Deus Ex: The Fall (PC)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
beond
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2014, o 18:30

Re: Deus Ex: The Fall (PC)

Postautor: beond » 29 lis 2014, o 18:37

@sb8gapi
Czy będzie wydane spolszczenie na platformy mobilne (android).

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Deus Ex: The Fall (PC)

Postautor: sb8gapi » 2 gru 2014, o 17:12

Było planowane, ale są problemy techniczne.
Część plików jest w apk, a część w obb. Spolszczenie jest możliwe, aczkolwiek nieco skomplikowane.
Sam próbowałem przenieść spolszczenie do wersji na Androida. Trzeba zmodyfikować nie tylko plik obb, ale i apk. A przy zakupie gry w Google Play, nie miałem pliku apk. Nie wiem, gdzie w urządzeniu z Androidem go szukać, bo zwykły menedżer plików nic nie znajduje. Zapewne trzeba mieć dostęp do pamięci systemowej.

Wiec prawdopodobnie nie wydam spolszczenia do wersji oficjalnej gry. Chyba, że ktoś chciałby się tym zająć (lub mi pomóc), bo pliki spolszczenia z wersji na PC i na androida są takie same (po wypakowaniu plików assets). Ewentualnie mogę je udostępnić na specjalną prośbę.

beond
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2014, o 18:30

Re: Deus Ex: The Fall (PC)

Postautor: beond » 5 gru 2014, o 13:24

Znalazłem apk od Deusa. Jest to w system:mnt/asec/com.squareenix.dxm-1/pkg.apk waży 26 MB. Użyłem do tego bardzo dobry menadżer Solid Explorer (można pobrać 14-dniowy trial z Google Play). Na swojej Xperi P z andkiem 4.1 (bez ROOTa) mogłem spokojnie przekopiować ten pliczek ale na Nexusie 7 z Kitkatem już nie chyba była potrzeba Roota.
Jeszcze jedno, najnowsza zaktualizowana wersja Deusa z Xperi miała nr 0.0.29 a z Nexusa 0.0.31 . W razie problemów apk można pobrać trochę mniej oficjalnie ;) z chomika . Najnowszą wersję jaką tam znalazłem to 0.0.30 .

PS Przed chwilą przyszła możliwość aktualizacji dla Nexusa do Lollipop i na razie nie będę aktualizował bo nie wiem czy ewentualna twoja polonizacja by działała bo tam niema już Dalvika jest tylko ART.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Deus Ex: The Fall (PC)

Postautor: sb8gapi » 5 gru 2014, o 13:44

Dziękuję za informację.
Poszukam apk na moim tablecie (Galaxy tab 4 Sm-T235‎).
Co do "nieoficjalnych" wersji to wstępnie testowałem spolszczenie, ale chodziło o instalacje na wersji zakupionej na Google Play. Ogólnie schemat instalacji spolszczenia polegałby na pobraniu z urządzenia na PC, edycji apk i zamianie plików spolszczenia, skopiowanie pliku obb na Pc i także edycje i podmianie plików ze spolszczeniem. Następnie instalacja zmodyfikowanej wersji apk i skopiowanie zmodyfikowanego pliku obb do urządzenia. Jeszcze nie mam pomysłu jak zautomatyzować proces spolszczenia.
Jeszcze jest kwestia rożnych wersji gry na poszczególne modele tabletów czy smartfonów. Jednak pliki spolszczenia w obb, niezależnie od wersji są takie same (przynajmniej w najnowszych wersjach).

Tak więc jest szansa, że coś ruszy w temacie spolszczenia gry na Androida. dziękuje za pomoc i będę informował o postępach w pracy nad spolszczeniem na Adnroida.
Jeśli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o info na PW lub na forum.

beond
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2014, o 18:30

Re: Deus Ex: The Fall (PC)

Postautor: beond » 6 gru 2014, o 16:22

Najlepiej wrzucić na forum spolszczone apk i instrukcję które pliczki podmienić w obb. Można by to zrobić na samym tablecie (smartfonie), sprawdziłem mój menadżer by podołał (apk i obb otwiera jak zwykłe zipy), nie trzeba by kopiować na PC. Każdy podmieniał by sobie we własnym zakresie. Ściąganie 700 megowego pliku nie byłoby potrzebne.
Mogę podmienić co trzeba w moich apk i obb z Xperii P bo z Nexusa 7 nie mogę wyciągnąć apk bez Roota.
Jak się zgadzasz to możesz mi podesłać pliczki na PW wraz z instrukcją co i gdzie podmienić.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Deus Ex: The Fall (PC)

Postautor: sb8gapi » 7 gru 2014, o 23:22

Po pierwsze nie mogę wrzucić spolszczonego apk na forum, bo to "niezgodne a prawem autorskim", gdyż gra nie jest darmowa, ale płatna. Każdy musi wydobyć swoje apk, lub pobrać za pomocą aplikacji na androida i podmienić pliki i ponownie zainstalować zmodyfikowany apk. Chyba że można dostać się do plików zainstalowanej już gry z oryginalnego apk (bez roota) i tam podmienić pliki.

Po drugie planuję udostępnić pliki spolszczenia do podmiany w apk i obb + instrukcję.
Instalacja spolszczenia nie jest takia prosta jak w przypadku wersji na PC, gdzie wystarczyło podmienić pliki w zainstalowanej grze.

Jeszcze jest sprawa pliku: Assembly-CSharp-firstpass.dll, znajdującego się w apk, który trzeba zmodyfikować, aby gra podczas uruchamiania nie pobierała plików stringtable.xml z angielskim tekstem, bo spolszczenie będzie częściowe.
Modyfikację pliku dla wersji PC zrobił Haoose z forum ZoneOfGames.ru, a wersja na Andrioda ma inny rozmiar niż wersja z PC i nie działa.

Plik instalacyjny apk znalazłem na swoim Tab 4. Nie był potrzebny nawet wspomniany płatny Solid Explorer, wystarczył darmowy Menedżer plików (File Manager) - producent Chetach Mobile.

-- 10 gru 2014, o 12:57 --

Plik : Assembly-CSharp-firstpass.dll dzięki pomocy "Haoose" został już zmodyfikowany. Większość plików spolszczenia jest już gotowa do podmiany w plikach apk i obb.
Niestety podczas testów pojawiło się kilka problemów technicznych.
Pliki graficzne czcionek formacie dds zmodyfikowane dla wersji PC nie działają w wersji mobilnej.
Zwykła podmiana plików w obb po zmianie rozszerzenia na zip przez np: 7ZIP sprawia, że pomimo iż pliki zmodyfikowane mają taki sam rozmiar co oryginalne pliki w obb, sam plik obb zmienia wielkość. I plik nie działa. Ale pracuję nad tym i użyję skryptu QuickBMS do rozpakowania OBB, wiec może to da oczekiwane rezultaty.

-- 12 gru 2014, o 13:34 --

Niestety po wielu próbach modyfikacji OBB gra zawiesza się podczas wczytywania.
Co do pliku apk, udało się go zdekompletować, podmienić pliki, ponownie skompilować i podpisać cyfrowo. (APK Multi-Tools v. 1.0.11).


-- 16 gru 2014, o 17:15 --

Jest postęp w czcionce do gry. Niestety dostępne narzędzia niepoprawnie konwertowały TEX na DDS, i dlatego pliki czcionki z PC nie działały na Androidzie. samodzielnie zmieniłem TEX na DDS w hex edytorze, i dopiero edytowałem w Gimpie.

Niestety nadal nie wiem jak spakować pliki spolszczenia do pliku OBB. Gdyby udało się to zrobić, spolszczenie na Androida byłoby gotowe.

Zamieszczam kilka screenów. Niestety w chwili obecnej działa tylko jedna czcionka z pliku apk, i teksty, które są w folderze: Android\Data\com.squareenix.dxm\files - pliki stringtable01.xml, stringtable02.xml, stringtable03.xml, stringtable07.xml. W przypadku niespolszczonej gry są tam pliki angielskie pobierane podczas każdego uruchamiania gry, i nadpisywane poprzednie, a że teraz jest ich pobieranie zablokowane, wiec udało się zamienić na polskie (dla testu). Pozostałe czcionki (poza jedną działającą w APK jest ich jeszcze 5 w OBB - czcionka DDS) i wszystkie pliki stringtable - razem 21 znajdują się w pliku OBB, który po podmianie plików nie działa. W oryginalnym OBB są dwie czcionki TTF, które mają w sobie polskie znaki.

Gdyby ktoś chciałby pomóc z plikiem OBB to proszę o kontakt.

-- 16 gru 2014, o 21:52 --

-- 2 lut 2015, o 16:15 --

W dalszym ciągu nie udało się rozwiązać podpisu cyfrowego pliku obb, a bez tego spolszczenie nie będzie działało. Działa tylko zmodyfikowany plik apk z nowym podpisem.
Załączniki
Screenshot_2014-12-16-21-48-09.png
Część tekstu bez polskich znaków, brak polskich czcionek w OBB
Screenshot_2014-12-16-21-47-38.png
Screen z menu głównego
Screenshot_2014-12-16-17-24-10.png
Screenshot_2014-12-16-17-23-53.png
Screenshot_2014-12-16-17-22-35.png
Screenshot_2014-12-16-17-19-38.png
Screenshot_2014-12-16-17-18-26.png
Screenshot_2014-12-16-17-18-12.png
Screenshot_2014-12-16-17-17-34.png

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Deus Ex: The Fall (PC)

Postautor: sb8gapi » 19 lip 2017, o 09:01

UWAGA!!!!

Gdyby po instalacji spolszczenia w wersji STEAM gra zatrzymała się na ładowaniu Assets należy pobrać poniższy patch (DeusEXFall_Assembly-CSharp-firstpass.zip):

https://www.dropbox.com/s/bwjprcvvtgpt2 ... s.zip?dl=0

Wypakować archiwum, a plik Assembly-CSharp-firstpass.dll skopiować do folderu: Deus Ex The Fall\DeusEx_steam_Data\Managed i nadpisać istniejący plik.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości