Port Royale 4

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Rodgar
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2021, o 13:08

Re: Port Royale 4

Postautor: Rodgar » 3 wrz 2021, o 13:12

No i elegancko, w końcu pogram w tą grę. 😁
kiepcio_pl czy byłaby możliwość spolszczenia późnij trzeciej części gry? Wiele spolszczeń było robionych, ale żadne nie było ukończone, byłoby to dopełnienie wszystkich części. 😉

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 4 wrz 2021, o 12:34

Co do PR 4 dajcie mi jeszcze kilka tygodni, zajmuję się tym w wolnym czasie, a zostało naprawdę niewiele... Czas gry w Port Royale 4 pokazuje mi na Steam 295 godzin czyli tyle minimum zajęła mi praca nad tym spolszczeniem. Oczywiście nie jest wliczony w to czas pracy na edytorze i źródłach informacji związanych z zagadnieniami gry.

Jeżeli chodzi o PR 3, to zajmowałem się lokalizacją i był tam też problem z polskimi znakami, ale gdy wpadła mi 4 w ręce zajmuję się tylko nią. Nie wykluczam, że powrócę do lokalizacji PR 3.

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 5 wrz 2021, o 18:02

Dodatek Buccaneers otrzymał już język polski - ode mnie oczywiście.

Prezentacja postępów w lokalizacji interfejsu i etc gry poniżej.
https://www.youtube.com/watch?v=BmguB8bHCdo

pj_mag
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2021, o 16:49

Re: Port Royale 4

Postautor: pj_mag » 5 wrz 2021, o 19:26

pięknie. nie możemy się doczekać aż skończysz.
podziwiam za zapal i chęć do pracy

Nek
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2021, o 08:46

Re: Port Royale 4

Postautor: Nek » 6 wrz 2021, o 12:01

Wielkie dzięki za prace nad spolszczeniem czekam na jego skończenie , dzięki tobie zakupiłem tą grę.

Mam ten sam problem ze spolszczeniem testowym niektóre słowa są w języku francuskim.

Nawet to menu co ma niby być po polsku.
Chyba dobrze się za instalowało bo opis kampanii francuskiej mam cały spolszczony, nawet poradniki są po francusku jak w nie zagram.

Nie wiem ile jest spolszczone w tej wersji testowej ,nie śledziłem tematu od początku nie dawno się tu za rejestrowałem.

Kampania testowej nie rozegram bo kupiłem grę , ktoś ma może sejw z odblokowaną tą kampanią.

Tak samo gra wolna spolszczone miesza się z francuskim.

Czekam na skończenie spolszczenie jeszcze raz wielkie dzięki za twoja prace nad tym spolszczeniem.
Załączniki
menu.1.jpg
kampania.jpg
fracuska.jpg

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 6 wrz 2021, o 14:37

Cześć Nek

Na trzecim zrzucie z ekranu w opisie kampanii widzę polskie znaki, a to oznacza że poprawnie zainstalowałeś pliki. Wydawca oszczędził na fontach i większość z nich nie posiada polskich znaków w oryginalnym pliku gry. Czyli instalator jest skonfigurowany poprawnie, a instrukcje instalatora są zrozumiałe. Dziękuję za przetestowanie instalatora, a także za miłe słowa...

W testowy instalator wrzuciłem francuski plik data1.fuk (początkowa faza z kilku tygodni pracy) , na którym zacząłem spolszczenie i dlatego ten język się pojawił. Wystarczy zastąpić go oryginalnym i będzie ponownie język angielski. Przepraszam z góry za tą niedogodność.

Do ukończenia lokalizacji zostało już niewiele linii tekstu, ale są tak ogólne że czekam aż pojawią się w grze aby sensownie je przetłumaczyć.

Arco
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2021, o 18:24

Re: Port Royale 4

Postautor: Arco » 7 wrz 2021, o 13:29

Udało mi się znaleźć chwilę na instalację. Polskie znaki działają, ilość tekstu po francusku również jest spora. Nie podobała mi się tylko konieczność klikania czegoś w instalatorze. Tak, jak "wczytaj polskie znaki.bms" ogarnąłem od ręki, tak drugiego pytania o archiwum już nie. A umiem w komputery...
Ponadto, instalator traktowany jest jak wirusy przez Win 10, może warto pomyśleć nad podmienianiem plików bez instalatora, jeśli jest to możliwe?

EDIT:
Brak org pliku/instrukcji jak go podmienić i skąd go wziąć zaowocował reinstalacją gry.

kiepcio_pl
Posty: 64
Rejestracja: 8 mar 2021, o 00:49

Re: Port Royale 4

Postautor: kiepcio_pl » 7 wrz 2021, o 14:07

Sam instalator nie jest potrzebny do tego celu, ale polskich znaków nie zobaczysz wtedy w grze.
Instalator w skrócie kopiuje potrzebne pliki, zamienia data1.fuk. Następnie automatycznie uruchamia quickbms - mogę zrobić paczkę zip i tak po rozpakowaniu musisz sam uruchomić ten program, wybrać wsad wskazać folder pliku data0.fuk co nie ma sensu mając wszystko podane na tacy. Qucikbms podmienia czcionki w oryginalnym pliku gry, dodając polskie znaki i nie ma innej metody, chyba ze napiszemy do Kalypso, aby w przyszłym patchu takowe dodali :).

W instalatorze ładnie poprosiłem o wykonanie kopii dwóch plików :). A wersję Steam można zaaktualizować z automatu wybierając opcje Port Royale 4>właściwości> Pliki lokalne>sprawdź spójność plików gry
obraz_2021-09-07_145754.png
Dziękuję za przetestowanie instalatora i uwagi, może dodam do instalatora plik readme. Coś się wymyśli....

Arco
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2021, o 18:24

Re: Port Royale 4

Postautor: Arco » 7 wrz 2021, o 14:42

Nigdy nie czytam tekstu instalatora :) Mój błąd. Myślę, że próba mailowa jest dobrym pomysłem, może nawet byliby skorzy kupić od Ciebie tłumaczenie :)

Rodgar
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2021, o 13:08

Re: Port Royale 4

Postautor: Rodgar » 14 wrz 2021, o 16:58

I jak tam idą prace nad spolszczeniem?


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość