Professor Layton - fajny pomysł

Dział niewymagający rejestracji na forum. Chcesz wyrazić swoją opinię o projekcie, podziękować autorom, zadać pytanie? To miejsce dla Ciebie.
Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.
Dusky666

Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: Dusky666 » 24 gru 2011, o 16:38

Mam ciekawy pomysł odnośnie tłumaczenia laytona. Pewnie dlatego nikt się za niego nie bierze ponieważ nie da się znaleźć wszystkich tekstów w pliku, a poza tym to trzeba go rozkodować i takie tam. Sedno sprawy:
Mogłaby jakaś dobra dusza przetłumaczyć wszystkie zagadki z dowolnej części i wydać to np. w formie pdf albo zwykły notatnik. Myślę, że to bardzo dobry pomysł i wielu osobom przypadłoby do gustu.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: Manuel Czaszka » 24 gru 2011, o 16:50

Akurat technikalia Laytona są rozpykane przez twiga.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Gość

Re: Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: Gość » 24 gru 2011, o 17:09

A dokladniej rzecz biorac to przez pewnego Brazylijczyka ;)

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: Manuel Czaszka » 24 gru 2011, o 17:10

O Brazylijczyku nie słyszałem, podrzucisz link?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

twig

Re: Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: twig » 24 gru 2011, o 17:14

Dla formalności - nie kontaktowałem się z żadnym Brazylijczykiem.

Gość

Re: Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: Gość » 24 gru 2011, o 17:15

http://www.romhacking.trd.br/index.php?topic=7130.0 istnieje wiele innych projektow dotyczacych tlumaczenia Laytona (na inne jezyki), ale narzedzia stworzyl Brazylijczyk z tej grupy.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: Manuel Czaszka » 24 gru 2011, o 17:20

To nawiązując do pierwszego wpisu - jak widać możliwości techniczne są :D
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Cierpa
Posty: 81
Rejestracja: 20 lip 2009, o 15:26

Re: Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: Cierpa » 24 gru 2011, o 19:56

Kwestia techniczna Laytona to jeden wielki śmiech... pliki z tekstem i dialogami zawarte są w plikach... tekstowych (no i może tam jakieś malutkie biny, nie pamiętam dokładnie). Bardziej martwią mnie grafiki...
Co jest do cholery? Co wy tak z tym Laytonem wyskoczyliście?

Ty coś ćpasz, czy co jest z tym nabuzowaniem i agresywnym tonem? To już nie pierwszy raz. Opanuj się. /MC

twig

Re: Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: twig » 24 gru 2011, o 20:01

No tak, bo edycja grafiki to już nie "technikalia" - byś się czasem zastanowił co piszesz, Cierpa.

Dusky666

Re: Professor Layton - fajny pomysł

Postautor: Dusky666 » 24 gru 2011, o 22:59

Zawsze myślałem, że na DSa najmniejszym wysiłkiem w spolszczeniu jest samo tłumaczenie, a możliwość rozkodowania tekstu jest na znikomym poziomie więc dlatego mało spolszczeń na tę właśnie platformę wychodzi. Skoro przez tak długi czas nikt się nie zainteresował Laytonem to można różne rzeczy spekulować.
Ps: Zainteresowanie Laytonem jest spowodowane tym, iż moja dziewczyna gra w Last Specter i przeszła jakieś 70 zagadek ale więcej nie może bo jej angielski nie jest na tyle wysokim poziomie. Kilka próbowała ze słownikiem ale zbyt żmudna robota. Spytała mnie czy nie ma na necie przetłumaczonych tylko zadań. Niestety nie ale dało mi to pomysł abym napisał na jednym z najbardziej zasłużonym dla mnie forum.
Pss: Cierpa, ty się tak bulwersujesz bo może sam nad czymś z pod stajni Level5 pracujesz, hę?


Wróć do „Dla Gości”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość