[PC] Lucifer Within US

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

[PC] Lucifer Within US

Postautor: wasikuss » 10 mar 2022, o 10:21

Obrazek
Witam! Rozpocząłem projekt tłumaczenia gierki na nasz ojczysty. Po wstępnej analizie grę da się przetłumaczyć bez większych modyfikacji. Czcionki wspierają ogonki dlatego sprawa wygląda na prostą.

Zbieram ekipę do zajęcia się tematem. Ja ze swojej strony zapewniam wsparcie techniczne (przygotowanie patcha, rozwiązywanie problemów z wyświetlaniem tekstu (lub jego składaniem po stronie gry)) oraz siłę roboczą jako pomoc przy tłumaczeniu.

Obecnie najbardziej potrzeba osób do przeprowadzenia samego tłumaczenia. Całość opiewa na około 3,5k pozycji: od słów przez pojedyncze zdania na ścianie tekstu kończąc (kilkanaście zdań) - tego akurat nie zauważyłem za dużo.

Zainteresowanych pomocą lub samym statusem zapraszam na DIscorda - https://discord.gg/KBB8HRGn

A tutaj kilka próbek:
Screenshot 2022-03-09 231036.png
Screenshot 2022-03-09 230734.png

wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

Re: [PC] Lucifer Within US

Postautor: wasikuss » 22 mar 2022, o 09:11

Minęły prawie 2 tyg, więc daje update:
- spolszczenie na poziomie 25% ( cała pierwsza sprawa do rozwiązania)
- tłumaczenie odbywa się za pomocą tooli online ( Tolgee na własnym serwerze - brak limitów w porównaniu z wersją cloud )
- wystartowałem projekt patchera ( całe spolszczenie ma się zamknąć w kilku MB, zamiast podmiany całych plików )

Setup jest przygotowywany tak, aby można było w ten sam sposób podejść do innych gier. Postaram się by patcher był uniwersalny, ale na początek będzie wspierał tylko przepakowywanie assetów celem podmiany tekstów. Nie ma tu mowy o binarnych patchach więc jest duża szansa na kompatybilność z nowszymi wersjami gier dopóki zmiany będą nieistotne z perspektywy tłumaczenia.

Przy okazji: całość jest częścią większego projektu Game Translator - Patreon. Wszystkie toole, skrypty, procesy będą udostępnione open source.

wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

Re: [PC] Lucifer Within US

Postautor: wasikuss » 4 kwie 2022, o 11:37

Update #2
- przetłumaczone 56%
- póki co poza mną jest jeszcze jedna osoba ogarniająca tłumaczenie
- patcher zajmuje ~2MB, docelowo tłumaczenie 1-1,5MB. ostatnio wprowadziłem możliwość aplikowania spolszczenia prosto z serwera co znacznie skraca loop testów. teraz po każdej zmianie wystarczy odpalić patcher a on sam pobierze teksty wraz z nowymi zmianami.

Lucifer Within Us bazuje na assecie I2 Localization co oznacza, że praktycznie po drobnych zmianach będzie w stanie obsługiwać inne gry korzystające z owego assetu.

Biorąc pod uwagę tempo prac (+ to, że spokojnie można je podkręcić) spodziewam się finiszu w przeciągu 2-3tyg wliczając testy i korektę.

BTW: demko z działania patchera:
https://youtu.be/OENSnthSfNo

wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

Re: [PC] Lucifer Within US

Postautor: wasikuss » 18 kwie 2022, o 21:42

Update #3
- przetłumaczone 99%
- lecą już testy i korekta ( natrafiliśmy nawet na sprzeczności w oryginale )
- poza tekstem będą podmieniane czcionki ( można się dopatrzeć fallback fonta, a momentami wywala litery z ogonkami w kosmos )
- w tej chwili mechanizm polega na podmianie English -> Polski, jako TODO na przyszłość zaimplementowanie dołożenia języka jako kolejnego

Całość powinna się zamknąć na dniach. Pomoc nadal mile widziana. W przyszłym tygodniu na GitHub pojawią się źródła.

Awatar użytkownika
rogskoks
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:16

Re: [PC] Lucifer Within US

Postautor: rogskoks » 25 cze 2022, o 08:56

I jak tam idzie projekt? Utknęło w miejscu czy coś tam dalej przy tym dłubiesz?

wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

Re: [PC] Lucifer Within US

Postautor: wasikuss » 25 cze 2022, o 17:02

W ostatnim czasie miałem przerwę + nie udało się zebrać stałej ekipy, więc wszystko siadło. Obecnie spolszczenie jest na etapie korekty: są drobne sprzeczności w oryginale które zostały przetłumaczone bez poprawek + trzeba posprawdzać czy się zgadza płeć i czas wypowiedzi + wyłapać ewentualne babole.

Przerobiłem jednego fonta bo były takie "spadki":
unknown.png
Pozostałe fonty nie psują gry, ale łatwo zauważyć, że polskie znaki wyglądają inaczej:
unknown.png

Jeśli komuś się śpieszy to mogę dostarczyć testową wersję spolszczenia.

wasikuss
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2021, o 23:50

Re: [PC] Lucifer Within US

Postautor: wasikuss » 11 lip 2022, o 15:45

Wejsja Beta spolszczenia. Wypakować do głównego folderu gry, odpalić gierkę i zmienić język w Settings.
Changelog:
- kod przepisany na nowo. wcześniej nadpisywanie oryginalnych plików, a teraz jako mod do gry
- sposzczenie jest widoczne jako osobna pozycja w ustawieniach
- główny font w grze podmieniany w runtime przez moda

https://drive.google.com/file/d/1e0WeQb ... sp=sharing


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości