[PC] Hollow Knight

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
witek666
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2015, o 11:59

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: witek666 » 22 sty 2018, o 07:16

Hej,
Tak się składa, że też tłumaczę ten tytuł. Mam przetłumaczone ok. 95% podstawowej wersji gry (bez DLC). Sprawdziłem już też wersję 1.2.1.0 (The Grimm Troupe) i jest jeden dodatkowy plik tekstowy + zmiany w istniejących (nie jest tego aż tak dużo). Tak więc razem z DLC na tą chwilę jest ok. 90% tłumaczenia. Jestem zdeterminowany, aby ukończyć tłumaczenie w całości i oczywiście udostępnić je światu :)
Jakieś screen-y?? Kiedy premiera?? Na prawdę szkoda, że nieskontaktowałeś się z sb8gapi bo to bardzo, dobry tłumacz,a u ciebie widzę na razie 1 POST na tym forum. Czekam na dalsze info.

Spitfire
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2017, o 19:40

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Spitfire » 22 sty 2018, o 20:00

To w takim razie kiedy można się spodziewać premiery pierwszej wersji? W razie czego moge być pierwszą owieczką doświadczalna :P
A chciałbym już tą grę ruszyć
Nie zostało mi dużo do tłumaczenia, więc myślę, że do końca stycznia będę miał gotową wersję beta.
Jakieś screen-y?? Kiedy premiera?? Na prawdę szkoda, że nieskontaktowałeś się z sb8gapi bo to bardzo, dobry tłumacz,a u ciebie widzę na razie 1 POST na tym forum. Czekam na dalsze info.
Nie zaglądałem dawno na to forum i dlatego też nie kontaktowałem się z sb8gapi.
Przepraszam sb8gapi, że tak wyszło. Zdaję sobie sprawę, że robisz kawał dobrej roboty dla tego forum i że tłumaczenie kosztowało cię trochę pracy.

Z drugiej jednak strony z perspektywy czasu i doświadczenia w tłumaczeniu tej gry stwierdzić muszę, że trudno byłoby tłumaczyć tą grę we dwie lub więcej osób. Dużo jest tutaj zależności między dialogami i odwołań do nazw własnych w różnych miejscach, a i sam język ("brytyjski" angielski) jest momentami specyficzny.

Jednak sama gra ma świetny klimat i jest bardzo, jak na te czasy, wymagająca. Tak więc polecam :)

Oto kilka screenów:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

witek666
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2015, o 11:59

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: witek666 » 23 sty 2018, o 06:46

Super, to czekamy na premierę z niecierpliwością i gratuluje poświecenia fajnej grze.

P.s. sb8gapi może pomoże w korekcie lub znajdzie jakieś alternatywne słowa w tłumaczeniu, uważam co dwie głowy to nie jedna. Do tego super gra, wiec może zostać super dopieszczona.

pst
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2013, o 13:43

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: pst » 23 sty 2018, o 22:56

Bardzo się cieszę i życzę powodzenia, pozdrawiam!
Zapraszam na BAZARek

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: sb8gapi » 24 sty 2018, o 00:32

Na ostatnim screenie brakuje tekstu. Oryginalny tekst:
"Higher beings, these words are for you alone. Your great strength marks you amongst us. Focus your soul and you shall achieve feats of which others can only dream." Czcionka wygląda na większą od oryginalnej.

PS A wymówka, że nie było okazji do kontaktu, bo mało zagląda się na forum jest dla mnie mało wiarygodna. Zawsze można sprawdzić, przed rozpoczęciem tłumaczenia, czy ktoś inny nie zaczął już tłumaczyć danej gry. Temat założyłem rok temu więc od tego czasu było wiadomo, że planuję wydać spolszczenie.
Nie będę komentował takiego zachowania. To po prostu zagranie "nie fair". Pomyśl nad tym w przyszłości jak zabierzesz się za kolejne spolszczenie.
Załączniki
Screen1.png

witek666
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2015, o 11:59

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: witek666 » 24 sty 2018, o 12:35

No to nie fajnie, że są takie krzaczki. No to może, @Spitfire udostępni spolszczenie, a @sb8gapi może je z koryguje i poprawi, zawsze mniej pracy, a produkt można było by doszlifować. No, a najlepiej to jak obaj panowie, ze sobą się skontaktują i sobie dojdą do konsensusu całego zamieszania przy spolszczeniu, aby to spolszczenie ujrzało światło i gracze mogli się cieszyć super spolszczeniem obu panów. Trzymam kciuki za to, że dojdziecie do porozumienia ze sobą i produkt będzie perfekcyjny.

Spitfire
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2017, o 19:40

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Spitfire » 24 sty 2018, o 17:51

Na ostatnim screenie brakuje tekstu. Oryginalny tekst:
"Higher beings, these words are for you alone. Your great strength marks you amongst us. Focus your soul and you shall achieve feats of which others can only dream."
Ponieważ dalsza część przetłumaczonego tekstu znajduje się na kolejnej stronie (po kliknięciu przycisku). W tym oknie dialogowym mieszczą się max. 3 linijki tekstu (plus pusta linia). Po przetłumaczeniu tekst zajmuje 4 linijki. Siłą rzeczy jedna musiała zostać przeniesiona na kolejną stronę.
Czcionka wygląda na większą od oryginalnej.
Wielkość czcionki jest niezmieniona. Może sprawiać takie wrażenie, ponieważ skadrowałem obrazki, aby zajmowały mniej miejsca w poście. Plus, gra była uruchomiona w rozdzielczości 1600x900.

Generalnie sugeruję wstrzymać się z ocenami do czasu udostępnienia tłumaczenia, a nie bazować na screenach, które nie odzwierciedlają całości.

Przykro mi, @sb8gapi, że tak odebrałeś tą sytuację. Nie było moim zamiarem grać "nie fair" wobec kogokolwiek.

witek666
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2015, o 11:59

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: witek666 » 24 sty 2018, o 17:53

Spitfire czy planujesz jeszcze coś tłumaczyć lub już coś tłumaczysz ?? A może już coś skończyłeś z tłumaczenia innych gier ??

Spitfire
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2017, o 19:40

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: Spitfire » 24 sty 2018, o 18:37

Spitfire czy planujesz jeszcze coś tłumaczyć lub już coś tłumaczysz ?? A może już coś skończyłeś z tłumaczenia innych gier ??
To jest moje pierwsze tłumaczenie. Jeśli spotka się z pozytywnym odzewem, to niewykluczone, że podejmę się innych tłumaczeń (mając oczywiście na względzie opinię @sb8gapi).

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: sb8gapi » 24 sty 2018, o 19:17


Generalnie sugeruję wstrzymać się z ocenami do czasu udostępnienia tłumaczenia, a nie bazować na screenach, które nie odzwierciedlają całości.

Przykro mi, @sb8gapi, że tak odebrałeś tą sytuację. Nie było moim zamiarem grać "nie fair" wobec kogokolwiek.
Rozumiem i nie będę już tego rozpamiętywał. Stało się, ale na przyszłość pamiętaj o tym co napisałem. Nie jestem osobą, która będzie się o takie coś kłócić. Jeśli udostępnisz spolszczenie, to mogę pomóc w testach. Tyle z mojej strony.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości