[PC] SOMA

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Ramiz
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2013, o 11:41

[PC] SOMA

Postautor: Ramiz » 22 wrz 2015, o 20:38

Obrazek
Witam,
chciałbym przedstawić wam projekt polonizacji gry SOMA. Aktualnie spolszczenie tworzę sam i traktuję to bardziej jako wyzwanie, ale chętnie podzielę się efektami ze społecznością. Prace nad tym mogą trochę potrwać, więc każda pomocna dłoń jest mile widziana.


SOMA
Spolszczenie do gry SOMA (wersja Steam oraz GOG).

Autorzy
- Izzie - tłumaczenie, korekta, testy
- Dawid Topolski - tłumaczenie, technikalia, testy
- Norek - tłumaczenie, korekta
- Patrycja "dinosaur" Polowczyk - tłumaczenie
- anti.doth - tłumaczenie
- Souls Tornado - tłumaczenie
- Radek Czerniak - tłumaczenie
- trzmielu - tłumaczenie
- criav - tłumaczenie
- Whisky Bravo - tłumaczenie
- Bartek Musajew - korekta
- mziab - Przystosowanie do oprogramowania CAT, administracja repozytorium

Spolszczenie gotowe (w wersji Steam oraz GOG), dostępne do pobrania stąd:
KLIK


Zrzuty ekranu
s1.png
s3.png
s2.png
The Walking Dead: Survival Instinct - spolszczenie wydane
SOMA - spolszczenie wydane

maciex50
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2013, o 08:48

Re: [PC] SOMA

Postautor: maciex50 » 23 wrz 2015, o 06:55

Super. Czekam z niecierpliwością. Informuj nas na bieżąco proszę.

anti.dot
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:20

Re: [PC] SOMA

Postautor: anti.dot » 23 wrz 2015, o 10:05

Nie mam doświadczenia przy tłumaczeniach, ale z chęcią bym pomógł, więc jeśli mogę się jakoś przydać to daj znać :D

MzeeT
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 10:22

Re: [PC] SOMA

Postautor: MzeeT » 23 wrz 2015, o 10:23

Tak samo jak mój poprzednik. Niezbyt się na tym znam ale chętnie pomogę. Wystarczy że dasz znać :)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] SOMA

Postautor: Norek » 23 wrz 2015, o 11:26

Obaj możecie się odezwać do mnie, na nasz grajpopolskowy adres mailowy:
grajpopolsku@gmail.com - przeprowadzimy małą rekrutację, bo szkoda dopuszczać do projektu osoby, które tylko wydłużą proces powstawania tłumaczenia.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Ramiz
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2013, o 11:41

Re: [PC] SOMA

Postautor: Ramiz » 23 wrz 2015, o 23:52

Aktualizacja #1 24 września 2015
Prowadziłem rozmowę z GPP dotyczącą spolszczenia SOMA. Sprawa wygląda tak, że otrzymałem wsparcie. Zamiast mojego osobistego projektu dostaniecie profesjonalne spolszczenie, które przygotujemy wspólnie z ekipą(społecznością) GrajPoPolsku. Wyczekujcie cierpliwie nowych informacji. W przygotowaniu jest również wspomniany na fanpage'u gameplay z polskiej wersji. :)

Oczywiście ta informacja nie oznacza, że nie potrzebujemy nowych ludzi. Jeśli nadal uważasz, że jesteś w stanie tłumaczyć grę SOMA, napisz proszę wiadomość mailową na:
grajpopolsku@gmail.com
Zaznaczcie w wiadomości, że interesuje was tłumaczenie tej gry i chcecie przejść rekrutację.

+mały bonus na dowód, że gra działa i wygląda świetnie po polsku :)
Soma 2015-09-23 00-39-24-93.jpg
The Walking Dead: Survival Instinct - spolszczenie wydane
SOMA - spolszczenie wydane

bleble6300
Posty: 30
Rejestracja: 30 sie 2015, o 07:36

Re: [PC] SOMA

Postautor: bleble6300 » 24 wrz 2015, o 17:16

Super genialnie - życzę powodzenia w tłumaczeniu i trzymam kciuki. Oby szybko powstało. :)

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: [PC] SOMA

Postautor: TenNowy » 24 wrz 2015, o 17:23

Właśnie wczoraj zainstalowałem tę grę i ledwo ją włączyłem a już zacząłem narzekać, że nie ma polskiej wersji. :P A dziś wchodzę na forum grajpopolsku i widzę ten temat. Wow, szybko zaczęliście, to się chwali.

Jednakże chciałbym zwrócić też Waszą uwagę na jedną ciekawą tendencję. Nie wiem czy wiecie ale gra SOMA została stworzona przez studio Frictional Games, autorów Serii Penumbra i Amnezja. Obie te poprzednie gry tego studia nie miały polskiej wersji w dniu premiery, jednakże ta pojawiła się jakiś czas później wraz z pudełkową premierą tych gier (oficjalnie). Owa premiera pudełek z polską wersją językową poprzednich gier firmy FG miała chyba miejsce od paru miesięcy, do ok. roku (o ile się nie mylę) od czasu cyfrowej, anglojęzycznej, oficjalnej, światowej premiery tych serii. Oznacza to, że:
  • SOMA za jakiś czas pojawi się oficjalnie w polskiej wersji i nie ma sensu byście brali się za to tłumaczenie skoro i tak wyjdzie pl.
  • Możecie je robić dalej, ale macie mało czasu i możecie przed ową premierą nie zdążyć, albo wydać swoją wersję równolegle z oficjalną jako zamiennik, albo uczynić Waszą wersję tą oficjalną tak jak to miało miejsce z innymi projektami na steamie.
Decyzja należy do Was. Ja bym jednak poczekał, no chyba że zrobicie to wcześniej. ;> Ofc nie wiadomo czy oficjalne spolszczenie wgl powstanie. Pozdrawiam!

PS. @up: O to tekstury też tłumaczycie? Nieźle. ;) A jaka czcionka jest na powyższych screenach?

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] SOMA

Postautor: dzaggiel » 24 wrz 2015, o 20:26

Potrzebujecie grafika do projektu ?

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] SOMA

Postautor: Norek » 25 wrz 2015, o 09:28

@TenNowy: dzięki za wiadomość. W grze jest ok. 200 000 znaków, teraz organizowaliśmy nowy nabór i już mamy dużo zgłoszeń od bardzo dobrych tłumaczy, powinniśmy więc móc uwinąć się z tym dość szybko.

@dzaggiel: napisz na maila podanego przez Ramiza, to zobaczymy co potrafisz.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość