[PC] [DS] Broken Sword

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: mendosa » 2 lut 2014, o 20:58

Link niebawem zacznie działać. Nie wiem kiedy. Nie mam na to czasu. ("300 ludzkich lat chodzę po tym świecie a teraz nie mam czasu!")
N.E.M.O.

kolo5141
Posty: 19
Rejestracja: 8 maja 2011, o 17:19

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: kolo5141 » 28 lip 2014, o 22:30

Moglibyście sprawdzić czy jest możliwość przeniesienia spolszczenia na wersję na androida bez ponownej zabawy ze wszystkimi plikami?

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: Nfsfan83 » 30 paź 2014, o 21:50

Wielka prośba od BS fana :) czy pracę nad wersją PC w ogóle trwają??? I jeżeli tak da się jej lekko przyspieszyć???

Dziekuję.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: mendosa » 1 lis 2014, o 12:59

N.E.M.O.

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: Nfsfan83 » 2 lis 2014, o 15:35

No nic, bardzo szkoda, ale nie pochlastam się z tego powodu :) ciągle mamy bardzo dobre spolszczenie do Klasycznej Wersji BS1 :) Niemniej jednak, wersja DC jest ciekawa z nowymi wątkami.

ostaniec
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2015, o 18:30

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: ostaniec » 19 sty 2015, o 18:44

Witam,

Czy w kwestii DC coś się zmieniło ?

Pozwolę sobie zahaczyć też o najnowszą część. Czy sprawdzał ktoś możliwość przeniesienia spolonizowanych plików BS5 z wersji PC na androidy ?

Dida99
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2010, o 15:13

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: Dida99 » 25 sty 2015, o 00:06

Ponawiam pytanie kolegi wyżej. Czy wogóle planujecie ruszyć edycję DC czy już porzuciliście projekt?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: mendosa » 15 sie 2015, o 13:03

-- 25 sty 2015, o 17:07 --

Ponieważ Manuel Czaszka pojawia się tu rzadko, a ja w przyszłości (raczej dalekiej) planuję zrobić porządną korektę spolszczenia, postanowiłem odpowiedzieć.

W kwestii "Broken Sword 5", wedle stanu mojej wiedzy wyszło to oficjalnie po polsku, nie zajmujemy się wyciąganiem i portowaniem istniejących oficjalnych spolszczeń, zatem nie, nie planujemy jakichkolwiek zabaw z wersją na Androida.

Odnośnie "Broken Sword: Shadow of the Templars DC" - obecnie nie mam tej wersji, nigdy też nie próbowałem przeniesienia spolszczenia z wersji podstawowej. Mogę zadeklarować, że kiedy tylko wejdę w posiadanie "BS: SotT DC" i nabiorę ochoty na zabawę z portowaniem, i będę miał czas na tę zabawę, to o tym poinformuję.

-- 28 cze 2015, o 16:48 --

Postanowiłem zabrać się za korektę i test spolszczenia pierwszej części Broken Sword, napotkałem jednak pewne problemy. Po pierwsze gra ze spolszczeniem wysypuje mi się w Hiszpanii, tuż przed zagadką z figurami szachowymi. Gram pod Linuksem przez ScummVM (najnowsza wersja). Co ciekawe, bez spolszczenia gra gładko przechodzi ten moment, zakładam zatem jakiś problem w samym spolszczeniu. Co prawda komunikat ScummVM informuje o błędzie odczytu pliku Spain.clu, ale plik ten nie był modyfikowany przez łatkę spolszczeniową. Problem drugi dotyczy edytora do tekstu w BS, mianowicie jest w nim wyszukiwarka fraz, ale z jakichś przyczyn mi ona nie działa. Jakieś sugestie?

-- 11 sie 2015, o 22:25 --

O ile problem z edytorem tekstu do BS (prawdopodobnie) da się rozwiązać eksportując i importując zawartość plików, o tyle mam znaczący problem z ukończeniem testu spolszczenia. Gra wysypuje się podczas pierwszego pobytu w Hiszpanii (opisane wyżej), problematyczny moment udało mi się obejść przełączając na angielską wersję językową, a potem znów na polską. Nie zmienia to faktu, że kilkudziesięciu linijek nie sposób testować po polsku, czyni to również spolszczenie niegrywalnym. Ale nie dość tego - przy drugim pobycie w Hiszpanii gra ze spolszczeniem wysypuje się ponownie, i teraz już nie pomaga przełączenie na wersję angielską i zrobienie zapisu po animacji, na której gra się wywala. Wersja spolszczona zapisu przeczytać nie chce i wywala mnie do systemu. WTF?!

-- 15 sie 2015, o 14:03 --

Problemy z wysypującym się spolszczeniem udało mi się rozwiązać eksportując spolszczony tekst z wersji dla pięciu języków (dla niej opracowano tłumaczenie), konwertując go na UTF-8 i importując pliki wraz z czcionką do mojej wersji gry (sześć języków). Obecnie kończę test i zabiorę się za korektę w Omedze. Dziękuję mziabowi za poradę z kodowaniem i za pliki do BS w Omedze. Planuję wydać dwie wersje polskiej łatki - dla 5 i 6 języków. Potem pomyślimy o wersji DC dla PC i dla wersji NDS.

Be Vigilant :)
N.E.M.O.

salvadorek
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2016, o 23:34

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: salvadorek » 14 paź 2016, o 23:42

Witam,

Odświeżam temat ;) Czy wiadomo coś o spolszczeniu Broken Sword DC na PC? ;)

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] [DS] Broken Sword

Postautor: mendosa » 23 paź 2016, o 18:20

Przy okazji poprawki (no, dosyć konkretnej, właściwie ponownego tłumaczenia) pierwotnego Broken Sword, postanowiliśmy z mziabem dokonać przymiarki do wersji Director's Cut na różne platformy. Oto, co wspólnie z paroma współpracownikami osiągnęliśmy (do kwietnia 2016):

- mamy cały tekst w OmedzeT i pamięć tłumaczeniową z poprawionego pierwotnego Broken Sword (mziab)
- mamy przetłumaczone i opatrzone napisami wszystkie scenki filmowe z wersji DC (tłumaczenie i obróbka - mendosa, korekta - mziab, Zagadka, Madzius)
- mamy przetłumaczone i przerobione wszelkie grafiki w grze (tłum. - mendosa, obróbka - Przemo, YaReX, korekta jak wyżej)

W kwietniu 2016 projekt zawiesiłem do odwołania.
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości