[PC] Europa Universalis IV

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Ysska » 7 lut 2016, o 13:23

Drodzy Gracze!

W Wasze ręce trafia kolejna odsłona spolszczenia do gry Europa Universalis IV. Jest to pierwsza z planowanych „dużych” aktualizacji, niewymuszonych patchami, ale spowodowanych ukończeniem dużej partii nieprzetłumaczonego wcześniej materiału. Zgodnie z harmonogramem zapowiadanych prac, udało nam się zakończyć tłumaczenie pliku powers_and_ideas, w którym w momencie wydania pierwszej odsłony moda pozostawało do zrobienia jeszcze około 250 000 znaków tekstu. Jednak nie jest to jedyne, co dodaliśmy. Podsumowując, w stosunku to pierwotnej wersji spolszczenia dotłumaczyliśmy już 330 000 znaków tekstu (przypominamy, cała gra ma w tej chwili około 3 miliony znaków), obejmujących:
- dokończenie pliku powers_and_ideas - idee dla około 120 krajów;
- plik random_new_world - odmieniona geografia Nowego Świata (patch 1.14)
- wszystkie drobne zmiany wprowadzone w ukończonych plikach przez patche 1.14 i 1.15.

Część tych zmian mogliście już zobaczyć dzięki „interwencyjnej” wersji 0.1.9, ale teraz prezentujemy je oficjalnie.

Tłumacze tej partii:
- Grottman
- HiszpanskaInkwizycja
- Karol T.
- Sledziu_w
- Ysska

Korekta:
- Mistyk07

Technikalia:
- cienislaw

Mamy nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu. Teraz zabieramy się za dokończenie pliku flavor_events.

-- 7 lut 2016, o 13:52 --

@Noel
Kwestię prowincji dynamicznych ridzio już nakreślił, więc nie będę powtarzać. Co do błędów w nazewnictwie prowincji - prowincji jest multum. Sprawdzane były ze trzy razy, a i tak co jakiś czas trafia się coś do poprawienia (albo ktoś coś zgłosi - jak Ty, albo przy tłumaczeniu części opisowej jest okazja dokładniej przyjrzeć się krajowi).
Jeśli masz ochotę poweryfikować prowincje - wstępnie jesteśmy w stanie wygenerować listę przetłumaczonych nazw, acz uprzedzam, że to bedzie iście benedyktyńska praca.
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

Goste
Posty: 3
Rejestracja: 8 lut 2016, o 20:07

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Goste » 8 lut 2016, o 20:11

Można prosić o bezpośredni link do pobrania spolszczenia (najlepiej PW) bo na Steamie coś się popsuło i nie chce pobierać. Z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
ridzio
Posty: 141
Rejestracja: 30 lip 2013, o 19:07

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: ridzio » 8 lut 2016, o 20:21

U mnie problem nie występuje.

Goste
Posty: 3
Rejestracja: 8 lut 2016, o 20:07

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Goste » 8 lut 2016, o 20:30

To mógłbyś mi wysłać to spolszczenie spakowane na e-mail albo dać bezpośredni link do pobrania bo niestety u mnie ten problem występuje. Byłbym wdzięczny. :)

Awatar użytkownika
ridzio
Posty: 141
Rejestracja: 30 lip 2013, o 19:07

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: ridzio » 8 lut 2016, o 20:45

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... earchtext=
Klikasz "Zasubskrybuj" i spolszczenie automatycznie się pobierze.

Goste
Posty: 3
Rejestracja: 8 lut 2016, o 20:07

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Goste » 8 lut 2016, o 21:30

Qmplu nie chciałbym Ci ubliżać ale czytanie ze zrozumieniem się kłania napisałem wcześniej, że mod NIE CHCE się pobrać po subskrypcji tak reinstall gry steama był restart PC też.

Awatar użytkownika
ridzio
Posty: 141
Rejestracja: 30 lip 2013, o 19:07

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: ridzio » 8 lut 2016, o 21:34

Na steamie nic się nie popsuło, bo gdyby tak było nie mógłbym go pobrać, zajrzyj do dyskusji na steamie dotyczącej spolszczenia, tam powinno być rozwiązanie takiego problemu, jeśli występował u innych.

zamek9
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 19:35

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: zamek9 » 8 lut 2016, o 22:59

Goste .. jeśli masz oryginał to powinno pomóc, wyłącz subskrypcje spolszczenia na Steam, wejdź w moje dokumenty/ EU4/mod i usuń 2 pliki "eu4pl", wyłącz grę, włącz subskrypcję spolszczenia na Steam, uruchom gre i powinno ściągnąć najnowszą wersję spolszczenia.

zrecyr214
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2015, o 20:51

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: zrecyr214 » 9 lut 2016, o 23:07

Włącz w opcjach steama dla EU4 chmurę to się pobierze

Quo
Posty: 2
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:35

Re: [PC] Europa Universalis IV

Postautor: Quo » 8 mar 2016, o 22:30

Hej, mam takie błahe pytanie. Czy nazwy łacińskie (np. Casus Belli, terra incognita) również zostały przetłumaczone?


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości