[PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Courtroom
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:08

[PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: Courtroom » 13 sie 2017, o 19:01

Po dłuższym czasie ogarniania narzędzi jestem gotów ogłosić moje pierwsze tłumaczenie gry.

Wszystkie narzędzia były zrobione przez społeczność (jeden plik miał wonty, ale udało mi się ogarnąć), czcionki też są mniej więcej gotowe (były w formacie .ttf), więc pozostaje tylko tłumaczyć. Oczywiście, skoro jest to pierwszy projekt, to pod koniec przydałaby mi się pomoc z korektą, plus trzeba mieć na uwadze wszystkie przyszłe DLC, ale wszystko po kolei...

Jakie pliki trzeba przetłumaczyć w podstawowej wersji gry?
localization.ltb - menu, interfejs, nazwy i opisy przedmiotów, itp. Zawiera również teksty związane z DLC.
shantae_dialog.ltb - dialogi.

Lista twórców (na czas pisania tematu):
Courtroom - Tłumaczenie
benchi99 - Czcionki
swuforce, Haroose, Ekey - Narzędzia

Podgląd (czcionki i tekst mogą się zmienić podczas prac):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: dudo66 » 14 sie 2017, o 10:21

Świetny projekt.Trzymam kciuki :)

Awatar użytkownika
Courtroom
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:08

Re: [PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: Courtroom » 22 sie 2017, o 10:59

Szybkie wieści na temat postępu:

Przetłumaczyłem 85% tekstów interfejsu i 25% dialogów. Ogólnie tłumaczenie idzie całkiem szybko, pomimo konieczności dostosowania wielu żartów do języka polskiego. Mam nadzieję, że do końca września pliki z podstawowej wersji zostaną całkowicie przetłumaczone i przejdą pierwszą fazę korekty.

Premiera pierwszego dużego DLC, Pirate Queen's Quest (przetłumaczone wstępnie jako Wyprawa Królowej Piratów), została wyznaczona na 29 sierpnia. Po premierze poinformuję was jak to DLC wpłynie na tłumaczenie. Mam nadzieję, że dialogi z dodatku będą w osobnym pliku.

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: dudo66 » 22 sie 2017, o 12:44

Dziękujemy za informację :)

Sebit
Posty: 4
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 21:02

Re: [PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: Sebit » 3 wrz 2017, o 21:05

Po skończeniu prac nad Half-Genie Hero i DLC planujesz może przetłumaczenie reszty gier? W szczególności chodzi mi o Shantae and the Pirate's Curse. Poza tym wytrwałości życzę i pozwodzenia :)

Awatar użytkownika
Courtroom
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:08

Re: [PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: Courtroom » 6 wrz 2017, o 14:15

@Sebit To zależy. Chociaż do wszystkich części serii istnieją narzędzia do wstawiania tekstów, dużym problemem jest kompresja grafik. Gra na GBC ma skompresowane tła i czcionki, ale widziałem w akcji w pełni przetłumaczony ROM na hiszpański, więc powinien być jakiś sposób na rekompresję. Risky's Revenge nie dość, że wszystkie elementy interfejsu są zapisane w skompresowanych grafikach, to jeszcze pliki ze czcionkami są w dziwnym formacie (.dsfont). Nie mówiąc o zduplikowanych plikach... Nie sprawdzałem jeszcze dokładnie plików Pirate's Curse, ale podejrzewam, że z poziomem trudności tłumaczenia będzie podobnie jak w Half-Genie Hero.

Anyway, wieści na temat tłumaczenia:
1. Tak jak podejrzewałem, pliki z DLC są w osobnych plikach .pak. Plik z dialogami natomiast ma prawie 1000 linii. Powinno być nieco mniej faktycznego tekstu do przetłumaczenia, bo jest tam sporo pustych linijek. To samo tyczy się pliku z dialogami z podstawowej wersji gry.
2. Znaleziono i przetłumaczono plik odpowiedzialny za nazwy trybów gry.
3. Plik odpowiedzialny za interfejs jest prawie gotowy. Brakuje tylko paru bossów i linijek do Pirate Queen's Quest.
4. Przetłumaczyłem 45% linii pliku z dialogami.

Udostępnię gameplay kiedy tłumaczenie będzie gotowe do beta testów (czytaj - kiedy przerobię cały plik z dialogami).

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: dudo66 » 6 wrz 2017, o 14:18

Świetna informacja.Czekamy z zapartym tchem na rozwój wydarzeń.

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: satan » 8 wrz 2017, o 21:15

Życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
Courtroom
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:08

Re: [PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: Courtroom » 19 lis 2017, o 16:20

Więc ten... pamiętacie jak mówiłem, że zakończę ten projekt przed końcem września? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie martwcie się, projekt dobrze się trzyma. Ba, przetłumaczyłem już całość podstawowej wersji gry. Więc została mi jeszcze do zrobienia korekta, a po niej testy. Pomoc z korektą byłaby mile widziana.

Jak już chyba wcześniej mówiłem, najpierw udostępnię pliki niezbędne do tłumaczenia podstawowej wersji gry. I choć interfejs w DLC już jest przetłumaczony, same dialogi udostępnię jako osobne pliki później. Oczywiście, polonizacja wymaga najnowszej dostępnej wersji gry na Steam (tej z obsługą DLC Friends to the End).

No i najważniejsza dla was informacja: Planuję udostępnić spolszczenie podstawowej wersji gry najpóźniej 8 grudnia tego roku. Mam nadzieję, że tym razem dotrzymam terminu.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 184
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Shantae: Half-Genie Hero + DLC

Postautor: EvilDoom » 19 lis 2017, o 18:39

Powodzenia


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości