Cards Against Humanity

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Kemeez
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2018, o 12:33

Cards Against Humanity

Postautor: Kemeez » 29 lis 2018, o 13:31

A więc zabrałem się za tłumaczenie bardzo popularnej karcianki. Dla niezaznajomionych z nią szybko przedstawię zasady: W każdej turze jeden z graczy jest Kartą Czarną z pytaniem/kwestią do uzupełnienia. Reszta graczy wybiera jedną z 10 białych kart z ręki z odpowiedziami. Banalna sprawa. Tłumaczenia dostępne w internecie są niezłe, ale podstawka jest przetłumaczona w wersji 1.0, a od tamtego czasu sama podstawka zmieniła się jakieś 10 razy. Jeśli chodzi o dodatki dokopałem się do szczątkowych tłumaczeń kilku expansions z pierwszych wersji (co też jest średnio satysfakcjonujące). Ja jako wielki fan gry chętnie wydrukowałbym sobie aktualną wersję gry, jako że mam przegrane i wersji fizycznej jak i online masę godzin. Proces tłumaczenia jest bardzo prosty, lista kart jest ogólnodostępna w wersji angielskiej, wystarczy każde jedno hasełko przetłumaczyć bez żadnego ukrytego kontekstu całości, każda karta jest odrębna. Natomiast dla mnie, osoby której angielski oceniłbym na niezły, ale mimo wszystko nad wieloma hasłami potrzebna jest chwila zastanowienia. I o to się wszystko rozbija - o czas. Haseł jest parę tysięcy i w takim tempie przetłumaczę to za jakieś 120 lat. Załączam arkusz z moimi tłumaczeniami (część na razie porządkuję poszukując określonych tłumaczeń z poprzednich wersji).
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Największym problemem są 2 najnowsze boxy - Green i Absurd (wyszło swoją drogą w zeszłym tygodniu), oraz Paczki - pomniejsze dodatki, gdyż te trzeba przetłumaczyć od zera. Jeśli ktoś zna/lubi tę grę lub po prostu lubi tłumaczyć i komuś pomagać oraz ma troszkę wolnego czasu piszcie śmiało, a dodam Was do arkusza!

Z góry przepraszam, jeśli zły dział :)

Awatar użytkownika
goSciu
Posty: 9
Rejestracja: 5 lis 2018, o 23:29

Re: Cards Against Humanity

Postautor: goSciu » 29 lis 2018, o 16:53

Czyyyyyli, tłumaczysz grę z wszystkimi dodatkami? Fajnie, dotychczał widziałem tylko podstawkę Ivana, kimkolwiek on jest. Takie pytanko: robisz też wersję do Pretend You're Xyzzy/Cardcasta? Przydałoby się.
Przeciętny goSciu.

Kemeez
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2018, o 12:33

Re: Cards Against Humanity

Postautor: Kemeez » 29 lis 2018, o 17:16

Generalnie online gram właśnie na pretend your xyzzy. Przełożenie gotowej talii z arkusza do cardcasta to kwestia chwili. Wersję INTL 2.0, dodatkowe uzupełniacze, Red Box i Blue Box powinienem sam oddać do końca roku, więc jak je skończe mogę je wrzucić. Gorzej z całą resztą, bo to z pewnością potrwa.

Javer
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2020, o 12:09

Re: Cards Against Humanity

Postautor: Javer » 18 lis 2020, o 12:12

Czy projekt jeszcze żyje? Chętnie dołączył bym do tłumaczenia.
Dodatkowo czy jest jakiś program który z takiej wersji zrobi karty do druku?


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości