[PC] Tropico 6

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
marko22
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 20:31

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: marko22 » 11 kwie 2021, o 14:43

(....)
Zwróć też, proszę uwagę na fakt, że temat ten, a tym samym prace nad spolszczeniem, rozpocząłem, zanim się z tobą skontaktowałem, bo to też według mnie jest ważne.
(....)
Wiesz co....gdybyś napisał to na samej górze, może i nie byłoby tzw. oburzenia. Nie tyle jestem oburzony, co po prostu zniesmaczony. I jeśli mam zwracać uwagę na fakt, że prace nad tym spolszczeniem zacząłeś dużo wcześniej, niż doszło do kontaktu ze mną, to wytłumacz w takim razie, po co w ogóle się ze mną kontaktowałeś i do czego Ci była potrzebna moja wersja tłumaczenia? Wszak swoją już posiadałeś? I podczas naszej rozmowy nie wspomniałeś ani słowem, że jesteś na tym forum i masz już rozpoczęte prace nad tym tłumaczeniem. Może coś przeoczyłem? Nie wrócę już do tej rozmowy, bo raz, że Steam nie pokazuje mi już historii, a dwa - wywaliłem Cię z listy.
Nie chce mi się debatować nad tym. I też nie mam już nic do dodania. Swoją pracę zaniechałem. Powody wyjaśniłem Ci na Steam. Nie mam zamiaru być ciągany przez producenta/wydawcę za nieuprawnione zmiany w plikach gry. Jeśli kiedykolwiek to dokończę (wątpię), to będzie to tylko dla mojego użytku i satysfakcji.

Podrawiam.

hardom
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 22:50

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: hardom » 22 kwie 2021, o 22:52

Super, że robisz spolszczenie! Czekam z niecierpliwością. Na kiedy wstępnie planujesz premierę? Dlcki też przetłumaczysz?

szczupak90
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2021, o 10:59

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: szczupak90 » 27 kwie 2021, o 11:47

Czekam z niecierpliwością. Żeby tylko nie było takiej samej sytuacji jak z piątką, kiedy już była zebrana ekipa do tłumaczenia i nagle cd project wziął się za dystrybucję i wydał grę po polsku.

luki2020
Posty: 23
Rejestracja: 6 sty 2021, o 16:49

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: luki2020 » 6 maja 2021, o 09:07

Niestety nie będzie naszej wersji językowej - potwierdziłem u źródła. Nie odpowiedzieli że nie planują a definitywne "nie będzie" ...

Mam również nadzieje że marko22 ostudził już emocje, wszak piszę na forum gdzie ludzie spolszczają grę i wspominanie o "nie mam zamiaru być ciągany przez producenta/wydawcę za nieuprawnione zmiany w plikach gry" brzmi trochę dziwnie. Osobiście myślę że nie będą mieli z tym problemu bo więcej osób zdecyduje się na zakup gry wiedząc że jest do niej spolszczenie ale to tylko luźna myśl. Przykro się czyta że zamiast jakaś gra łączyć to tu nagle dzieli.

Z niecierpliwością czekam na tłumaczenie i dziękuje za działania obecnemu graczowi jak i temu co tłumaczenie zaczął. Pamiętajcie - w grupie siła.

Haniball
Posty: 10
Rejestracja: 7 paź 2015, o 21:38

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: Haniball » 6 maja 2021, o 18:47

To chyba pierwsza cześć Tropico bez jakiejkolwiek polonizacji ?

Haniball
Posty: 10
Rejestracja: 7 paź 2015, o 21:38

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: Haniball » 7 maja 2021, o 08:25

(....)
Zwróć też, proszę uwagę na fakt, że temat ten, a tym samym prace nad spolszczeniem, rozpocząłem, zanim się z tobą skontaktowałem, bo to też według mnie jest ważne.
(....)
Wiesz co....gdybyś napisał to na samej górze, może i nie byłoby tzw. oburzenia. Nie tyle jestem oburzony, co po prostu zniesmaczony. I jeśli mam zwracać uwagę na fakt, że prace nad tym spolszczeniem zacząłeś dużo wcześniej, niż doszło do kontaktu ze mną, to wytłumacz w takim razie, po co w ogóle się ze mną kontaktowałeś i do czego Ci była potrzebna moja wersja tłumaczenia? Wszak swoją już posiadałeś? I podczas naszej rozmowy nie wspomniałeś ani słowem, że jesteś na tym forum i masz już rozpoczęte prace nad tym tłumaczeniem. Może coś przeoczyłem? Nie wrócę już do tej rozmowy, bo raz, że Steam nie pokazuje mi już historii, a dwa - wywaliłem Cię z listy.
Nie chce mi się debatować nad tym. I też nie mam już nic do dodania. Swoją pracę zaniechałem. Powody wyjaśniłem Ci na Steam. Nie mam zamiaru być ciągany przez producenta/wydawcę za nieuprawnione zmiany w plikach gry. Jeśli kiedykolwiek to dokończę (wątpię), to będzie to tylko dla mojego użytku i satysfakcji.

Podrawiam.
Nie rozumiem tego zdania gdyby isc tokiem twojego rozunowania to nigdy zadne spolszczenie czy mody na tekstury lub ich zmiane nie powstaly by bo to wszystko ingerecje w pliki gry wiec eg mnie bardzo glupi argument

Awatar użytkownika
marko22
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 20:31

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: marko22 » 8 maja 2021, o 11:44

Obrazek

Jeszcze masz jakieś pytania? Oczywiście. Wszystko powstaje, bo każdy praktycznie (ja też) chce mieć grę po polsku. Ale tak, czy siak naruszane są warunki licencji. A że jest jak jest, to już inna sprawa. Odpowiedź pod moim postem na Steam pochodzi od przedstawiciela wydawcy. Zwróć uwagę na słowa "illegal activity".

Awatar użytkownika
marko22
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 20:31

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: marko22 » 8 maja 2021, o 21:04

Powiem Ci dlaczego jest jak jest. Ostatnio zadałem pytanie o spolszczenie Endzone - A world apart. Zobacz, jaką dostałem odpowiedź.

Obrazek

Wydawcy mają to gdzieś, a jeśli jakiś idiota się trafi, że odwali całą brudną robotę za nich i to zupełnie za darmo, to tylko ręce zacierają, bo to im napędza sprzedaż danego tytułu. Więc po cichu jest powiedzmy przyzwolenie na takie kombinacje z tłumaczeniami czy innymi modyfikacjami. Nie wiem, jak sprawa ma się w przypadku modów, bo nie interesowałem się tym tematem. Tylko że, jeśli ktoś by się uparł, to pewnie mógłby Cię - mnie - kogoś - pociągnąć do odpowiedzialności. I za co? Za to, że chciałeś czytać w swoim języku i uprzyjemnić grę innym. Nie wiem. Może się zmobilizuję do tego Tropico, jak kolega autor tego tematu nie będzie miał zbytnio czasu na to. Zresztą ja też nie mam go za wiele.

luki2020
Posty: 23
Rejestracja: 6 sty 2021, o 16:49

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: luki2020 » 9 maja 2021, o 10:15

Widze ze jednak dalej sciezka wojenna.

Mam pytanko - kiedy szansa na zagranie w Tropico po PL

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marko22
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 20:31

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: marko22 » 9 maja 2021, o 13:42

@luki2020 ...to nie jest żadna ścieżka wojenna. Ktoś czegoś nie rozumie, staram się wytłumaczyć. Mniej lub bardziej sensownie, ale to tylko starania. Prawda jak zawsze ma dwa dna. To, czy producent/wydawca uzna, że istniejące spolszczenie napędzi mu tylko kasiory do worka, to jest jego wola. A mimo wszystko jakieś obawy trzeba mieć. A na co to komu? Mi? Tobie? Czy @hydefromt70s ? Nikt tego nie wie, co się stanie. Raczej nie słyszałem o takim zdarzeniu, że przez fanowskie tłumaczenie ktoś miał problemy. Ale przyznasz, że takie teksty, jakie dostałem na Steam, to się po prostu odechciewa robić cokolwiek. Gdyby gość napisał centralnie - a rób sobie i graj. Udostępnij innym - dobra nasza. Podniesie nam to sprzedaż. Nic z tych rzeczy. Wycofał się rakiem, bo on nie jest władny ani decyzyjny, odsyłając mnie do Kalypso. A Kalypso brzydko mówiąc sikiem prostym po prostu mnie zlało, nie udzielając żadnej odpowiedzi. Nie wiem. Jestem w stanie jakoś się zorganizować, ale to kolega autor musiałby mi przekazać, na jakim jest etapie. Cały interfejs jest spolszczony przeze mnie. Wszelkie nazwy, menu itp. Dialogi w jakichś 60%. Ale to było w tamtym roku i przed aktualizacjami. Nie sprawdzałem obecnie, co doszło i o ile się powiększył plik wynikowy.
I szansa istnieje zawsze :-)


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: neciu i 5 gości