dajcie znać w tym wątku. Najlepiej będzie podzielić plik na mniejsze części i rozdzielić poprawianie na więcej osób szybciej pójdzie i szybciej doczekamy się tego spolszczenia ;)

Awatar użytkownika
marko22
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 20:31

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: marko22 » 10 gru 2022, o 20:46

Możesz mi wysłać ten plik? Tzn oryginał angielski. Mam stare swoje tłumaczenie, które robiłem i chcę porównać, jak wiele się zmieniło. Przypuszczam, że sporo, bo ponad 2 lata do tego nie zaglądałem....Jak dopracuję wszystkie linie, dam Ci i skompresujesz na nowo i przetestujesz. Wrzuć na dysk google, albo gdzieś, skąd mogę to pobrać.

Awatar użytkownika
DamianPolish
Posty: 39
Rejestracja: 16 sty 2022, o 02:37

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: DamianPolish » 10 gru 2022, o 23:27

Plik gamę.locres jest już wyciągnięty metoda kompresji ponownej też już opanowana na próbę spolszczylem niektóre nazwy budynków co dało efekty w grze. Póki co tekst mam przetłumaczone maszynowo na szybko tylko przy próbie podmiany całego tekstu występuje błąd przez który nie mogę zapisać pliku więc będę po kolei częściami podmieniać aż znajdę błąd powodujący niemożność zapisu...

Jeżeli jest ktoś chętny na poprawianie niektórych słów które błędnie zostaną przetłumaczone aby całość trzymała się kupy to dajcie znać w tym wątku. Najlepiej będzie podzielić plik na mniejsze części i rozdzielić poprawianie na więcej osób szybciej pójdzie i szybciej doczekamy się tego spolszczenia ;)
Podeślij mi w dysku Google plik czy gdzies chetnie zajrze i sprobuje przetłumaczyć

derdel
Posty: 13
Rejestracja: 7 cze 2022, o 21:44

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: derdel » 11 gru 2022, o 13:36

Ok sprawa wygląda tak. Plik przetłumaczony maszynowo czyli google i są babole które trzeba poprawić zajmie to jeszcze trochę czasu...
Z uwagi na to że robię coś takiego pierwszy raz proszę od razu mnie nie szkalować heh ;D W linku macie plik locres który możecie otworzyć na tej stronce: https://klimaleksus.github.io/UE4-locre ... tor1V2.htm
Tutaj macie plik locres oraz txt z dialogami itp.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Do rozpakowania pliku pakchunk0-WindowsNoEditor.pak polecam ten program: https://github.com/allcoolthingsatonepl ... ealPakTool najlepiej zrobić kopię pliku i przeciągnąć plik do pliku wykonawczego który nazywa się tak: UnrealPakExtract.bat

Co do pakowania z powrotem użyłem tego programu: https://gbatemp.net/threads/how-to-unpa ... es.531784/
Na dysku dodałem folder z narzedziami do rozpakowania i spakowania pliku pak. Należy tylko pamiętać aby w folderze nowy folder w pliku tekstowym zmienić nazwę użytkownika i w pliku linia cmd zrobić to samo przy czym spojrzeć aby ścieżki się zgadzały lub edytować do swoich potrzeb

ps. babole można wysyłać do mnie a ja to poprawię oczywiście w dialogach też są błędy po prostu stwierdziłem że zrobię to na szybko w miarę moich możliwości i wolnego czasu a później będę się martwić poprawianiem :)

pps. Wersję spolszczenia można według mnie nazwać na pre pre alfa ;)

ppps . Nie ogarniam jak zrobić patcha i nie mogę informacji przydatnych znaleźć także trzeba wypakować plik pakchunk0-WindowsNoEditor.pak podmienić plik lokres w tropico 6, game, localization, en i spakować spowrotem po czym zastąpić plik w folderze z grą .

Awatar użytkownika
marko22
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 20:31

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: marko22 » 11 gru 2022, o 14:36

Tragedia....oni całkowicie przebudowali plik językowy. Moje stare tłumaczenie raczej się nie nada. Tzn teksty przetłumaczone się nadadzą. Ale całość jako plik nie bardzo. Wcześniej pracowałem na Winmerge. Ale można i Notepad++. Tylko ręce mi opadły, jak widzę, co się pozmieniało. Teksty tłumaczone przeze mnie są ok, ale w oryginale wszystko jest pozmieniane w sensie pozycji. Teraz znowu "poukładać" to, to nie wiem, czy się opłaca, czy po prostu tłumaczyć od nowa, jak leci. Nie mam pojęcia....

Tutaj moje tłumaczenie z wcześniejszej wersji gry plus locres.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... share_link

Awatar użytkownika
DamianPolish
Posty: 39
Rejestracja: 16 sty 2022, o 02:37

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: DamianPolish » 11 gru 2022, o 14:59

Tragedia....oni całkowicie przebudowali plik językowy. Moje stare tłumaczenie raczej się nie nada. Tzn teksty przetłumaczone się nadadzą. Ale całość jako plik nie bardzo. Wcześniej pracowałem na Winmerge. Ale można i Notepad++. Tylko ręce mi opadły, jak widzę, co się pozmieniało. Teksty tłumaczone przeze mnie są ok, ale w oryginale wszystko jest pozmieniane w sensie pozycji. Teraz znowu "poukładać" to, to nie wiem, czy się opłaca, czy po prostu tłumaczyć od nowa, jak leci. Nie mam pojęcia....
Jak teraz pogorszyli dostep do plikow to juz sie boje co bedzie w nastepnej odsłonie

Awatar użytkownika
marko22
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 20:31

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: marko22 » 11 gru 2022, o 15:05

Wcześniej to tłumaczenie było właśnie w pakchunk0-WindowsNoEditor.pak Po której aktualizacji te pliki zniknęły i cała tekstówka była w jakiejś kobyle chyba z 5GB. Teraz widzę znowu zmienione. Wcześniej mogłeś sobie wrzucić tłumaczenie do folderu bez kompresji i gra to widziała. Nie wiem jak teraz. Szczerze mówiąc....odechciało mi się już tego....tłumaczyć od nowa? Ja spędziłem nad tym, co dałem wyżej prawie miesiąc non stop siedząc przy tym. I później z doskoku jeszcze robiłem.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości