[PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
XDgierman
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2017, o 15:22
Kontakt:

[PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: XDgierman » 1 lis 2018, o 07:58

Jako iż powstał sequel kochanej przez wielu graczy gry Undertale o nazwie Deltarune, postanowiłem zrobić tą grę jako moje pierwsze tłumaczenie gry.

Problemem dla mnie jest to, że format pliku językowego jest w .json, jak i czcionki i inne assety do przetłumaczenia znów są zamknięte w pliku .win, który w moim przypadku nie chciał się ani otworzyć, a jak się otworzył, to nie chciał się spakować z powrotem (jak z Undertale ;P).
Kolejnym problemem jest ilość linii tekstowych (OVER 6K!!!), na które mam mało wolnego czasu.

Byłbym wdzięczny za jakieś porady dotyczące szczególnie .json, bo w Atom'ie jeszcze da się go przepisywać manualnie, ale w Office jest już dla mnie sieczką.

XDgierman
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2017, o 15:22
Kontakt:

Re: [PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: XDgierman » 6 lis 2018, o 19:15

W porządku, proces tłumaczenia jest w zalążkach (zaledwie 3-4%), jak i nie ma czcionek, lecz już da się coś zobaczyć.
Spoiler!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

edwardackiziom
Posty: 79
Rejestracja: 6 lip 2017, o 21:52

Re: [PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: edwardackiziom » 8 lis 2018, o 08:15

Trzymam kciuki za projekt :)

Awatar użytkownika
goSciu
Posty: 9
Rejestracja: 5 lis 2018, o 23:29

Re: [PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: goSciu » 8 lis 2018, o 12:57

Hej, też się zająłem tłumaczeniem gry, mam w tym momencie gdzieś do 600-700 linijki zrobione. Jak chcesz, mogę ci pomóc albo możemy robić nasze projekty osobno.

Tak czy inaczej, trzymam kciuki za ciebie. Powodzenia!
Przeciętny goSciu.

XDgierman
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2017, o 15:22
Kontakt:

Re: [PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: XDgierman » 9 lis 2018, o 10:18

Hej, też się zająłem tłumaczeniem gry, mam w tym momencie gdzieś do 600-700 linijki zrobione. Jak chcesz, mogę ci pomóc albo możemy robić nasze projekty osobno.
Wszelka pomoc mile widziana! Od czasu pierwszego postu całkowicie straciłem czas na pisanie (zajęcia kończą się po 20:00), i przydała by mi się osoba, która by mogła mówić mi co napisałem źle itp.

Awatar użytkownika
goSciu
Posty: 9
Rejestracja: 5 lis 2018, o 23:29

Re: [PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: goSciu » 9 lis 2018, o 16:11

Super! Zacznę w takim razie tłumaczenie gdzieś od środka, a tobie zostawię początek, skoro go już masz.
Jakby co, zacząłem też pracę na polską czcionką i teksturami, trochę mi to zajmie, bo mam kapkę problemów, ale za to będzie świetny efekt. Jakbyś coś chciał, napisz PMa.
A poniżej, test polskich czcionek:
Obrazek
Przeciętny goSciu.

Awatar użytkownika
mpdg
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2018, o 05:48

Re: [PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: mpdg » 26 lis 2018, o 06:53

siemka, chętnie pomogę w korekcie/zagwozdkach językowych! najlepiej w zamian za podstawową pomoc techniczną, bo wybrałam sobie Deltarune jako projekt zaliczeniowy na studia i o ile kwestie samego tłumaczenia nie są dla mnie problemem, to sprawy techniczne już tak :)

Awatar użytkownika
goSciu
Posty: 9
Rejestracja: 5 lis 2018, o 23:29

Re: [PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: goSciu » 26 lis 2018, o 14:23

Pomoc zawsze się przyda, tak sądzę. Osobiście pomału kończę moją część tłumaczenia, więc za jakiś czas mogę dać komuś do sprawdzenia. Oczywiście trzeba dać tylko znać XDgiermanowi.
Przeciętny goSciu.

XDgierman
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2017, o 15:22
Kontakt:

Re: [PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: XDgierman » 26 lis 2018, o 20:34

Niestety, ja z przykrością muszę powiedzieć że straciłem całkowity zapał nad tłumaczeniem.
Jednakże znając goSciu zrobił genialne tłumaczenie.
Obecnie mogę przeprowadzić testy wszystkich tekstów, jak i przeprowadzić korekty i połączenie tłumaczeń.
mpdg, jestem zaszczycony możliwością zaproszenia cię do ekipy.

Awatar użytkownika
goSciu
Posty: 9
Rejestracja: 5 lis 2018, o 23:29

Re: [PC] Deltarune / SURVEY_PROGRAM

Postautor: goSciu » 12 gru 2018, o 21:58

Hej!

Dawno ode mnie nic nie słyszeliście, bo sporo pracowałem nad szlifowaniem DR. Niestety, mam dla was mały update. Ostatnio miałem mały problem z komputerem. Znaczy, na początku był mały, potem się zwiększył raz jeszcze i raz jeszcze. Ostatecznie się skończyło serwisem i czyszczeniem dysku. Aj.

Tak, dobrze czytacie. Prawie wszystkie pliki z Deltarune przepadły. Prawie, bo mam na szczęście kopię na telefonie, na którym czasem robiłem w wolnym czasie tłumaczenie. Kopia jest trochę już starawa, więc i tak mam mnóstwo do nadrobienia. No i trzeba od nowa zrobić polskie czcionki itd.

Tak też, zamiast wydać tłumaczenie, jak początkowo planowałem, w okolicy świąt, pojawi się najwcześniej w przyszłym roku. Postaram się pracować w najbliższym czasie ze zdwojoną siłą, szczególnie w czasie przerwy świątecznej.

Sorki, że musicie czekać, ale takie czasem jest życie. Mam nadzieję, że @XDgierman i @mpdg (da się tu w ogóle pingować?) nadal będą ochoczo współpracować.

Do zobaczyska!
Przeciętny goSciu.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości