[PC] Borderlands (DLC)

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
dulux92
Posty: 24
Rejestracja: 3 mar 2015, o 13:13

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: dulux92 » 11 cze 2016, o 06:55

Czy tylko jedno spolszczenie dodatku jest gotowe a z resztą jak? Dalej te 10% tłumaczenia 2 drugim dodatku?

Menma
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:53

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: Menma » 6 lip 2016, o 21:55

Szkoda że zapomnieli o tym :( Własnie ukończyłem 1 dodatek i tłumaczenie było świetne. Szkoda że resztę muszę przejść po angielsku :(

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: MarkosBoss » 7 lip 2016, o 23:48

Może nie za bardzo w temacie, ale jak jest ze spolszczeniem podstawki? Niby jakieś oficjalne jest, ale nie chodzi z wersją steamową... Kiepawo trochę mieć spolszczenie do DLC, a angielską podstawkę (pół gry po polsku, pół po angielsku).

Post wysłany z mojego LG G2 Mini przez Tapatalka.

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: cienislaw » 8 lip 2016, o 05:56

jeśli spolszczenie podstawki nie daje się zainstalować, to uderzaj w tej sprawie do jego autora czyli Cenegi.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: MarkosBoss » 8 lip 2016, o 12:24

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że jak producenci porzucają swój projekt to pojedynczy użytkownik nie przekona ich do zabrania się do pracy (zwłaszcza dla siedmioletniej gry). W związku z tym poszperałem trochę i znalazłem to. Może się komuś przyda. Działa z najnowszą wersją steamową GOTY (1.5), przy czym oczywiście nie spolszcza dodatków - od tego są (lub będą) spolszczenia zamieszczone w pierwszym poście. Zauważyłem jedynie, że ekrany ładowania są kompletnie czarne... ale i tak nie zawierały nigdy nic nadzwyczaj przydatnego.

Celled
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2016, o 13:47

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: Celled » 9 sie 2016, o 13:52

Czy dało by sie dostać spolszczenie dodatków nawet nie dokończone bo przeszedłem podstawkę z dodatkiem The Zombie Island of Dr. Ned a chciałbym przejść reszte dodatków chociarz ze spolszczonymi calami misji ;d

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: Norek » 10 sie 2016, o 11:04

Niestety nie.
Ale nowy technik pomoże nam ogarnąć i przygotować resztę DLC do testów, które - mam nadzieję - odbędą się jeszcze w wakacje (czyli do końca września).
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Piter-0803
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, o 10:36

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: Piter-0803 » 8 wrz 2016, o 09:10

Czy ekipa GPP przy okazji robienia spolszczeń do DLC mogłaby się zająć zrobieniem działającego spolszczenia do wersji steam?
Cenega palcem w tym temacie nie kiwnie więc obecność "oficjalnego" spolszczenia nic nie znaczy.

Po instalacji spolszczenia cenegi 1.41 gra żąda dysku z grą.
Po wgraniu pliku exe który był przed wgraniem spolszczenia gra się nie uruchamia.
Po podmianie całego folderu binaries gra się nie uruchamia i wywala jeszcze więcej błędów (runtime i sha verification failed).
Po podmianie całych folderów binaries i cookedPC wersjami przed spolszczeniem gra się uruchamia, ale nie ma niektórych polskich znaków. Jest to szczególnie widoczne na ekranach ładowania.
Po doinstalowaniu spolszczenia do The Zombie Island of Dr Ned wracają polskie czcionki i wszystko elegancko działa.

Mój sposób na spolszczenie Borderlands STEAM (GOTY):
1. Pobierz spolszczenie cenegi (Borderlands patch 1.41 PL): http://www.cenega.pl/pliki/patch/border ... szystkie/1
2. Pobierz spolszczenie GPP do The Zombie Island of Dr Ned: http://grajpopolsku.pl/?wpdmdl=690
3. Skopiuj folder binaries znajdujący się w głównym folderze gry i cookedPC znajdujący się w folderze WillowGame (tak, wiem, że to 11GB) do innego folderu/innej partycji.
4. Zainstaluj spolszczenie cenegi. Automatycznie wykrywa ono grę w wersji steam, jednak musisz ją najpierw uruchomić (inaczej twierdzi, że gra nie jest zainstalowana).
5. Podmień foldery binaries i cookedPC w folderze z grą na te wcześniej skopiowane do innej lokacji (sprzed instalacji spolszczenia).
6. Zainstaluj spolszczenie do The Zombie Island of Dr Ned (ja zainstalowałem spolszczenie GPP do pustego folderu, a potem ręcznie podmieniłem pliki, nie chciało mi się już sprawdzać czy instalacja bezpośrednio do folderu z grą poprzez instalator wystarczy).
7. Gotowe :)

Są też pewnie inne sposoby, po necie krąży też inna wersja na rapidshare, niestety wygasła, jest też wątek na steam z linkiem do pobrania rzekomo działającej wersji spolszczenia (link do wątku podany 3 posty wyżej).
Jednak ja nie chciałem się bawić w zakładanie kont lub płacenie na dziwnych stronkach więc zrobiłem to po swojemu, na podstawie działających i pewnych linków.

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: MarkosBoss » 8 wrz 2016, o 13:25

Zauważyłem jedynie, że ekrany ładowania są kompletnie czarne... ale i tak nie zawierały nigdy nic nadzwyczaj przydatnego.
To nie było spowodowane spolszczeniem, a dodaniem "-nointrovideos" w opcjach uruchamiania Borderlands na Steam. To tak jakby co. Generalnie wszystko działa, można spróbować pomysłu podanego również nad tym postem, ale rzeczywiście - skoro robicie spolszczenia do DLC byłoby świetnie, gdyby udało się zrobić bezproblemowy instalator do podstawki, ewentualnie zawierający również dodatki.

Kuclaw
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2015, o 19:06

Re: [PC] Borderlands (DLC)

Postautor: Kuclaw » 22 paź 2016, o 09:39

Są jakieś postępy w sprawie tych spolszczeń?


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości