Port Royale 4

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
mwedner
Posty: 12
Rejestracja: 16 gru 2013, o 18:29

Re: Port Royale 4

Postautor: mwedner » 6 sty 2022, o 00:42

Cześć,

Czy wyjaśnił się problem z grą zlokalizowaną na platformie Epic? Cena jest dobra, jednak odwlekam zakup z uwagi na problem ze spolszczeniem. Będę wdzięczny za informację.
W tygodniu przyjrzę się o co chodzi, potrzebowałbym dwa pliki z wersji epic wymienione w instrukcji instalacji spolszczenia, aby je rozpakować i przejrzeć..
Wersja epic nie ma dobrej ceny przeszukaj klucze Steam są od 50 zł.
To zależy od punktu widzenia :) Na epick'u aktualnie jest za 100zł mam jeszcze kupon -40zł wiec wychodzi 60zł :). Mam nadzieję ze kolega wyżej udostępni plik data1.fuk :)
Niestety nie udostępnię, bo zanim otrzymałem wiadomość od kiepcio - zdążyłem wykonać zwrot produktu ;/

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 6 sty 2022, o 12:00

Przeglądałem linie tekstowe data1.fuk do wersji steam i jest tam kilka linii, które odwołują się do platformy steam (linki uruchamiające forum i etc).
Podejrzewam, że dla wersji epic są linie odwołujące się do platformy epic dlatego pojawił się ten błąd u mwedner. Poprawienie tego błędu polegałoby na skopiowaniu linii epic z oryginalnego pliku do pliku z mojego spolszczenia. Niestety nie mogę nigdzie w sieci tego pliku z wersji epic znaleźć, więc na tą chwilę spolszczenie nie współpracuje z wersją epic.

Jeżeli ktoś natrafiłby na takowy plik proszę o kontakt.

kudislav
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2022, o 22:10

Re: Port Royale 4

Postautor: kudislav » 8 lut 2022, o 22:12

Cześć, Ja napotkałem taki błąd. Czy ktoś się z tym spotkał?
obraz_2022-02-08_221142.png
NIe rozumiem dlaczego danego pliku nie znajduje, jako, że i plik wsadowy jak i exe są w danej lokalizacji. Uruchamiam plik z prawami admina..

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 22 lut 2022, o 18:06

Zamknij instalator i uruchom ręcznie ten plik z tej lokalizacji skoro piszesz, że jest w tej lokalizacji. Cała instalacja instalatora polega na rozpakowaniu plików potrzebnych do instalacji spolszczenia (możesz rozpakować gdzie chcesz, dalej musisz wskazywać lokalizacje w pozostałych etapach . Następnie instalator automatycznie uruchamia program, który pozwala na podmianę plików. Jeżeli jest komunikat, że nie ma w tej lokalizacji, to chyba jest jasne...

luki2020
Posty: 23
Rejestracja: 6 sty 2021, o 16:49

Re: Port Royale 4

Postautor: luki2020 » 3 maja 2023, o 10:01

@kiepcio_pl Niestety u mnie nie działa spolszczenie ///

Dopiero teraz się dokopałem i je odnalazłem.
Ścieżka prawidłowa choć nie pojawia się plik "data0.fuk tylko data1.fuk mimo to spolszczenie się instaluje ale nie nie działa :(
Gra zakupiona tydzień temu na steam.

luki2020
Posty: 23
Rejestracja: 6 sty 2021, o 16:49

Re: Port Royale 4

Postautor: luki2020 » 3 maja 2023, o 10:03

@kiepcio_pl dodam że nim zainstalowałem spolszczenie to juz napotkałem na problem. Gra odpala się dopiero po kilku próbach ..

KamilNowak
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2023, o 18:27

Re: Port Royale 4

Postautor: KamilNowak » 12 maja 2023, o 18:38

Witam
Mam PR 4 z GOG.com wersja 1.7.1 i też jak instaluje spolszczenie mam błąd
Zrzut ekranu 2023-05-12 192043.png
załączam link do plików data0.fuk i data1.fuk
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Jeśli ktoś potrafi pomóc proszę o pomoc :)

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 15 maja 2023, o 11:30

@kiepcio_pl dodam że nim zainstalowałem spolszczenie to juz napotkałem na problem. Gra odpala się dopiero po kilku próbach ..
Więc działa czy nie, proszę o zrzuty błędów i etc. Cała ta zabawa z instalatorem ma tylko jeden cel, a mianowicie dodanie polskich czcionek do gry.
Można iść na skróty i rozpakować instalator gdzie chcesz i wtedy plik data1.fuck skopiuj do folderu z grą - nie będziesz miał polskich czcionek.
Jeżeli nie może znaleźć pliku data0.fuck oznacza to że wybierasz błędny folder - w którym nie ma tego pliku - a w tym pliku który ma ponad 2GB znajdują się czcionki, które instalator ma podmienić.

Co do wersji gog, to spolszczenie było robione na wersji steam.

Asyn
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2023, o 14:26

Re: Port Royale 4

Postautor: Asyn » 26 sie 2023, o 14:35

Witam , Czy te spolszczenie do PR4 nadal można? gdzieś stąd pobrać? (nie widzę nigdzie linka itd nawet konto założyłem.) załatwiłem sb wersje 4 i nie powiem że natrafiłem na parę misji, gdzie już trochę się gubie w angielskim heh .

TraPer_Gadułko
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2021, o 14:57

Re: Port Royale 4

Postautor: TraPer_Gadułko » 26 sie 2023, o 15:32

Dzień dobry!

Trzeba tylko się cofnąć o kilka wpisów "w przeszłość". Do dnia opublikowania spolszczenia ;)

Życzę wszystkiego dobrego w ten weekend spolszczeniowej społeczności!
Cześć

Przypomniałem sobie że mam konto na mega.nz :)

A więc kilka słów jeszcze ode mnie.

Instalator może zostać zablokowany przez zaporę windows, jeżeli chcesz mieć grę po polsku to wiesz co masz zrobić.

Nazwy miast zostawiłem oryginalne czyli angielskie.

Kilkanaście linii tekstu jest po angielsku, odnoszą się do faktów historycznych, które nie mają wpływu na grę. Uprzedzam że fakty/wydarzenia historyczne tłumaczyłem maszynowo i nie było sensu ich korygować bo jak wspomniałem nie wpływają na grę, a bezsensu dłubać skoro
główna mechanika gry jest spolszczona. Z ciekawostek jedno przetłumaczone wydarzenie odnosi się do polskiego króla.

Nieprzetłumaczone, błędne kwestie, czy questy proszę zgłaszajcie - najlepiej dajcie zrzut z ekranu lub save'y to poprawię to w kolejnej wersji patcha.

Zastrzeżenia mam do tłumaczenia jednego wytwarzanego towaru- ja dałem takie "wyroby z metalu". Sprawdzałem na wersji włoskiej, niemieckiej, francuskiej i angielskiej - nigdzie tego nie nazwano "narzędzia". Może bardziej pasowałoby "przedmioty z metalu" no nie wiem dajcie znać co o tym myślicie.

Wszelkie uwagi, sugestie, zauważone błędy proszę zgłaszajcie.

Przy instalacji spolszczenia proszę korzystać ze wskazówek instalatora, najlepiej zrobić zrzut z ekranu lub foto cegłą. (wykonajcie kopie dwóch plików)

Przyjemnej gry życzę,
https://mega.nz/file/4KgW2K6T#OoqMj_DBJ ... 40RXFReT3s


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości