[PC] Life Is Strange: Before The Storm

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
damianC902
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2018, o 17:59

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: damianC902 » 22 sie 2018, o 19:04

Podczas testów wychodzą błędy kontekstowe, za długie zdania (za szybko znikają), nienaturalne zdania, ogólnie wychodzi wszystko, co nie pasuje : D
Dobra... nie gadaj Pan tylko dawaj to spolszczenie 2 odcinka :P

HEROES
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2011, o 22:18

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: HEROES » 23 sie 2018, o 13:21

https://store.steampowered.com/app/5546 ... the_Storm/ za 24,39zł -60% teraz i za 35,68zł -63% Deluxe Edition :)

Mediator
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2014, o 00:38

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Mediator » 24 sie 2018, o 10:38

Brak tłumaczenia piosenki jest celowo pominięty?

Ps. Dzięki wielgachne za to spolszczenie do Ep1 ;)
Załączniki
lisbts.bmp

Awatar użytkownika
MasterAlvaro
Posty: 39
Rejestracja: 20 cze 2014, o 05:57
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: MasterAlvaro » 24 sie 2018, o 11:23

Brak tłumaczenia piosenki jest celowo pominięty?

Ps. Dzięki wielgachne za to spolszczenie do Ep1 ;)

Pozwolę sobie odpowiedzieć cytując fragmenty wewnętrznej korespondencji. Oto wypowiedź Norka z 24 maja:
Teksty w oryginale - to co podałeś to słowa piosenki, jeśli coś zostało w oryginale, to na ten moment jest to nasze umyślne działanie.

A to stanowisko Pani Patrycji z 3 czerwca:
Nieprzetłumaczone teksty słusznie zostały w oryginale:
"I just called to tell you that I miss you my old friend. Burnin' the midnight oil again. Pickin' up my lover from the grocery store." to tekst piosenki, a "Placeholder! Selecting this should return you to the intended prompt of Truth/Lie." to jakiś deweloperski śmieć.

Mam nadzieję, że nie będą mieli mi tego za złe. :P

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Norek » 24 sie 2018, o 12:16

Jest tak, jak napisał MasterAlvaro - uznaliśmy, że zostawiamy to po angielsku : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Mediator
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2014, o 00:38

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Mediator » 24 sie 2018, o 20:58

Dziękuję za info... Ogólnie jakichś 'baboli' nie znalazłem/dostrzegłem i z niecierpliwością czekam na spolszczenie do epizodu 2 :D

Super robota Panowie :D

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Norek » 24 sie 2018, o 21:07

A no widzisz, a były jeszcze 4 babole, które udało się wyeliminować po premierze : D
Mamy nadzieję, że w kolejnym odcinku nie będzie ich wcale^^
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
syselek
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2017, o 21:08

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: syselek » 26 sie 2018, o 01:24

Kurczę blade, normalnie sprawdzam forum codziennie, ale tym razem miałem intensywny tydzień - no cóż, życie :P dlatego rozumiem, jak ktoś to ujął, 'wymówki' ekipy GPP. Tak, czy inaczej - do rzeczy:
Przecież na bieżąco informuje o postępach zarówno w LiS:BtS ,jak i w temacie TFtB.Czytać Ci się nie chce poprzednich postów czy jak ? Nad Borderlandsami pracują ,by je skończyć ,co do BtS czekamy na drugi odcinek ,więc czego nie wiesz ? Jaką dokładną rozpiskę chcesz ?
Oczywiście, że czytam (w miarę) na bieżąco wszelkie informacje o postępach, ale z reguły są one ogólnikowe; dlatego właśnie poprosiłem o coś takiego:
Jeśli chodzi o kolejne etapy "produkcji" LiS: BtS, to sprawy mogły ruszyć, ponieważ udało się domknąć technikalia (tu ogromne podziękowania dla Mastera Alvaro, który spędził masę czasu, żeby wszystko dopiąć na ostatni guzik) oraz po dłuższym czasie do projektu włączyła się korekta.

Co do postępów:
LiS: BtS - 100% tłumaczenia od dawna, 2 odcinek po korekcie i obecnie w testach, trzeci odcinek - kończę pierwszą korektę, po niej będzie druga i powinna się zakończyć na czas, żeby ruszyć z testami.

TftB - projekt od trzeciego epizodu miewał takie pliki, że po 10 minutach pracy wyłączałem Omegę i na tygodnie zarzucałem korektę. W końcu domęczyłem trzeci i wyszedł, teraz docisnąłem z czwartym - zostało mi 1,5 pliku. Chciałbym w tym roku wydać 4 i 5 epizod, ale uzależniam to od postępów w LiS:BtS, TWD i LiS2.

I tak, jak zauważył kolega wcześniej - to nasze hobby i szybkość pracy uzależniona jest od natłoku zajęć w pracy (niektórzy pracują dłużej niż 8 godzin dziennie:), czasu wolnego i chęci.
Dzięki Norku za update, w takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak trzymać kciuki za Was i czekać na oba spolszczenia.
No i oczywiście jeszcze raz wyrazić swoją wdzięczność za dotychczasowe spolszczenia z najwyższej półki ;)

matiko13
Posty: 178
Rejestracja: 1 mar 2015, o 18:38

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: matiko13 » 9 wrz 2018, o 17:58

Jeśli chodzi o kolejne etapy "produkcji" LiS: BtS, to sprawy mogły ruszyć, ponieważ udało się domknąć technikalia (tu ogromne podziękowania dla Mastera Alvaro, który spędził masę czasu, żeby wszystko dopiąć na ostatni guzik) oraz po dłuższym czasie do projektu włączyła się korekta.

Co do postępów:
LiS: BtS - 100% tłumaczenia od dawna, 2 odcinek po korekcie i obecnie w testach, trzeci odcinek - kończę pierwszą korektę, po niej będzie druga i powinna się zakończyć na czas, żeby ruszyć z testami.

TftB - projekt od trzeciego epizodu miewał takie pliki, że po 10 minutach pracy wyłączałem Omegę i na tygodnie zarzucałem korektę. W końcu domęczyłem trzeci i wyszedł, teraz docisnąłem z czwartym - zostało mi 1,5 pliku. Chciałbym w tym roku wydać 4 i 5 epizod, ale uzależniam to od postępów w LiS:BtS, TWD i LiS2.

I tak, jak zauważył kolega wcześniej - to nasze hobby i szybkość pracy uzależniona jest od natłoku zajęć w pracy (niektórzy pracują dłużej niż 8 godzin dziennie:), czasu wolnego i chęci.
Mam nadzieję, że nie będzie jak ze spolszczeniem do Borderlands DLC = http://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic. ... orderlands (Od 2 czerwca 2013 spolszczacie, tą grę i póki co tylko spolszczyliście tylko 1 DLC i "porzuciliście" projekt :/

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: dudo66 » 9 wrz 2018, o 18:58

Może poświęcisz swój prywatny czas i sam dokończysz spolszczenie Borderland'sów ? :>


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości