[PC] Hollow Knight

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

[PC] Hollow Knight

Postautor: sb8gapi » 7 mar 2017, o 10:22

Rozpoczynam prace nad spolszczeniem do gry Hollow Knight wydanej 24 lutego 2017. Gra przypomina Ori and the Blind Forest.
Hollow Knight na platformie PC Windows przenosi gracza do fantastycznego świata, a dokładnie na teren miasteczka Dirtmouth, pod którym rozciągają się przepastne podziemia. Ów labirynt to pozostałości po tajemniczym, starożytnym królestwie, które przyciągają poszukiwaczy przygód – po przekroczeniu jego progów, śmiałkowie przepadają bez wieści. Główny bohater gry, czyli tytułowy Hollow Knight, postanawia stawić czoła wyzwaniu – na miejscu mają czekać na niego bogactwa, chwała, a także odpowiedzi na liczne, kłębiące się w jego głowie pytania.
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=33434

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: sb8gapi » 14 mar 2017, o 15:02

Wstępnie zostało przetłumaczone Menu główne, część czcionek posiada polskie znaki, a część nie. Została zapowiedziana obszerna aktualizacja gry i do czasu jej wydania tłumaczenie wstrzymałem.

pst
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2013, o 13:43

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: pst » 15 mar 2017, o 19:15

Dziękuje za zainteresowanie się tym tytułem, pozdrawiam.
Zapraszam na BAZARek

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: sb8gapi » 16 mar 2017, o 11:31

Aktualizacja została wydana (1.0.1.4). w aktualizacji nie ma dużo zmian w tekstach gry. Prace będę kontynuował. Gra jest nadal rozwijana i najprawdopodobniej pojawią się kolejne aktualizacje.

ZiigJass
Posty: 15
Rejestracja: 6 gru 2014, o 15:47

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: ZiigJass » 28 mar 2017, o 14:06

Fajnie, że postanowiłeś zabrać się za ten tytuł. Planowałem w niego pograć a w wersji pl będzie przyjemnie się grało. Przy okazji dzięki za tłumaczenie Ori ;)

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: sb8gapi » 4 maja 2017, o 19:39

Pojawiła się kolejna aktualizacja gry 1.0.2.8. Przynosi wiele zmian w grze, oraz w jej plikach. Jest nowa czcionka (muszę od nowa zrobić polską czcionkę do gry), i pojawiła się francuska wersja językowa w wersji testowej. Obecnie nie tłumaczę zbyt wielu tekstów, bo co jakiś czas wszystko się zmienia, a wygląda na to, że pojawi się jeszcze kilka nowych wersji gry. W planach jest dodanie lokalizacji hiszpańskiej, niemieckiej i rosyjskiej. I znów czcionki mogą ulec zmianie. Ale prace nad spolszczeniem trwają, choć nie są intensywne. Czekam na kolejne wersje gry i rozpocznę konkretne prace nad spolszczeniom jak zostaną wydane zapowiadane wersje językowe i poprawki błędów w grze.

pst
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2013, o 13:43

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: pst » 7 maja 2017, o 11:28

A próbowałeś kontaktować się z producentem? Może byłaby opcja współpracy i spolszczenie trafiłoby bezpośrednio na Steam?
Zapraszam na BAZARek

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: sb8gapi » 7 maja 2017, o 19:27

Nie omieszkam napisać w tej sprawie do twórców gry. Jak dadzą odpowiedź poinformuję o tym na forum.

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: blackwaterpark » 6 cze 2017, o 14:44

Powiem tak: re-we-lac-ja! Rewelacja w czystej postaci.
Podobnie tak, jak to jest z ''Shovel Knight'': na pierwszy rzut oka - kolejna indie-gierka. Ale kiedy człowiek założy słuchawki na uszy i rozglądnie się trochę po świecie gry ''Hollow Knight'', to... jest mały ''problem''. Problem, który polega na tym, że nie da się grać. No bo jak to robić, kiedy w prawej dłoni trzymasz pad'a, a lewą nieustannie musisz podtrzymywać opadającą z zachwytu szczękę? :)

Jak dla mnie: jeden mały minus - tekstu w grze jest niewiele, ale ma on ogromne znaczenie w rozwoju rozgrywki.
Aktualnie ogrywam wersję v1.0.3.1 (GOG), ale chyba poczekam cierpliwie na spolszczenie, bo po pierwszym dłuższym posiedzeniu zgubiłem się w tych przepastnych lochach. ;)

Mam pytanie: w jakim pliku/plikach należy szukać angielskiego tekstu? (szperałem trochę, ale nie natrafiłem na nie).
Z góry dziękuję za odpowiedź!

PS. Gra jest trudna. Wymagająca. Nie wybacza błędów. Stanowi ogromne wyzwanie dla grającego.
PS2. Dziwne że ''Hollow Knight'' do tej pory nie ukazał się na żadnej innej platformie, poza PC - przecież dla twórców jest to prawdziwa kopalnia złota (muszą ''wydłużyć krok'' i wydać grę na PS4 i XONE).

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Hollow Knight

Postautor: sb8gapi » 18 cze 2017, o 17:47

Pliki z tekstem są w: resources.assets (w sumie 35 plików tekstowych).

PS
Napisałem do twórców gra dwie wiadomości z propozycją współpracy i wydania oficjalnego spolszczenia, ale nie otrzymałem odpowiedzi.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości