[PC] Europa Universalis IV

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 26 lis 2014, o 20:15

Ponieważ nie jest w stanie nadającym się do udostępnienia.
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

Warmix
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2014, o 13:42

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Warmix » 28 lis 2014, o 20:34

no nie dobrze :(
Szkoda, że tyle trzeba czekać na to tłumaczenie :( Może, gdy wejdzie kolejny patch, który doda masę dodatkowych znaków do tłumaczenia, to może nie dokładajcie ich do aktualnego projektu. Może lepiej dokończyć to, co się ma, żeby wyszła wersja dokończona, ale bez któregoś tam patcha. Potem spolszczenie będzie można zaktualizować... Bo jeśli prace dalej będą szły tak wolno, twórcy będą wydawać kolejne patche, to ostatecznie wyjdzie na to, że dokładnie za rok w 2015 będziemy modlić się na święta, by to spolszczenie wreszcie wyszło...

patrykg1414
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:34

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: patrykg1414 » 12 sty 2015, o 18:11

Czy są jakieś informacje kiedy spolszczenie zostanie ukończone? Mamy już połowe stycznia a od listopada żadnych nowych informacji.

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 12 sty 2015, o 18:38

Najświeższa informacja o projekcie, zamieszczona na gppowym FB 04.01.2015 r.
Moi drodzy!

Tłumaczenie EUIV ciągnie się już od długiego czasu i pewnie macie już powoli dość czekania, by zagrać w tę grę po polsku. My z kolei też chcielibyśmy już skończyć tłumaczenie Twórcy gry nie ułatwili nam zadania, wypuszczając kolejne patche, z których każdy większy (zwykle powiązany z DLC) dokłada nam kilkaset tysięcy znaków pracy. Toteż postanowiliśmy zmienić taktykę i najpierw w pełni ukończyć i udostępnić Wam tekst w starszej wersji, a potem stopniowo aktualizować go w miarę sił i czasu. Nie jest to rozwiązanie idealne (a wręcz dość odległe od idealnego) i przy innych grach wręcz niedopuszczalne, ale w tej chwili wydaje się najbardziej rozsądne.

Konkrety: obecnie tłumaczymy wersję zgodną z patchem 1.7 (czyli łącznie ze zmianami wprowadzonymi do postawki przez DLC Res Publica). W chwili, gdy to piszę, pozostało nam do przetłumaczenia 46980 znaków na 1760315 znaków całości (niepowtarzalnych bez spacji). To planujemy mieć gotowe do końca stycznia. Następnie - korekta. Niestety nie jesteśmy w stanie określić, ile czasu ona zajmie. Przyjmuje się, że powinno to trwać mniej więcej 1/3 czasu, jaki zajęło tłumaczenie (niestety i na pewno - będą to miesiące). Kilka plików mamy już sprawdzonych, ale są to rzeczy drobne. Kobyłki po 300k, 400k znaków wciąż czekają. Testy - planujemy okrojone do minimum: czy spolszczenie działa, jak się z grubsza prezentuje, ogranie kampanii samouczka. Na ten etap przewidujemy dwa, góra trzy tygodnie. Określenie terminu? Chcielibyśmy wydać spolszczenie do końca kwietnia. Podkreślam tu wyrażenie „chcielibyśmy wydać”; w żaden sposób nie jest ono tożsame ze słowem „wydamy”.

Oczywiście tempo prac zależy od liczby rąk do pracy. Chętnych wciąż przyjmujemy z otwartymi rękami (po prawidłowym wypełnieniu skromnej próbki tłumaczeniowej :>), po pierwsze pod kątem dalszych patchy, a po drugie, dobry tłumacz to zwykle też dobry korektor.

Napiszcie proszę, co sądzicie o takim pomyśle.
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

patrykg1414
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:34

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: patrykg1414 » 1 mar 2015, o 16:03

Witam mam pytanie na jakim etapie testu spolszczenia jesteście ponieważ już 2 miesiące od planowego ukończenia spolszczenia mijają a żadnych informacji nie ma. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 1 mar 2015, o 16:21

Skończyliśmy tłumaczenie dla patcha 1.7, trwa korekta. Przykro mi, ale nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy się zakończy.
Natomiast daty wydania nigdy nikt w sposób jednoznaczny nie podawał, było ze dwa razy rzucone, że "chcielibyśmy wydać do..., ale zobaczymy jak wyjdzie". Nie wyszło niestety, toteż jestem zdziwiona, że mówisz o dwóch miesiącach po planowanym ukończeniu.
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

Zabujany
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2015, o 18:36

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Zabujany » 13 mar 2015, o 17:53

Witam chciałem zapytać czy może wiadomo kiedy udostępnicie to spolszczenie do tej wersji ? Pytam ponieważ po angielsku nie dam rady grać (straszny ze mnie cap z języków) a gra bardzo mi się podoba. Proszę nie denerwujcie się że tak co chwile ktoś pyta was o date ukończenia ale po prostu nie możemy się już doczekać tego spolszczenia :) i serdecznie dziękuje ludziom którzy poświęcają czas abyśmy mogli w końcu grać po polsku.

Plastek
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2015, o 17:45

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Plastek » 20 mar 2015, o 17:56

Witam serdecznie wszystkich tłumaczy i tłumaczki ...
Dodam tylko że przeczytałem ten wątek ... i podziwiam Was za ogrom pracy który wkładacie w ten projekt .

Ponieważ jestem ' zielony ' w te klocki - zadam może głupie pytanie ...
-- czy kiedy spolszczenie będzie gotowe , to będzie można z niego korzystać kiedy się ma gre wykupioną na platformie STEAM ? czy trzeba będzie mieć jakąś inną wersję , z innej dystrybucji ???

z góry dziękuję za odp.

Awatar użytkownika
Hemiq
Posty: 35
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:46
Kontakt:

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Hemiq » 20 mar 2015, o 20:09

Ponieważ jestem ' zielony ' w te klocki - zadam może głupie pytanie ...
-- czy kiedy spolszczenie będzie gotowe , to będzie można z niego korzystać kiedy się ma gre wykupioną na platformie STEAM ? czy trzeba będzie mieć jakąś inną wersję , z innej dystrybucji ???
Nie ma innej wersji Europy Iniversalis IV jak ta na Steam. Każda kopia jest Steamworks.
Nie licząc piratów oczywiście.

Plastek
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2015, o 17:45

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Plastek » 21 mar 2015, o 07:57

Dzięki za odp.
Nie , pirat mnie nie interesuje ... wolę deczko zapłacić i mieć org. .... ktoś przecież się nad tym napracował .

Pytanie trochę z innej beczki ... może ktoś gra na takim sprzęcie jaki mam ...
tzn. lapek z i7 - 4700MQ 2,4GHz ze zintegrowaną grafiką HD Graphics 4600 --- czy spokojnie sobie
poradzi z grą czy będę musiał dokupić Grafikę .... ???
Jeśli tak , to jaką najlepiej aby się mi nie przegrzewał ?

pozdrawiam


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości