[PC] Tropico 6

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
hydefromt70s
Posty: 77
Rejestracja: 7 paź 2012, o 22:33

[PC] Tropico 6

Postautor: hydefromt70s » 13 mar 2021, o 15:00

Obrazek


Kilka dni temu rozpocząłem prace nad spolszczeniem do Tropico 6. Spolszczenie jest na razie na wczesnym etapie, ale każdego dnia posuwa się do przodu ;) Jeśli poczynię znaczne postępy w tłumaczenie rozważę możliwość przejścia na model Early Access.

Póki co zamieszczam krótki filmik z prezentacją spolszczenia: Tropico 6 PL

sunbeaches
Posty: 53
Rejestracja: 10 sie 2017, o 08:05

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: sunbeaches » 17 mar 2021, o 00:49

Siemka! Mega rzecz że tak spolszczasz kolejne gry :D Fajnie, bo zawsze chciałem pograć w najnowsze Tropico, ale właśnie nie było możliwości bez polskiego ;) Wysłałem zapro na Steam, bo chciałem pogadać też o kilku projektach... szacun dla ciebie!

oLiK
Posty: 4
Rejestracja: 7 maja 2020, o 16:41

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: oLiK » 17 mar 2021, o 12:56

Świetna robota czekamy na pierwsza wersje tłumaczenia :)

Pawcio5021
Posty: 44
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 17:48

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: Pawcio5021 » 17 mar 2021, o 20:08

jeśli masz tropico 4 i 5 to wykorzystaj część nazw. będzie Ci dużo łatwiej.

luki2020
Posty: 23
Rejestracja: 6 sty 2021, o 16:49

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: luki2020 » 1 kwie 2021, o 18:16

Dzięki za pomysł - trzymam kciuki :)

Awatar użytkownika
marko22
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 20:31

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: marko22 » 8 kwie 2021, o 20:41

Słowem sprostowania.

Szanowny hydefromt70s. Miło, że rozpocząłeś prace nad spolszczeniem. Byłbyś może jednak na tyle uczciwy i prawdomówny, że tak naprawdę to nie jest Twoja praca, tylko krótko mówiąc - moja. Poprosiłeś o plik - dałem Ci. I na pewno nie jest to "wczesny etap", tylko co najmniej wykonane 60% tłumaczenia. Więc bądź z łaski swojej szczery i nie przypisuj sobie zasług za pracę, której tak naprawdę nie wykonałeś. Zarejestrowałem się specjalnie, żeby to wyjaśnić. Bo lubię wszystko, ale chamstwa nie znoszę. Bo tak po prostu trzeba to nazwać. Gdybyś wspomniał, że złapałeś kontakt z kimś, kto to robił i dał Ci dalej do kontynuacji - wsio ok. Ale widzę, że całą śmietankę chcesz zebrać sam. Mnie nie obchodzą ani pieniądze, ani oklaski. Ale jakieś granice istnieją w moim mniemaniu i odrobina przyzwoitości powinna tak samo.

Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
hydefromt70s
Posty: 77
Rejestracja: 7 paź 2012, o 22:33

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: hydefromt70s » 8 kwie 2021, o 21:19

Słowem sprostowania.

Szanowny hydefromt70s. Miło, że rozpocząłeś prace nad spolszczeniem. Byłbyś może jednak na tyle uczciwy i prawdomówny, że tak naprawdę to nie jest Twoja praca, tylko krótko mówiąc - moja. Poprosiłeś o plik - dałem Ci. I na pewno nie jest to "wczesny etap", tylko co najmniej wykonane 60% tłumaczenia. Więc bądź z łaski swojej szczery i nie przypisuj sobie zasług za pracę, której tak naprawdę nie wykonałeś. Zarejestrowałem się specjalnie, żeby to wyjaśnić. Bo lubię wszystko, ale chamstwa nie znoszę. Bo tak po prostu trzeba to nazwać. Gdybyś wspomniał, że złapałeś kontakt z kimś, kto to robił i dał Ci dalej do kontynuacji - wsio ok. Ale widzę, że całą śmietankę chcesz zebrać sam. Mnie nie obchodzą ani pieniądze, ani oklaski. Ale jakieś granice istnieją w moim mniemaniu i odrobina przyzwoitości powinna tak samo.

Pozdrawiam
Mariusz
Witaj,

owszem prawdą jest, że rozmawialiśmy o tym na Steamie i prawdą jest również, że poprosiłem cię o plik ze spolszczeniem. Jak zapewne pamiętasz, napisałem ci, że JEŚLI wykorzystam twoją pracę to umieszczę twój nick w PDFie po zakończeniu prac, jako współtwórcę spolszczenia. Po zapoznaniu się z twoim spolszczeniem uznałem, że nie będę korzystał z twojej pracy i sam będę to tłumaczył jeszcze raz (mimo że zajmie mi to dłużej).

Poniższy screen ukazuje obecny postęp prac nad tłumaczeniem:
Obrazek

Widać na nim, że obecny postęp prac nad tłumaczeniem to ~20%, tym samym nie jest prawdą, że wykorzystuję twoją pracę i że jest ukończone w 60%, jak twierdzisz. Zwróć też, proszę uwagę na fakt, że temat ten, a tym samym prace nad spolszczeniem, rozpocząłem, zanim się z tobą skontaktowałem, bo to też według mnie jest ważne.

W ogóle nie rozumiem skąd to oburzenie i o co Ci chodzi. Jedyne, za co mogę przeprosić to brak poinformowania cię, że nie będę korzystał z twojej dotychczasowej pracy, gdyż najzwyklej w świecie zapomniałem.

Tym samym nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.

Pozdrawiam.

luki2020
Posty: 23
Rejestracja: 6 sty 2021, o 16:49

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: luki2020 » 9 kwie 2021, o 21:10

Rozumiem że nie planujecie połączyć sił aby spolszczenie pojawiło się jak najszybciej ...

blizzer93
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2020, o 23:56

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: blizzer93 » 9 kwie 2021, o 21:45

Taka moja mała rada do autora filmiku na YT. Zamiast 'budynek wyjątkowy' powinno być 'budynek unikalny'. ;]

Awatar użytkownika
hydefromt70s
Posty: 77
Rejestracja: 7 paź 2012, o 22:33

Re: [PC] Tropico 6

Postautor: hydefromt70s » 9 kwie 2021, o 21:49

Taka moja mała rada do autora filmiku na YT. Zamiast 'budynek wyjątkowy' powinno być 'budynek unikalny'. ;]
Zostało to już dawno poprawione.
Film na YT jest z pierwszych dni tłumaczenia i oczywiście nie odzwierciedla finalnej wersji tłumaczenia.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: GribaPL i 5 gości