[NDS/PC]Chrono Trigger

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: dudo66 » 17 lip 2019, o 16:45

Świetna sprawa ! Karta zamówiona.Już nie mogę się doczekać ,by zagrać w PL :D

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: maximo » 24 lip 2019, o 15:27

Jest postęp udało sie xdelta ui stworzyc plik, nie wywala błędu ale nadal sa tylko biale ekrany na starcie, uzywam R4 silver 2014 jezeki moze to w czyms pomoc, bede wdzieczny za sugestie.
pozdrawiam
Jeśli wywala biały ekran to sformatuj kartę microSD za pomocą SD Card Formatter - https://www.programosy.pl/program,sdformatter.html
Ponoć działa.

don_tkaczu
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2019, o 22:00

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: don_tkaczu » 5 sie 2019, o 06:11

@ blackwaterpark
Okey :) znam firme bo kupowalem alcesoria don Nintendo Switch.
Zanim kupię nową kartę spróbuję jeszcze raz kartę wyczyścić.
Dzięki i Pozdrawiam

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: dudo66 » 5 sie 2019, o 08:36

Daj znać co i jak ,jak ogarniesz sprawę :)

Luka
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2019, o 07:12

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: Luka » 11 sie 2019, o 07:29

Dzięki za projekt. Jedynie miałem problem z białym ekranem na karcie R4 RTS 2018. Szybka podmiana pliku arm7.bin na oryginalny i wszystko działa.

Awatar użytkownika
blackwaterpark
Posty: 63
Rejestracja: 19 paź 2014, o 12:52

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: blackwaterpark » 12 sie 2019, o 16:23

Dzięki za projekt. Jedynie miałem problem z białym ekranem na karcie R4 RTS 2018. Szybka podmiana pliku arm7.bin na oryginalny i wszystko działa.
Ciekawy ten sposób, nigdy o czymś takim nie słyszałem...

MarcinX
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2020, o 20:13

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: MarcinX » 21 sie 2020, o 20:27

Cześć!
Przeszedłem w 2012 roku CT z Waszym spolszczeniem na emulatorze SNES na moim DS. Nic nie pamiętam ;) Stąd wpadłem na pomysł odświeżenia mojego DSa. Trochę lutowania, zakupy i działa! Zaglądam w internet, a tu proszę, niedawno opublikowano spolszczenie na wersję DS! Moje gratulacje!

Znam angielski ale po trzech piwach znam go mniej, a chcę mieć radość z gry :)

No więc standardowe pytanie. Jak sobie poradziliście z zabezpieczeniami rom'a po spatchowaniu spolszczeniem?
Bo spatchować, żeby skasować AP ("antipirate protection") trzeba mieć oryginalny rom. Żeby spolszczyć, też trzeba mieć oryginalny rom.
W wersji spolszczonej nie da się skasować AP, a wersji ze zdjętym AP nie da się spolszczyć :D

Może komuś przyda się poniższy opis:

Ja sobie radzę z tym tak, że gram do warpa wersją PL i przed akcją zapisuję grę. Podmieniam rom na ten ze zdjętym AP (EN, nazwa musi być taka sama), wczytuję zapis (działa!), przechodzę warpa, zapisuję i wracam z powrotem do roma z wersją PL i cisnę dalej :) Myślałem, że to raz, ale trzeba tak robić przy każdym warpie! Nie tylko pierwszym. Nawet po odbiciu prawdziwej królowej po pierwszym warpie, żeby wrócić do "swoich" czsasów jest zwiecha! To jest też przy grze na fortepianie w katedrze.

Macie na to jakiś sposób? Czy pozostaje żonglerka romami? :) Dla tej gry i tak warto, ale może jednak?

Ukłony autorom spolszczeń.
Świetna robota.

robak123@wp.pl
Posty: 5
Rejestracja: 3 cze 2018, o 10:12

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: robak123@wp.pl » 13 paź 2020, o 16:17

Dzięki za spolszczenie dobra robota. Jednak na Twilight menu - bez programatora na 3ds jak się teleportuje po akcji na festynie to mam niebieski górny ekran i jakaś animacja i tyle. Dalej nic sie nie dzieje. Na dniach będę miał r4i Gold PRo wiec sprawdza tam

robak123@wp.pl
Posty: 5
Rejestracja: 3 cze 2018, o 10:12

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: robak123@wp.pl » 14 paź 2020, o 12:02

Niestety to samo - czyli zabezpieczenie piracki. Próbowałem bez spolszczenia dalej to samo.

grzybiarz
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2008, o 10:50

Re: [NDS/PC]Chrono Trigger

Postautor: grzybiarz » 20 cze 2021, o 10:31

ja w ogóle mam problem z odpaleniem gierki - te zabezpieczenia antypirackie - pierwszy raz coś takiego widzę. Po intrze mam black screen, a w czasie filmiku wyświetlane są losowe litery... :/


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości