[PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
Emoonia
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2009, o 15:14
Grupa: CosmoFF

[PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: Emoonia » 13 sie 2011, o 08:49

Jak część z Was wie, już od dłuższego czasu zabieraliśmy się za to tłumaczenie. Crisis Core to jednak skomplikowany twór, który zaciekle broni swoich tajemnic ;) Mimo to, wreszcie udało nam się znaleźć sposób na to, żeby móc zabrać się za konkretne prace nad spolszczeniem.

Mamy wprawdzie pewne ograniczenia dotyczące długości tekstu, jednak generalnie teksty mogą być dłuższe niż w języku angielskim. Na spolszczonej wersji najprawdopodobniej nie będą także działać zapisy z wersji angielskiej. O technikaliach napisze pewnie więcej Robin, gdyż to on zajmuje się tą częścią spolszczenia. Na mojej głowie jest natomiast samo tłumaczenie, a ponieważ Crisis Core to moja absolutnie ulubiona gra, tłumaczę ją z wielką przyjemnością w każdym moim wolnym czasie :) Zatem całkiem bez naciągania można się spodziewać, że spolszczenie ukaże się jeszcze w tym roku lub zaraz na początku następnego. W każdym razie na pewno nie będziemy nad tym pracować pięciu lat, jak przy FFVIII ;)

Wrzuciliśmy już testowo jeden fragment, aby sprawdzić, jak spolszczenie prezentuje się w grze. Jak widać, polski font jest jeszcze lekko niedopracowany (zbyt duże światła między literami), ale Robin obiecał, że będzie nad tym siedział i nie spocznie, póki nie będzie to wyglądało idealnie. Sam filmik to chyba jedna z najfajniejszych scen z CC, więc zapraszamy do oglądania:

http://youtu.be/MJFQqt0fhoY
(W zasadzie to nie ma tu spoilerów)

Więcej informacji wkrótce.

Awatar użytkownika
garot
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, o 19:22

Re: [PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: garot » 13 sie 2011, o 12:07

Super wiadomość!! Obejrzałem filmik jest kapitalny z tymi napisami :)

Nie mogę się doczekać ukończenia, ostatnio tak myślałem aby przejść CC jeszcze raz, chyba poczekam cierpliwie do spolszczenia :)

Mam tylko pytanie, czy będzie możliwość wrzucenia tego spolszczenia do wersji japońskiej? bardzo mi się marzy słuchać oryginalnych głosów postaci i czytać polski tekst, było by świetnie. Nawiasem mówiąc tak zawsze oglądam Advent Children. Lecz jeśli tylko do angielskiej wersji będzie pasowało to i tak będzie super.

Trzymam kciuki za projekt :)

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: Robin » 13 sie 2011, o 12:26

Nie będzie możliwości wrzucenia tego do wersji japońskiej, te wersje się zbytnio od siebie różnią. Ewentualnie będziesz mógł sobie sam przerzucić głosy z japońskiej wersji do angielskiej (na Qhimmie nad tym pracują).

A co do do wersji, to będzie wspierana wersja europejska angielska i niemiecka :)

Parę słów na temat technikaliów: jak pewnie niektórzy zauważyli, font jeszcze nie jest do końca dopracowany ("ł" przede wszystkim). Prace nad tym będą nadal trwać, aż do uzyskania idealnego efektu ;) Jak pisała wyżej Emoonia, na 90% nie będą działać sejwy z angielskiej wersji, ale to jeszcze nie wiadomo. Mamy ograniczenie ilości znaków do długości tekstów niemieckich, jednak na szczęście zazwyczaj niemiecki tekst jest bardzo długi. :)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
garot
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, o 19:22

Re: [PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: garot » 13 sie 2011, o 12:45

Nie wiedziałem że ktoś planuje przerzucić głosy japońskie do wersji Angielskiej :)

Czyli już wszystko rozumiem jak to będzie z tym spolszczeniem, braku wspierania japońskiej wersji przeboleję, grunt że będzie ta gra po polsku :)

Czy to będzie kompletne spolszczenie łącznie z czarami i technikami tak jak to zrobił ffgiever w FF12?

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: Robin » 13 sie 2011, o 12:53

Tak, będziemy spolszczać czary i techniki, ale w nieco inny sposób niż ffgriever w FFXII, bo to są gry w nieco odmiennych klimatach :)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: ffgriever » 13 sie 2011, o 14:08

I ja poczekam na spolszczenie. W FF7:CC nie grałem jeszcze, ponieważ słyszałem o niej same złe rzeczy, więc zawsze odkładałem "na później". Spolszczenie będzie doskonałym powodem, by się w końcu do niej zabrać ;).

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: Manuel Czaszka » 13 sie 2011, o 14:13

CC to IMHO jedna z najlepszych "świeżych" części Finala, do tego w moim ulubionym świecie "siódemki". Dołączam do oczekujących. "Kiedy bendzie!!!!!!?!!!!!"
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

poxer
Posty: 31
Rejestracja: 18 lip 2010, o 11:10

Re: [PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: poxer » 13 sie 2011, o 21:20

Akurat jak leci do mnie pocztą oryginał. Ale co tam, zawsze lepiej, że więcej tłumaczeń będzie. Good luck! BTW. da się uruchomić spolszczenie jakimś cudem wrzucając je na kartę i odpalając grę z UMD?

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: Robin » 14 sie 2011, o 21:40

Poxer, raczej nie będzie to możliwe. Ale jeżeli masz CFW, to bez problemu przerobisz grę z UMD na ISO.

Dzięki wszystkim za głosy wsparcia! :)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

szogun90
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 10:15

Re: [PSP] Final Fantasy VII: Crisis Core

Postautor: szogun90 » 27 sie 2011, o 16:52

Jak dobrze że ktoś się wziął za tłumaczenie tego tytułu jest to wspaniała gra i miło będzie w nią pograć w naszym języku


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości