[PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: Norek » 18 lut 2018, o 13:25

Co oznacza dokładnie integracja z polonizacją od Cenegi?
Mam nadzieję, że nie dołączenie do instalatora ich tłumaczenia, chyba że macie na to wyraźną zgodę.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 18 lut 2018, o 15:21

Cenega była tylko wykonawcą patcha spolszczającego natomiast wszelkie prawa należą do wydawcy czyli 2K. Z samą cenegą skontaktowałem się i otrzymałem odpowiedź że oni nie mają nic przeciwko i wspierają produkcje fanowskie. Polecili mi jednak kontakt z 2K gdyż wszelkie prawa to oni posiadają. 2K w dalszym ciągu mi nie odpowiedział więc czekam na ich odpowiedź. Jeżeli nie otrzymam nic takiego to rozwiąże to w inny sposób.

Lknd
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 13:21

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: Lknd » 27 lut 2018, o 20:22

I co w końcu z tym spolszczeniem ? , robisz spolszczenie pod remastered, remastered który nie ma nawet oficjalnego spolszczenia podstawowej wersji gry, jest nieoficjalne bez polskich znaków, trochę głupie, to ma hulać pod "zwykłe" wydanie! a potem dopiero pod remastered.

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 27 lut 2018, o 20:31

Z poprawką fontów jednego z kolegów ze steama działa spolszczenie od cenegi na Remasterze i zawiera ok. 97% tekstów. Ja wyjąłem wszystkie więc będą moje 3% uzupełniające + oczywiście DLC. Z racji tego że zabrałem się za Remaster wyjdzie ono na nim w pierwszej kolejności. Wiem że oryginał zawiera trochę inną strukturę plików natomiast jestem przekonany że pliki będą zachowywać się tak samo.

Lknd
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 13:21

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: Lknd » 28 lut 2018, o 11:22

Zostaniesz ukamieniowany jeśli nie zadziała na oryginale xD

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 9 mar 2018, o 21:31

Na pewno ta wersja nie zadziała z normalną wersją w takiej formie. Natomiast po przerobieniu plików z nie remastera oczywiście pójdzie.

Aktualizacja prac: pierwsza korekta wszystkich pozostałych tekstów została już przeprowadzona. Teraz robimy korektę dialogów. Po tym etapie przenoszę wszystkie teksty w pliki gry i testujemy ;] Mamy nadzieję że pod koniec miesiąca zaczniemy testy. Wychodzę z założenia że czym bardziej przyłożymy się do pierwszej korekty tym mniej będzie do poprawy po testach.
Dodam tylko że wyciągnąłem również teksty z pierwszego dodatku niefabularnego Protector Trials więc Próby Obrońcy również będą po polsku ;]

Lknd
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 13:21

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: Lknd » 11 mar 2018, o 20:06

Lux, ale czy będzie osobna wersja na nie-remaster ? A i czy będzie instalator .exe ?

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 11 mar 2018, o 22:26

Tak, będzie również wersja na nie-remaster lecz będzie wydana po premierze wersji z remastera. Drugie tak, będzie instalator .exe.

Aktualizacja: Znalazłem kilka dodatkowych tekstów angielskich, które również muszę przetłumaczyć poza dialogami. Poza tym są jeszcze pliki z innych języków, które nie mają odniesienia do angielskich/polskich. Natomiast te pliki częściowo porozwalane są po dialogach, częściowo są to słowa, które można wydobyć ze spolszczenia lecz niektóre rzeczy (jest ich mało) należy przetłumaczyć na nowo uprzednio wyszukując angielskich odpowiedników np. z bioshock wiki (potężna baza wiedzy). Jeszcze trochę roboty przede mną ale jakoś daję radę ;]

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 16 mar 2018, o 10:02

Aktualizacja prac: Pozostałe pliki których nie znalazłem w folderze z angielskimi plikami, zostały już przetłumaczone. Została tylko korekta dialogów oraz tłumaczenie tekstów które ostatnio odnalazłem.

Lknd
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 13:21

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: Lknd » 16 mar 2018, o 12:05

Doskonale, tak trzymać!


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości