[PC] Europa Universalis IV

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
paulinapat96
Posty: 23
Rejestracja: 17 lip 2013, o 11:11

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: paulinapat96 » 12 mar 2014, o 17:23

Listy to tyle co nic, same idee to ponad 1200 segmentów, tutorial 400. To nie jest takie proste jak się wydaje. Gdy spolszczenie będzie skończone w 100% to dopiero wtedy zostanie wydane, dużo tekstu już za nami (bliżej do końca niż do początku). Musicie się po prostu uzbroić w cierpliwość.
Zombie - connecting people!

ziomek0002
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2011, o 20:27

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: ziomek0002 » 14 mar 2014, o 14:43

Swojego czasu sam brałem się za tłumaczenie EU4, spolszczyłem niemalże w całości "tutorial" i brakowało ledwie kilka dni, a wstawiłbym do internetu, ale w najmniej spodziewanym momencie dysk się posypał... Nie udało mi się nic z niego wyciągnąć, zwyczajne zwłoki... Dlatego stwierdziłem, iż to będzie mój koniec przygód z tłumaczeniami.

Awatar użytkownika
paulinapat96
Posty: 23
Rejestracja: 17 lip 2013, o 11:11

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: paulinapat96 » 14 mar 2014, o 17:47

w najmniej spodziewanym momencie dysk się posypał
Dlatego warto korzystać z repozytoriów, czy robić kopie zapasowe w innym miejscu. U nas projekt przechowywany jest w chmurze i co 15 minut bodajże robione są savey.

Zawsze można też zaopatrzyć się w dyski RAID, działają tak, że pliki zapisywane są na dwóch dyskach jednocześnie i w razie awarii jednego na drugim dane są bezpieczne... ale nikt nie będzie przecież inwestował kupy kasy na zabezpieczenie się w razie utraty projektu, który jest robiony i tak od fanów dla fanów. (przepraszam za odejście od tematu spolszczenia, ale mam już takie zboczenie zawodowe :))

Najlepszym rozwiązaniem pozostaje chmura ;)
Zombie - connecting people!

Devirs
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2013, o 22:21

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Devirs » 16 mar 2014, o 14:02

Cześć,śledzę projekt od miesiąca i jestem strasznie najarany na to spolszczenie :D Lecz mam co raz mniej czasu by wpadać na fan page albo tutaj,dlatego mam pytanie...Czy jak skończycie grywalną wersję to np: automatycznie wyślecie maile do osób którzy śledziły ten temat?
Dzięki i powodzenia w tłumaczeniu ;)

Awatar użytkownika
paulinapat96
Posty: 23
Rejestracja: 17 lip 2013, o 11:11

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: paulinapat96 » 16 mar 2014, o 14:35

Nie lepiej obserwować nas na facebooku? Wątpię aby komuś chciało się rozsyłać maile. Na fanpage'u na pewno pojawi się informacja o skończeniu prac. Będzie to najlepsze rozwiązanie zarówno dla nas (bo nie będzie ciągłych pytań o wynik prac) jak i dla Ciebie.
Zombie - connecting people!

legoras
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2013, o 11:30

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: legoras » 17 mar 2014, o 19:45

Z tego co wyczytałem na 2 czy tam 3 stronie, obecnie tłumaczycie tylko podstawe bez DLC, a jak sprawa z patchami? Zaliczacie je do podstawy czy nie?

locarno
Posty: 28
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: locarno » 28 mar 2014, o 16:02

Re: [PC] Dead Space 3

Postprzez Norek » 15 gru 2013, o 15:49
W pierwszym wpisie znajdują się informacje na temat stanu prac, ale dodatkowo podam je i tutaj:
Stan prac:
Niepowtarzających się, ogólnie: znaków bez spacji: 328003; znaków ze spacjami: 384641
Niepowtarzających się pozostało: znaków bez spacji: 128221; znaków ze spacjami: 150216

Do projektu dołączył nowy tłumaczy, który przez ostatnie kilka dni poświęca sporo czasu na tłumaczenie.
Jest szansa, że jeszcze w grudniu najtrudniejszy etap, czyli tłumaczenie, zostanie zakończony.
Po tym wszystkim czeka nas korekta i testy - nie ma co liczyć na zakończenie prac w grudniu.

Temat pozostaje zamknięty do odwołania, ale zachęcam do zaglądania co jakiś czas do pierwszego wpisu, ponieważ będzie on aktualizowany.
Już minęły prawie 4 miesiące od tego postu, i dalej nie ma żadnych nowych infomracji. (Dead Space 3)
Czyżby projekt został porzucony ?

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Norek » 28 mar 2014, o 16:46

Chwilowo odpowiem tutaj, ale posty później zostaną usunięte, żeby nie zaśmiecać tematu.
Obecnie trwa korekta - idę zaktualizować temat DS3.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

swistinioo
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2014, o 08:20

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: swistinioo » 14 kwie 2014, o 12:42

Mam pytanie kto wie co zrobić jak mi się buntują w EU3? (wszyscy mnie nienawidzą i mam duże terytorium)jest jakiś kod albo coś? Bo już mnie to zaczyna bardzo irytować :D

Gwynbleidd
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:10

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Gwynbleidd » 14 kwie 2014, o 17:17

Nikt Ciebie nie lubi, bo zadajesz pytania w tematach nie do tego przeznaczonych.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości