[NDS]Professor Layton and the Curious Village

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
researcher2312
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2017, o 20:59

[NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: researcher2312 » 29 cze 2017, o 21:30

screen1.png
screen2.png
screen3.png
Jako że zbliża się już dziesięciolecie serii gier o Profesorze Laytonie i jego dzielnym pomocniku Luke'u Tritonie postanowiłem rozpocząć tłumaczenie pierwszej gry z serii - Profesor Layton i Tajemnicze Miasteczko. Wszelkie technikalia są już gotowe - czcionki, przyciski i grafiki są gotowe do użytku. Przetłumaczyłem także pierwszy rozdział, co jest widoczne na screenach. Teraz zostało tylko przetłumaczyć wszystkie pliki tekstowe, zagadki oraz grafikę z tytułem. Chętnie przyjmę każdą pomoc - ogłoszenia w dziale pomoc przy projektach. O postępach będę informował na bieżąco :D

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: Norek » 30 cze 2017, o 13:02

Hejka, możesz odezwać się na grajpopolsku@gmail.com?
Pogadamy o ewentualnej współpracy : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: seraf5 » 4 lip 2017, o 22:56

Planuję kupić tego Laytona w najbliższym czasie i mam pytanie. Konsolę kupiłem całkiem niedawno (około miesiąc temu) więc jeszcze nie zagłębiałem się w nią za bardzo, gier też dużo nie mam. Da radę jakoś to wrzucić do gry jakimś hackiem/exploitem czy jeszcze czymś innym, czy muszę kupić tego specjalnego karta do ładowania homebrew, zdumpować grę, nałożyć łatkę i wtedy dopiero grać po polsku? Wiem, że na WIi było Riivolution, które pozwalało na łatanie gry z DVD w locie i zastanawiałem się, czy może jest też coś takiego na DS, pewnie nie, ale zawsze warto zapytać.

researcher2312
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2017, o 20:59

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: researcher2312 » 6 lip 2017, o 21:59

No nie wiem, wydaje mi się że raczej ta metoda z nałożeniem łatki na plik jest łatwiejsza. Nic nie słyszałem o programie do łatania w locie na DS, ale może jest coś takiego.

brunoR2D2
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2020, o 11:45

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: brunoR2D2 » 29 mar 2020, o 11:47

Można gdzieś pobrać spolszczenie?

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: dudo66 » 30 mar 2020, o 09:23

Przecież nie jest ukończone,to co chcesz pobierać?

Awatar użytkownika
wasiOo
Możecie mówić mi Matylda, chłopcy...
Posty: 38
Rejestracja: 24 gru 2010, o 14:42

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: wasiOo » 26 mar 2021, o 19:25

Jakiś czas temu zacząłem tłumaczyć tego Laytona. Dopiero po kilku dniach przypomniałem sobie o tym forum i okazało się, że już ktoś próbował swoich sił ze spolszczeniem. Niestety, jak się domyślam, projekt umarł.

Rom jest na tyle prosty do rozpracowania, że pomocy technicznej na chwilę obecną nie potrzeba, ale nie ukrywam, że miło by było wejść w posiadanie przetłumaczonych grafik, bo tego najbardziej się obawiam. Na chwilę obecną mam zrobioną czcionkę (potrzebne małe poprawki, ale na razie da się bez nich obejść) i tłumaczę regularnie teksty.

Próbowałem skontaktować się z researcher2312, niestety bezskutecznie. Znalazłem go jeszcze na gbatemp i githubie, więc tam spróbuję pomęczyć człowieka. Może ostały mu się na dysku te pliki z grafiką.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Widać, że mam pewne problemy z szerokością liter (szczególnie "ś" - trzeci zrzut ekranu), ale jest to do poprawienia.
I tak, TAJEMNICZEWO (ale na razie to tylko nazwa robocza St. Mystere)

Trzymajcie zatem kciuki :)

Awatar użytkownika
hydefromt70s
Posty: 77
Rejestracja: 7 paź 2012, o 22:33

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: hydefromt70s » 26 mar 2021, o 19:30

3DS nie posiadam, ale screeny są tak urzekające, że z chęcią ograłbym to po polsku na jakimś emulatorze :]
Trzymam kciuki, życzę wytrwałości i mam nadzieję, że nie porzucisz projektu :)

Awatar użytkownika
wasiOo
Możecie mówić mi Matylda, chłopcy...
Posty: 38
Rejestracja: 24 gru 2010, o 14:42

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: wasiOo » 26 mar 2021, o 20:13

3DS nie posiadam, ale screeny są tak urzekające, że z chęcią ograłbym to po polsku na jakimś emulatorze :]
Trzymam kciuki, życzę wytrwałości i mam nadzieję, że nie porzucisz projektu :)
Podobno wersja androidowa ma bardzo podobną strukturę jeśli chodzi o teksty (nie wiem jak z grafiką, ale i tak trzeba by zrobić na nowo, skoro to wersja HD) i portowanie tłumaczeń z DS na Android jest możliwe.

Awatar użytkownika
wasiOo
Możecie mówić mi Matylda, chłopcy...
Posty: 38
Rejestracja: 24 gru 2010, o 14:42

Re: [NDS]Professor Layton and the Curious Village

Postautor: wasiOo » 26 mar 2021, o 20:44



Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości