[PC] Europa Universalis IV

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Michalczus24
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2014, o 16:27

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Michalczus24 » 18 paź 2014, o 16:30

Ottomans to po polsku Osmanie, a nie Otmanie.

patrykg1414
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:34

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: patrykg1414 » 22 lis 2014, o 12:16

Można wiedzieć jak idą postępy ? :) można się spodziewać spolszczenia(chociaż bety) jeszcze w tym roku ?

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Norek » 22 lis 2014, o 12:47

Bety na pewno nie ma się co spodziewać w tym roku.
Jeśli już, to pierwszy kwartał 2015, chyba że coś się posypie.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

stylishh
Posty: 6
Rejestracja: 2 paź 2013, o 15:52

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: stylishh » 23 lis 2014, o 20:18

Szcerze jestem całkowicie negatywnie nastawiony do owego spolszczenia, gra wyszła 8.2013 i liczyłem że może z pół roku minie do stworzenia spolszczenia. Moim językiem nie jest Angielski więc niestety gra się trudno, nie to co przy trójce. Mija 1,5 roku od wyjścia gry i szczerze jestem zdegustowany. Wolałbym aby była oficjalna informacja że spolszczenia nie będzie, nie czekałbym. A tak miesiąc w miesiąc liczę że coś będzie.

Terminów wydania już było tyle że szkoda słów, teraz czytam że pierwszy kwartał 2015, nosz cholera ... zaczynam myśleć że może niektóre osoby bawi fakt że ludzie czekają i specjalnie podkręcają atmosferę, tylko przekładając terminy. Mało to poważne. Żadnych konkretnych informacji, ile osób jeszcze nad tym pracuje, jak idą prace, w wakacje nie bo wakacje, w święta pewnie będzie "nie" bo święta. Spolszczenie wyjdzie pewnie w 2018 w formie nieprzetestowanej wersji gdzie oczekiwania przerosną gotowy projekt i okażą się że jest więcej błędów w spolszczeniu i nie da się grać.

Jeśli chcecie być konkretni to fajnie byłoby poinformować o pracach, kto je prowadzi, ile osób, jakie pliki są, a jakie nie przetłumaczone, czy są jakieś testy itp. Jednak nic z tego, pozostaje lakoniczna informacja "pod koniec roku", "pierwszy kwartał 2015", prędzej starość mnie dopadnie nim się tego doczekamy, przy obecnej koordynacji. I nie, nie nauczę się specjalnie angielskiego, nie mam na to czasu, z tego też powodu nie zabiorę się za tłumaczenie, co pewnie będzie sugestią od niektórych z "pracujących" nad spolszczeniem.

Olać to idę zagrać w trójkę gdzie spolszczenie jest i odprężyć się po intensywnym dniu.

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 23 lis 2014, o 20:47

Europa Universalis IV: Fakty i mity

1) Termin wydania
Za mojej pamięci (a siedzę w projekcie od końca lutego 2014) nie było. Raz powiedziałam, że chciałabym, by wyszło do końca 2014 r. Obecnie mówi się "nie wcześniej niż pierwszy kwartał 2015 r." Ponieważ twórcy średnio co trzy miesiące dowalają po 300k tekstu (tyle to miewają typowe gry), precyzyjny termin jest nie do określenia.

2) Ekipa tłumacząca
Stan silnie zmienny. Nie chce mi się (i chyba nie wypada) szczegółowo rozpisywać, kto ile zrobił. W skrócie:
- Organizacja projektu: bemberg, Ysska (obecnie)
- Tłumacze nieaktywni: archi, Axsis, Fugu, hemik, ktatar, Leszczu, madhrain, Oskar, Paulina, R3fr3sh, Shocker, qbert, zenn (mogłam kogoś pominąć)
- Tłumacze aktywni: Jagdtiger, Ysska, Norek, ridzio,
- Korekta: Marta
- Technikalia: cienisław (aktywnie), Cyfrowy Baron (nieaktywnie)
Realia są takie, że z tych lub innych przyczyn w danym momencie tłumaczą zwykle maksymalnie dwie osoby.

3) Pliki
W większości ukończone. Nieruszona jest res_publica. Niedokończone eu4_I_polish, powers_and_ideas, text, tradenodes. Pozostałe ewentualne braki to drobiazgi.
A, ostatniego patcha jeszcze nie dołożyliśmy.

4) Testy
Jakie teksty, jak tłumaczenie nie skończone?

Nie wiem na co komu ta wiedza, ale widocznie jej brak prowadzi do frustracji.

Bieżący stan tłumaczenia jest co miesiąc ogłaszany na FB, tak że łatwo temat monitorować.

Jeśli ktoś jeszcze życzy sobie poznać jakieś informacje od kuchni, to słucham.
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

Awatar użytkownika
TTTr96
Posty: 77
Rejestracja: 7 lis 2010, o 18:07
Kontakt:

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: TTTr96 » 23 lis 2014, o 22:50

@stylishh

Niezależnie od tego jakie terminy podają tłumacze zawsze trzeba mieć na uwadze kilka faktów. Chociażby to, że nikt tam nie pracuje pod biczem i rzadko kiedy te osoby dostaną poparcie dystrybutora/producenta w kwestii projektu. Nad każdym taki przedsięwzięciem widnieje widmo zablokowania przez wydawcę z jakiś chorych powodów (co z tego, że to tak naprawdę czysta reklama produktu). Jeżeli zniechęcasz się dlatego, że ktoś pracuje za darmo, żebyś ty w przyszłości mógł pograć, to mi jest ciebie żal. Nie potrafisz docenić faktu, że cała ekipa pracuje za darmo, po godzinach spędzonych w pracy/uczelni/szkole. Wiele takich osób ma rodzinę, z którą też lubi spędzać czas, a to że nie poświęcają każdej wolnej chwili na projekt, to chyba nic dziwnego. Nawet największa pasja nudzi w nadmiarze. Tym bardziej zniechęcające są posty takie jak twój, gdzie dostrzegasz tylko negatywy i stawiasz warunki, nie oferując nic od siebie.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: bemberg » 23 lis 2014, o 23:52

A teraz najśmieszniejsze - Pan Remigiusz aka stylishh zaoferował się do pomocy przy spolszczeniu. Po krótkiej korespondencji i założeniu mu konta do repozytorium svn - przestał odpisywać.
Szkoda słów i sił do wstukiwania klawiszy dla takich ludzi.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Michalczus24
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2014, o 16:27

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Michalczus24 » 24 lis 2014, o 17:42

Moglibyście opublikować wersję beta spolszczenia lub coś podobnego?

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 24 lis 2014, o 17:42

Nie.
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

Kyuubi
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2014, o 19:51

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Kyuubi » 26 lis 2014, o 19:56

A dlaczemu?


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości