[PC] Hitman 3

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Michulichu0222
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2020, o 15:57

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Michulichu0222 » 14 lut 2022, o 17:53

Pytanie Czy planujesz w przyszłości spolszczyć również dlc?


PS Powodzenia życzę i trzymam kciuki :)

Awatar użytkownika
Triad
Posty: 39
Rejestracja: 1 lut 2022, o 16:17
Kontakt:

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Triad » 16 lut 2022, o 22:26

Moi mili, dziękuję serdecznie za wszystkie ciepłe słowa, naprawdę je doceniam.

Chyba pora odpowiedzieć na parę pytań i wyjaśnić kilka kwestii. Lecę po kolei.

Trzymam kciuki. To chyba jedyna część bez spolszczenia. Planujesz jakieś kolejne projekty?
Na ten moment skupiam się wyłącznie na Hitmanie 3. Po ukończeniu projektu zobaczymy.

I tak szybko ze za Hitmana 3 się kolega zabrał, ciekawe tylko ze dziwnym trafem ze jak wyszedł na steama.
Wziąłem się za spolszczenie dopiero po zakończeniu rocznej ekskluzywności na EGS, bo mam na koncie Hitmana 1 i 2, więc chciałem do małej kolekcji dodać trójkę mimo możliwości przeniesienia postępów ze Steama do Hitmana 3 na EGS. Nie wiem czemu, ale uwielbiam maksować wszystkie wyzwania w grze, + nigdy nie kupiłem nic na EGS. O kwestii osiągnieć już nie muszę wspominać. To moje małe upośledzenie.

Wywiązał się mały off-top na temat wyższości Steama nad EGS i na odwrót. W skrócie: gra kupiona na legalu żeby wesprzeć twórców. W momencie kupna gry na Steam była ona droższa o jakieś 80zł niż na Epicu, ale wyżej wyjaśniłem co mnie skłoniło do małego przepłacenia.

Wracając do tematu spolszczenia, zastanawiam się nad pewną kwestią. Otóż gra jest w pewnym sensie nadal rozwijana przez twórców, tym samym aktualizowana, pojawiają się nowe mapy, wydarzenia w stylu nieuchwytnych celów, eskalacji itp. Dodatkowo dochodzą nowe tryby gry zapowiedziane niedawno, a więc tej treści przez jakiś czas będzie przybywało. Rozumiem, że spolszczenie gry na tym etapie dotyczyć będzie przede wszystkim dostępnych map trylogii czyli głównej kampanii, ale co z resztą zawartości i czy nie będzie tak, że trzeba byłoby aktualizować spolszczenie i "doganiać" kolejne treści gry jeżeli miałoby to być kompletne spolszczenie? Kwestia dosyć uciążliwa na dłuższą metę. Może autor wypowie się na ten temat w wolnej chwili. Osobiście spolszczenie podstawy to już duży sukces projektu jednak może istnieje szansa na aktualizowanie kolejnej zawartości wraz z rozwojem gry. Pozdrawiam
Tutaj kolega poruszył ciekawą kwestię. W plikach gry pliki eskalacji dopiero zapowiedzianych na przyszłość już są, także przez jakiś czas będę miał spokój z aktualizacją tłumaczenia. Ba, w plikach Hitmana 2 znajduje się masa plików z Hitmana 3 - teksty dotyczące VR, menu, misje jeszcze przed premierą niezapowiedziane, więc można spokojnie założyć, że po skończeniu tłumaczenia dodatkowe tryby i nowe eskalacje też będą przetłumaczone jeszcze przed ich premierą (w końcu aby zagrać w nowy nieuchwytny cel nie trzeba aktualizować gry - zarządzane jest to ze strony serwera).

Struktura plików Hitmana 2 wskazuje na to, że każda dodatkowa zawartość będzie w zupełnie nowym folderze, także nie będę miał w przyszłości przynajmniej problemów ze znalezieniem wprowadzanych w przyszłości tekstów również w Hitmanie 3.

Pytanie Czy planujesz w przyszłości spolszczyć również dlc?
Tutaj proszę o sprecyzowanie pytania. Jeżeli chodzi o nowe eskalacje i nieuchwytne cele odpowiedź masz wyżej.


Kwestia zgodności: w wersji Steam Hitmana 3 są nie tylko pliki związane z tą wersją, ale również pliki wersji na Stadię, Playstation, PSVR, PCVR i Epica. Należy przez to rozumieć, że pliki z lokalizacją na wszystkich platformach są takie same. Kiedy osiągnę poważny kamień milowy zajmę się sprawdzaniem kompatybilności.

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: maron97 » 17 lut 2022, o 14:20

jakby ktoś jeszcze przetłumaczył Niera Replikanta to byłoby cudownie :D
I tak szybko ze za Hitmana 3 się kolega zabrał, ciekawe tylko ze dziwnym trafem ze jak wyszedł na steama.
Miał taką ochotę to się teraz za to zabrał. Mógł wcale tego nie robić, ja rozumiem, że każdy myśli, że tutaj są sami altruiści, ale po co miałby tłumaczyć grę, gdyby miał w nią w ogóle nie zagrać? Jeśli nie kupiłby na epic oczywiście. Ja bym na epic hitmana nie kupił.

Michulichu0222
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2020, o 15:57

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Michulichu0222 » 17 lut 2022, o 16:07

"Pytanie Czy planujesz w przyszłości spolszczyć również dlc?"

Tutaj proszę o sprecyzowanie pytania. Jeżeli chodzi o nowe eskalacje i nieuchwytne cele odpowiedź masz wyżej.



Chodzi mi o dlc "Siedem Grzechów Głównych"

kosa.c47
Posty: 10
Rejestracja: 7 lut 2022, o 14:38

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: kosa.c47 » 17 lut 2022, o 17:07

Widzę, że autor wnikliwie przekopał pliki, więc już nie mam nawet pytań i nie boję się o profesjonalne podejście do zagadnienia. Co do pytania o DLC Siedem Grzechów Głównych to sam jestem ciekaw, choć nie posiadam jeszcze tego rozszerzenia.

Awatar użytkownika
Triad
Posty: 39
Rejestracja: 1 lut 2022, o 16:17
Kontakt:

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Triad » 17 lut 2022, o 22:00

Chodzi mi o dlc "Siedem Grzechów Głównych"
Tak, już część plików z tego DLC spolszczyłem.

Wszystkie pliki są wrzucone do jednego wora, bez ładu i składu także z listy nieprzetłumaczonych maszynowo (przeniesionych tłumaczeń z Hitmana 2 do 3) otworzę raz plik z lokalizacją jakiejś eskalacji, a raz z nazwami przedmiotów. To takie małe wytłumaczenie jak to wszystko działa.

MrZiolo99
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2022, o 23:20

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: MrZiolo99 » 18 lut 2022, o 23:23

jakby ktoś jeszcze przetłumaczył Niera Replikanta to byłoby cudownie :D https://czy-odebrac.pl
I tak szybko ze za Hitmana 3 się kolega zabrał, ciekawe tylko ze dziwnym trafem ze jak wyszedł na steama.
Też bym chciał Replikanta :D oj tam pirat nie pirat ważne że spolszczenie w toku ;D

stach122
Posty: 144
Rejestracja: 22 sty 2018, o 01:00

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: stach122 » 24 lut 2022, o 23:47

O, Hitman 3 już przeceniony o 40% na steam, sie zastanawiam nad kupnem tymbardziej jak kolega tworzy owe spolszczenie :P

Awatar użytkownika
Triad
Posty: 39
Rejestracja: 1 lut 2022, o 16:17
Kontakt:

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: Triad » 25 lut 2022, o 20:19

Moi mili,

Pliki DLGE i RTLV (elementy interfejsu) przetłumaczone. Teraz pozostały mi tylko plik DLGE. W Hitmanie 3 unikalnych plików DLGE (zawierających napisy do wypowiadanych kwestii) jest ~20000, w w Hitmanie 2 ~14000. Gdyby udało mi się znaleźć sposób na przeniesienie wszystkich linii z Hitmana 2 do 3, spolszczenie mogłoby być gotowe na czas. Jeżeli jednak to się nie uda, ciężko będzie dociągnąć projekt w pojedynkę.

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek umiejętności programistyczne i chciałby dołożyć mała cegiełkę do projektu, zapraszam do kontaktu i na oddzielny wątek temu zagadnieniu poświęcony.

viewtopic.php?f=37&t=3746

Pozdrawiam serdecznie.

stach122
Posty: 144
Rejestracja: 22 sty 2018, o 01:00

Re: [PC] Hitman 3

Postautor: stach122 » 25 lut 2022, o 20:58

Niestety ja nie pomogę, jedynie przekazałem info jednej małej grupie, może ktoś stamtąd pomoże.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości