State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
marco
Posty: 53
Rejestracja: 21 lip 2013, o 20:42

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: marco » 19 maja 2023, o 10:09

Powiem szczerze, że słysząc maszynowy bez korekty, od razu mi się kojarzy pathfinder kingmaker. To nie wyszło dobrze.

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: tisher » 19 maja 2023, o 10:25

To jest za duży projekt, albo to zrobi automat a człowiek tylko poprawi podstawowe rzeczy albo taka gra nie ma szans na polonizację.
To co robię to nie jest "tłumaczenie w google", robię korektę stylistyczne, poprawiam błędy tłumaczenia ale maszynowo, robię korektę ale podstawową aby "dało się grać" a nie przezywać uniesienia stylistyczno-gramatyczne :P
Nie da się przeczytać i ewentualnie poprawić 120.000 linni tekstu i będą babole i bedą teksty przetłumaczone z czapy i na pewno bedzie tego ogromna ilosć.
No alle materiały do takiej korekty umieszczę, jak kogoś będzie bolało, że tłumaczenie jest słabe to zaproszę do pomocy i się będzie mógł wykazać "jak to powinno wyglądać" ;)

Jak działa tłumaczenie i korekta maszynowa na przykładzie prawidłowego działania algorytmów (skuteczność tłumaczenia i korekt zależy od kontekstu):

Linia źródłowa:
It's not pretty, but the safety of the many has to come first, here.

Tłumaczenie maszynowe:
To nie jest ładne, ale tutaj bezpieczeństwo wielu musi być najważniejsze.

Korekta maszynowa ("Popraw styl i formę"):
To nie jest przyjemne, ale bezpieczeństwo wielu jest tutaj priorytetem.

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: tisher » 23 maja 2023, o 23:55

Mamy to :)
Wszystkie problemy techniczne rozwiązane, przetłumaczone jest 99% wszystkiego, pozostały jakieś pojedyncze słowa, czcionka jest tymczasowa, ogonki różnią się od innych literek ale to szczegół w znalezieniu jakiejś fajnej czcionki. Gra jest fajna :)
Na razie pracuję nad korektą techniczną oraz podstawową korektą gramatyczną.

Obrazek

marco
Posty: 53
Rejestracja: 21 lip 2013, o 20:42

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: marco » 24 maja 2023, o 15:55

Wygląda nieźle.

goliat
Posty: 121
Rejestracja: 6 cze 2021, o 08:44

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: goliat » 24 maja 2023, o 18:10

Ja mam dwie uwagi co do tłumaczenia na tym obrazku:

1. Zamiast użyj ambulatorium ja bym dał wykorzystaj lub skorzystaj z ambulatorium.

2. Zamiast usuń zmęczenie to dałbym Pozbądź się zmęczenia.

Ale same spolszczenie wygląda całkiem dobrze.

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: tisher » 24 maja 2023, o 18:28

dzięki za sugestie ale tego typu rzeczy raczej pozostaną w tłumaczeniu w wersji roboczej ponieważ z uwagi na 1 osobowy skład ekipy tłumaczącej oraz założenia, że ma być jakościowo docelowe tłumaczenie takie 3/10 ponieważ maksymalnie jak się da prac robię poprzez prace maszynowe to aby wyprowadzić tłumaczenie ponad wspomniane 3/10 to są potrzebne przepotężne prace korekcyjne. Dlatego skupiam się na poprawie technicznej po tłumaczeniu maszynowym (obecnie poprawiam skrypty, kolorowanie tekstów, formatowanie zepsute przez algorytmy tłumaczące), następnie idzie korekcja gramatyczna wybranych segmentów tekstu + co mi się uda z tekstów krótkich w ramach możliwości 1 osoby. I w tej formie idzie do publikacji + materiały źródłowe aby jeśli ktoś ma siłę to poprawić to będzie można wydać wersje poprawione w przyszłości.

mati199924
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2023, o 18:39

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: mati199924 » 24 maja 2023, o 18:41

Kiedy można się spodziewać spolszczenia? Po za tym świetna robota i trzymam kciuki.

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: tisher » 24 maja 2023, o 19:19

Wydaje mi się, że 2 tyg max potrzebuje, proponuję wyłączyć aktualizacje i niech pozostanie na update 33

stach122
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2018, o 01:00

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: stach122 » 27 maja 2023, o 14:00

Już sie nie bede na siłe czepiać że kolega oleje dokładnjiejszą korekte ale bardziej chciałbym sie dowiedzieć czy w razie wu kolejnych aktualizacji spolszczenie też bedzie dostawać aktualizacje

tisher
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 19:46

Re: State of Decay 2: Juggernaut Edition + DLC

Postautor: tisher » 29 maja 2023, o 12:02

Trudno powiedzieć, tłumaczenie robię dla siebie aby pograć, pogram, przejdę grę bo fajna i pewnie zacznę tłumaczyć kolejną grę w którą chcę zagrać i nie wiem czy będzie sens wracać do niej za pół roku przy okazji update 34
Ale..
Z tego co widziałem kolejne aktualizacje po prostu dodają do pliku tłumaczenia np 8k nowych linni dialogów i opisów. Zatem samo tłumaczenie jest łatwo dostępne, przy zachowaniu zasady "byle jak oby grywalne" to do tłumaczenie samych dodatkowych tekstów to raczej rzecz na 30min pracy i nie widzę najmniejszych problemów potłumaczyć. Zresztą liczę na to, że po udostępnieniu wszystkich materiałów + narzędzie to tłumaczenie zacznie żyć swoim życiem i z biegiem czasu "się poprawi" oraz "się potłumaczy" :)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości