[PC] Grim Fandango + Grim Fandango Remastered

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: mendosa » 12 lut 2016, o 14:44

Projekt sobie pełznie powoli i raczej do przodu (wiem, ponieważ jestem na liście mailingowej i co jakiś czas przychodzą mi mejle od osób, które biorą kolejne części do tłumaczenia). Postępu prac nie potrafię ocenić - nie logowałem się jeszcze do repo w Omedze z prostej przyczyny - brak czasu, spowodowany dwoma innymi projektami, które się toczą obok siebie i są ze sobą w sporym stopniu powiązane. Nie chcę rzucać słów na wiatr i składać obietnic bez pokrycia, ale postaram się w najbliższy weekend (najpewniej w niedzielę) zajrzeć do repozytorium i udzielić szczegółowych informacji na temat postępów projektu.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: Norek » 12 lut 2016, o 14:49

Na szybko:
Do tłumaczenia było 121 223 znaków, zostało 34 700 (więc można powiedzieć, że około 70% pracy za nami (a raczej za tłumaczami).
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

matiko13
Posty: 178
Rejestracja: 1 mar 2015, o 18:38

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: matiko13 » 19 lut 2016, o 22:50

Na szybko:
Do tłumaczenia było 121 223 znaków, zostało 34 700 (więc można powiedzieć, że około 70% pracy za nami (a raczej za tłumaczami).
Dobrze wiedzieć. Dzięki za info.

Kuclaw
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2015, o 19:06

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: Kuclaw » 3 kwie 2016, o 10:53

Czy korekta już się rozpoczęła?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: mendosa » 3 kwie 2016, o 11:39

Ekipa zakończyła tłumaczenie komentarzy twórców, powoli zabieramy się za korektę. Nie potrafię określić ile czasu nam to zajmie, ale na najbliższe tygodnie zamrażam udział w innych projektach. Nie dotyczy to poprawionego spolszczenia "Broken Sword: the Shadow of the Templars", ponieważ tutaj czekam tylko na ostatnie opinie testerów dot. czcionki w menu i dodatkowych napisów w filmach, prawdopodobna data premiery BS to połowa kwietnia.

Czcionka w Grim Fandango jednak nadal sprawia problemy, niektóre wyrazy są dzielone na dwie linijki. Nie jest to częsty przypadek, ale wygląda to wyjątkowo nieestetycznie.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
pabloNR
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:26

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: pabloNR » 28 cze 2016, o 19:50

Mam rozumieć, że Wasze spolszczenie do Grim Fandango bez żadnych przeróbek działa również na wersji Remastered na steamie?
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” - J. Piłsudski

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: mendosa » 28 cze 2016, o 20:07

Spolszczenie do wersji Remastered nie zostało jeszcze wydane, ale masz częściowo rację - spolszczenie do pierwotnego Grim Fandango działa również na wersji Remastered, jednak konieczne są przeróbki, między innymi czcionki, zmiany kodowania plików, itp.

Chyba, że pytasz o to, czy spolszczenie do Remastered w wersji GOG zadziała z wersją Steam - tego nie wiem, gdyż wersji Steam nie posiadam, ale mamy wśród testerów osoby, które mają tę wersję, więc postaramy się zrobić wszystko, aby zadziałało poprawnie.

Nawiasem mówiąc, projekt jest obecnie zamrożony, jak wszystkie moje projekty, na czas nieokreślony. Nie wiem, może we wrześniu do niego wrócę. A może w grudniu... trudno powiedzieć.
N.E.M.O.

Paw79
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2016, o 08:43

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: Paw79 » 30 paź 2016, o 10:04

Witam.
To mój pierwszy post więc w pierwszej kolejności chciałbym podziękować za pracę użytkowników tego forum.
Z jej owoców miałem przyjemność korzystać w niejednym tytule.

Przechodząc do tematu- wczoraj Grim Fandango Remastered trafił do Humble Bundle, w związku z czym zainteresowanie spolszczeniem tej gry zapewne się zwiększy.

Moje pytania:
1. Na jakim etapie znajduje się obecnie przystosowanie do wersji Remastered tłumaczenia udostępnionego przez Manuela Czaszkę w pierwszym poście?
Głównym problemem było kodowanie czcionek, ale już w poście z 1 lutego 2015r. użytkownik Mastish pisał:
"Przystosowanie spolszczenia do wersji Remastered zakończone. Wszystko pięknie śmiga, chociaż potrzebne będą jeszcze testy."
Po perypetiach projekt został przejęty przez użytkownika mendosa, dopracowany i wg deklaracji z kwietnia br. jedyną przeszkodą przed wydaniem miał być brak korekty już ukończonego tłumaczenia komentarzy twórców.

2. Skoro problemem jest wyłącznie komentarz twórców to czy możliwe byłoby udostępnienie spolszczenia bez tego komponentu (po prostu z odpowiednią adnotacją)?
Ja wiem że wolicie wydawać tłumaczenia gotowe w 100% ale z drugiej strony komentarz twórców to nie jest jakiś super-istotny element i wielu graczy spokojnie obeszłoby się bez niego.
Najważniejsze jest spolszczenie samej gry i szkoda by było by jego wydanie przeciągało się w nieskończoność lub, co gorsza, przepadło.

dulux92
Posty: 24
Rejestracja: 3 mar 2015, o 13:13

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: dulux92 » 23 gru 2016, o 09:41

Czy spolszczenie do wersji Remastered zostanie wydane jeszcze w tym roku albo przynajmniej w styczniu?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Grim Fandango

Postautor: mendosa » 23 gru 2016, o 10:39

Nie, nie zostanie wydane w tym czasie.
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości