[PC][PS2] Silent Hill 3

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

[PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: destroytheardor » 11 lis 2012, o 19:51

Dobra, wszyscy i tak już wiedzą, więc oficjalnie zakładam temat "zaklepując" projekt.

Na dzień dzisiejszy dłubiemy we trzech: xychu, belek666 i ja. Najprawdopodobniej jednak pomogą nam jeszcze, jak ostatnio, YaReX oraz GimmyBreaker (po prostu nie dostałem jeszcze oficjalnego potwierdzenia od chłopaków).

Trzeciej części Silent Hill przyglądaliśmy się z xychem już od dłuższego czasu. To, co miało okazać się dziecinną igraszką po SH2, okazało się cierniem w zadzie. Narzędzia, którymi dysponowaliśmy przy poprzednim projekcie, miały idealnie spisywać się i w tym. Rzeczywistość okazała się jednak rozmijać z naszymi pobożnymi życzeniami. I to rozmijać szerokim łukiem.
Już zabrawszy się za tłumaczenie, trafiłem na mur - pliki wysypywały się w edytorze, edytor przy edycji plików (!), a gra - bez przerwy. Troszkę nam to zajęło. Skontaktowaliśmy się nawet z autorami poprzedniego przekładu SH3 i otrzymaliśmy od nich narzędzia, co jednak nie pomogło grze w konfrontacji z czcionkami belka666. Powoli traciłem wiarę. Po dziesiątkach godzin (no, może przesadzam ;), które spędziliśmy na czytaniu wszystkiego, co się da i bezskutecznych próbach obejścia problemu, xychu po raz kolejny mnie zaskoczył (jak uprzednio z łatką dla ekranów panoramicznych) i w tajemnicy ugotował skrypt do kodowania plików tekstowych i automatycznego wklejania polskich czcionek (w oparciu o programy WarMakera i John_Modest). Nie dość, że nieziemsko ułatwił mi całą pracę nad przekładem, to jeszcze sama gra wreszcie zaczęła działać tak, jak należy.

Przyznam szczerze, że nie siedziałem nad SH3 prawie wcale od uporania się ze wspomnianymi trudnościami. Najważniejsze jest teraz dla mnie odhaczyć wszystkie podpunkty na "liście rzeczy do zrobienia" przy Silent Hill 2 (na szczęście malutko tego zostało, bardzo malutko). Nie ma jeszcze specjalnie czym się pochwalić, a screen jest cały jeden - z głównego menu. Zapewniam jednak, że tak w grze, jak i na wszelkich ekranach opcji - wszystko działa jak należy. Oto on:
223912_275530492563119_1335311113_n.jpg
Nie wiem jeszcze, czy i tym razem uda nam się przygotować "widescreen patch", ale z całą pewnością spróbujemy.

Tradycyjnie zapraszam też na facebookową stronę projektu (choć nieco milczącą, póki co): https://www.facebook.com/SilentHillPoPolsku i to by było na tyle tytułem wstępu.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

AKTUALIZACJA:
Jest i pierwszy materiał z rozgrywki (wybaczcie niską jakość).
http://www.youtube.com/watch?v=Mv-aQHKBRj0
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

MrXnut
Posty: 19
Rejestracja: 18 sie 2012, o 11:18

Re: [PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: MrXnut » 11 lis 2012, o 20:41

11 lis 2012, o 20:51, a jest 41 wtf? :DD

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: destroytheardor » 13 lis 2012, o 21:50

11 lis 2012, o 20:51, a jest 41 wtf? :DD
Ciche szepty w gęstej mgle, odgłosy kroków podążające za Tobą po pustych korytarzach, znikające drogi, niewidzialne dzieci, flaki wypływające ze szkolnych szafek. Silent Hill nie jest zwyczajnym miejscem, nie dziw się więc, że i czas może tam płatać figle... Kto wie? Może mrok i Ciebie zawiedzie ku cichym wzgórzom? A stamtąd już nie ma powrotu.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
garot
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, o 19:22

Re: [PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: garot » 15 lis 2012, o 12:09

bardzo mnie cieszy wiadomość o spolszczeniu 3 części, tym bardziej że niedawno byłem w kinie na filmie i z chęcią bym przeszedł sobie grę jeszcze raz aby wszystkiego się dowiedzieć :)

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: destroytheardor » 15 lis 2012, o 14:39

bardzo mnie cieszy wiadomość o spolszczeniu 3 części
A mnie cieszy, że Was to cieszy. ;)
Jeszcze trochę to potrwa... Ale warto poczekać. Staram się nie tylko przełożyć tekst, ale również zachować myśli za nim się kryjące. Korzystam w tym celu z wielu opracowań (tak, są na świecie ludzie interpretujący dialogi i notatki z gier) oraz własnych przemyśleń. Druga sprawa jest taka, że nie będzie to hiper wierny przekład w skali 1:1. Silent Hill 2 wyszło nieco zbyt "wprost", przez co teraz siedzę i poprawiam, bo to zwyczajnie nie brzmi i nie trzyma się kupy. Jeżeli komuś nie podoba się takie podejście, to w sieci krążą inne spolszczenia, dokładniejsze, bliższe swojemu angielskiemu oryginałowi (który de facto również jest przekładem - z japońskiego).

-- 1 lut 2013, o 22:48 --

Mały update, jako, że zabieramy się do pracy na poważnie. Kilka screenów, ino miejcie na uwadze, że to wersja pre-alpha, a wręcz demo... ;)
sh3 2013-02-01 22-13-25-19.png
sh3 2013-02-01 22-23-43-19.png
sh3 2013-02-01 22-16-22-92.png
sh3 2013-02-01 22-19-17-12.png
Więcej na facebooku (Silent Hill po polsku), tutaj nie chciałem zbytnio zaśmiecać tematu. :)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: EvilDoom » 12 sty 2014, o 20:50

Dawno nie było żadnych informacji. Czyżby projekt upadł?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: destroytheardor » 12 sty 2014, o 21:02

Gdyby sprawa siadła, dałbym wszędzie jasno znać. Inna sprawa, że chwilowo SH3 jest zawieszony. Przetłumaczyłem ok. 65% tekstu, jednak w trakcie pracy okazało się, iż grafika jest nie do ruszenia przy użyciu obecnych narzędzi (tzn. można wyedytować kilka pojedynczych grafik, m.in. stroje Heather, jednak map już nie, a na nich najbardziej mi zależy). Liczę na pomoc tłumaczy rosyjskich, z którymi nawiązałem kontakt w temacie Shattered Memories, jednak wszystko niemiłosiernie się wlecze.

Kolejną przeszkodą jest skomplikowany proces implementacji polskich czcionek, bardzo różny od tego, co było w SH2 i wyjątkowo podatny na błędy.

Spolszczenie ukaże się z pewnością, chciałbym jednak uporać się z grafiką oraz uprościć proces implementacji czcionek, bez tego nie chcę kończyć projektu. Oczywiście, jeżeli nie będzie żadnej nadziei na rozwiązanie kwestii technicznych, pójdzie przekład bez grafik i ze skomplikowaną instalacją. Na razie jednak jeszcze się wstrzymam.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
NelsonPL
Posty: 34
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 00:58

Re: [PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: NelsonPL » 12 sty 2014, o 22:16

Spolszczenie? Jak spolszczenie do Silent Hill 3 dawno wyszło.
Grałem na nim.

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: destroytheardor » 12 sty 2014, o 22:27

Spolszczenie? Jak spolszczenie do Silent Hill 3 dawno wyszło.
Grałem na nim.
Owszem, wyszło, podobnie zresztą do spolszczenia Silent Hill 2, co jednak nie przeszkodziło mi w wykonaniu własnego przekładu.

Wspomniane przez Ciebie spolszczenie trójki nie posiada polskich czcionek, grafik, oraz prezentuje ogólnie niski poziom (tworzyli je - wówczas - bardzo młodzi, niedoświadczeni i rozentuzjazmowani fani, co nie do końca przełożyło się na jakość translacji). Często nadużywali języka potocznego, co nie raziłoby, gdyby nie zastosowanie go w nieodpowiednich "miejscach", gubili również konteksty wypowiedzi oraz "to drugie dno".

Osobiście miałem z nim (spolszczeniem SH3) do czynienia i uwierz, że gdyby nie było potrzeby retranslacji, to nie bralibyśmy się za to. Choć przyznaję, że głównym bodźcem było jednak pojawienie się belka (belek666) z polską czcionką. ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

belek666
Posty: 40
Rejestracja: 1 lis 2008, o 01:49

Re: [PC][PS2] Silent Hill 3

Postautor: belek666 » 22 lut 2014, o 19:49

Gdyby sprawa siadła, dałbym wszędzie jasno znać. Inna sprawa, że chwilowo SH3 jest zawieszony. Przetłumaczyłem ok. 65% tekstu, jednak w trakcie pracy okazało się, iż grafika jest nie do ruszenia przy użyciu obecnych narzędzi (tzn. można wyedytować kilka pojedynczych grafik, m.in. stroje Heather, jednak map już nie, a na nich najbardziej mi zależy). Liczę na pomoc tłumaczy rosyjskich, z którymi nawiązałem kontakt w temacie Shattered Memories, jednak wszystko niemiłosiernie się wlecze.

Kolejną przeszkodą jest skomplikowany proces implementacji polskich czcionek, bardzo różny od tego, co było w SH2 i wyjątkowo podatny na błędy.

Spolszczenie ukaże się z pewnością, chciałbym jednak uporać się z grafiką oraz uprościć proces implementacji czcionek, bez tego nie chcę kończyć projektu. Oczywiście, jeżeli nie będzie żadnej nadziei na rozwiązanie kwestii technicznych, pójdzie przekład bez grafik i ze skomplikowaną instalacją. Na razie jednak jeszcze się wstrzymam.
Chyba udało mi się ruszyć mapki :) Są w takim samym formacie co te na PS2 w sh2. Dziwne, że tego wcześniej nie zauważyłem. Mam nadzieje, że projekt ruszy z kopyta po takiej wiadomości. Pliki mapek podeślę na pw.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości