[PC] Resident Evil 4 Remake

Obecnie tworzone projekty na wszelkie platformy.
Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie o datę premiery lub postęp - przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

[PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: Viuys » 19 mar 2023, o 19:41

Obrazek

Witam wszystkich.

Kilka dni temu rozpoczęliśmy już prace nad spolszczeniem do Resident Evil 4 Remake. Nie jestem w stanie podać żadnej daty premiery spolszczenia, bo zależy ona od wielu czynników. Mogę jednak zapewnić, że będzie to trwało dłużej niż przy Village. Pomijając fakt, że Resident Evil 4 Remake jest po prostu dłuższe i większe od Village, problemem także jest mniejsza ilość czasu na tłumaczenie.

Z dniem dzisiejszym mamy już za sobą wszystko, co występuje w demie, dlatego też postanowiliśmy wydać spolszczenie do Chainsaw Demo.

Pobrać możecie je na naszej stronie (strona wciąż w dość roboczej formie):
https://re-patriacja.pl/resident-evil-4-remake/

Instalacja wygląda identycznie jak przy Village, można skorzystać z tych samych poradników, potrzebna jest tylko nowa wersja Mod Managera od FluffyQuacka, można ją pobrać z jego strony:
https://www.fluffyquack.com

Jeśli chcecie nas wesprzeć lub nam podziękować wysyłając jakieś grosze, to możecie to zrobić tutaj:
https://www.paypal.me/viuys
https://ko-fi.com/repatriacja

stach122
Posty: 144
Rejestracja: 22 sty 2018, o 01:00

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: stach122 » 19 mar 2023, o 20:38

RE4 większe od Villige?! Nie grałem wiec szczerze nie wiem.

maciex50
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2013, o 08:48

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: maciex50 » 19 mar 2023, o 22:05

Czy ktoś się orientuje czy to spolszczenie oraz spolszczenie do Village da się wgrać na Steam Decku?

Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: Viuys » 19 mar 2023, o 22:34

Czy ktoś się orientuje czy to spolszczenie oraz spolszczenie do Village da się wgrać na Steam Decku?
Możesz spróbować tej metody. Nie mam niestety steam decka, więc nie jestem w stanie więcej pomóc.
https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comm ... ere3re_on/

Wypuściliśmy mały update do spolszczenia.

Update 1.1
- Dodane tłumaczenie do podpowiedzi w ekranach wczytywania
- Dodane tłumaczenie opisu brązowego jajka
- Dodane tłumaczenie do kilku zgubionych losowych kwestii
- Dodane tłumaczenie do zapisków ze scenki z Hunnigan

predator20b
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 14:07

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: predator20b » 20 mar 2023, o 13:37

Viuys masz może w planach slposzczenie do resident evil remake i resident evil 0?

Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: Viuys » 20 mar 2023, o 15:03

Viuys masz może w planach slposzczenie do resident evil remake i resident evil 0?
Naszym celem jest przetłumaczenie wszystkich Residentów, które nie wyszły po polsku. No więc tak, są w planach, ale to ile się uda i jak długo to zajmie to już inna sprawa.

Kraus3r
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2023, o 15:36

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: Kraus3r » 20 mar 2023, o 15:53

Hej Viuys, po pierwsze chciałbym Ci bardzo podziękować za tłumaczenie gier z serii Resident Evil, a także pozostałym osobom, które pomagają Ci w tłumaczeniu. Mam kilka pytań:

1. Czy jest szansa, że w przyszłości przygotowywane przez Was tłumaczenie RE4 (jak i wcześniejsze tłumaczenie RE Village) przestanie działać? Np poprzez jakąś aktualizacje wydaną przez twórców gry, albo jakieś problemy z Mod Managerem? Czy raczej możemy mieć pewność, że owe spolszczenia będą już działać "na zawsze"?
2. Czy jest możliwość wgrania spolszczenia do gry bez używania Mod Managera? Znaczy się mogę zrozumieć, że na tę chwilę Mod Manager jest jedyną możliwością, ale zastanawiam się, czy z czysto technicznego punktu widzenia można w ogóle to inaczej zrobić (np ręczne grzebanie w plikach gry czy coś)?
3. Co się stanie, jeżeli po wgraniu spolszczenia do RE4 wyjdzie jakieś DLC, np Seperate Ways (kampania Ady Wong)? Czy w takiej sytuacji jedynie nowa zawartość będzie po angielsku, a cała reszta po polsku?
4. Czy zamierzacie w przyszłości wydać spolszczenie do RE4 HD? Dotyczy to zarówno interfejsu, dokumentów, jak i scen dialogowych, gdzie tutaj może być problem, gdyż w RE4 HD podczas grania po angielsku nie wyświetlają się napisy (wyświetlają się tylko wtedy, gdy mamy inny język niż angielski)
5. Czy istnieje możliwość wydania tłumaczenia do RE4 Remake jak i do RE Village jako modyfikacji w warsztacie Steam? Z tego co wiem, to wtedy bez problemu można byłoby to zainstalować bez konieczności używania Mod Managera.
6. Widzę, że na Waszej stronie jest dostępne tłumaczenie do pierwszego Resident Evil. Wnioskując z Twojego powyższego postu mam orzumieć, że oryginalny RE2 też macie w planach przetłumaczyć?

Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: Viuys » 20 mar 2023, o 16:51

1. Każda aktualizacja, która zmieni coś w aktualnych plikach z tekstem spowoduje, że spolszczenie do tych plików przestanie działać. W takim przypadku musimy zaktualizować pliki spolszczenia co przy RE Village robiliśmy wielokrotnie i dalej będziemy robić (choć nie spodziewam się więcej update'ów do gry jak mam być szczery). Zdarza się jednak czasem, że aktualizacja po prostu wrzuca jeszcze raz te same pliki, w takim przypadku wystarczy odinstalowanie moda i zeskanowanie plików gry ponownie (co jest opisane na naszej stronie). A jeśli chodzi o Mod Managera to jest to narzędzie offline, nie ma raczej obaw, że przestanie działać.
2. Tak i nie, skoro istnieje do tego narzędzie, to można to też zrobić ręcznie. Hamuje cię tylko twoja wiedza. Niestety proste to nie jest, bo poza wrzuceniem plików moda trzeba też modyfikować plik pak (i nie, nie ma opcji wrzucenia całego paka jako download, raz że to waży tyle co gra, dwa że to dosłownie cała zawartość gry, myślę że byłoby to już nielegalne).
3. Tak samo jak w przypadku update'ów, nie mogę ci na to pytanie odpowiedzieć, bo nie wiem jaka będzie zawartość update'a. W przypadku DLC do Village zaraz przed premierą wypuścili update, który dodawał do gry różne opcje dostępności przez co zmodyfikowali dosłownie wszystkie pliki z tekstem gry i z tego powodu musieliśmy aktualizować spolszczenie. Samo DLC jednak wyszło jako osobny pakiet plików i nie ingerowało w spolszczenie do podstawki.
4. Odpowiedziałem już na to pytanie w poprzednim poście.
5. A czy Resident Evil Village lub Resident Evil 4 Remake posiadają wsparcie warsztatu? To jedno z tych pytań na które sam możesz sobie odpowiedzieć.
6. To samo co punkt 4.

Kraus3r
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2023, o 15:36

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: Kraus3r » 20 mar 2023, o 18:44

Racja, dopiero teraz zobaczyłem, że gry z serii RE nie mają wsparcia dla warsztatu Steam, w przeciwieństwie do np Skyrima.

Dzięki za odpowiedź na wszystkie pytania, trzymam kciuki za szybkie tłumaczenie. Zdaję sobie sprawę, że masz teraz mniej czasu, a i sam RE4 jest dłuższy niż Village, jednak mam nadzieję, że uda się zrobić tłumaczenie do października, bo wtedy Capcom powinien obniżyć czasowo cenę RE4, ze względu na wyprzedaż na Halloween, tak jak to było w tamtym roku, kiedy np RE2 było przecenione o ponad 50%. Nie liczę na jakąś dużą obniżkę, ale może cena spadnie o te 20%, a ze względu na brak języka polskiego nie mam zamiaru płacić pełniej ceny za RE4, niech Capcom spada na drzewo. :)

sunbeaches
Posty: 57
Rejestracja: 10 sie 2017, o 08:05

Re: [PC] Resident Evil 4 Remake

Postautor: sunbeaches » 21 mar 2023, o 00:46

Witam i z góry trzymam kciuki za projekt :) Oby jak najszybciej udało się wydać! Niestety jeśli chodzi o demo to u mnie spolszczenie nie działa.. wypakowuje 2 pliki spolszczenia do folderu mods w folderze modmanagera, uruchamiam modmanagera i mam w ramce coś takiego jak "natives" oraz kwadracik do włączenia lub wyłączenia gdzie pisze, że skopiowano 55 plików i zainstalowano mod "natives". Po uruchomieniu nie ma po polsku, ani wyboru polskiego w opcjach.


Wróć do „Projekty”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości