[PC] The Walking Dead

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

[PC] The Walking Dead

Postautor: Norek » 30 kwie 2012, o 15:53

Razem z Johnnym mam(y) przyjemność zapowiedzieć tłumaczenie do pierwszego epizodu gry The Walking Dead, w wersji na PC. Od kilku dni pracuję nad tłumaczeniem i wedle moich szacunków jestem mniej więcej w 40-50% skryptu. Nie będę rzucał żadnymi datami, ale spróbuję w tym tygodniu zrobić jak najwięcej się da, może nawet zakończyć całe tłumaczenie, chociaż... Na sam koniec zostawiłem sobie największe pliki, które wręcz odstraszają niż zachęcają do tłumaczenia. Jak zawsze mziab pomógł w dostosowaniu skryptu do Omegi :)

Johnny zajął się ogarnięciem technicznej strony, zatem najlepiej będzie, jak sam o niej się wypowie.
Mamy nawet pierwsze screeny do zaprezentowania.
Oczywiście proszę mieć na uwadze, że to pierwsza wersja, bez żadnych poprawek, zatem nie wytykajcie mi proszę błędów i dziwnie brzmiących zdań, bowiem już teraz część z nich została zmieniona (na plus). Na swoją obronę mogę dodać, że tekst w większości przypadków nie idzie chronologicznie, co wpływa niekiedy na tłumaczenie, ale wszystko zostanie poprawione.

SCREENY

Zwiastun spolszczenia czwartego epizodu.

Informacja od Johnny'ego:
Kiedy wydawało się, że gry Telltale są już całkowicie rozpracowane pod względem technicznym, twórcy postanowili jeszcze trochę pomieszać w swoich plikach, z okazji premiery "The Walking Dead". O ile tekst i grafiki dają się z łatwością edytować z pomocą programu TTG Tools stworzonego przez użytkownika forum xentax - Den Em - o tyle z czcionkami jest już trochę zabawy. Jak widać udało mi się je jednak dorobić. Oczywiście pozostało jeszcze bodaj 18 innych, ale ich ukończenie to tylko kwestia czasu.

Nie można też zapominać o programie ttarchext stworzonym przez aluigiego. Bez niego nawet byśmy nie zobaczyli plików, które teraz edytujemy :D

INFORMACJA
W związku ze zbyt dużą liczbą postów, które niczego nie wnoszą do tematu, został on oczyszczony.
Będzie się tak działo co jakiś czas, jeśli uzbiera się zbyt dużo badziewia.
Pytania o datę premiery spolszczenia spotkają się z odpowiednią reakcją.

Spolszczenie pierwszego sezonu gotowe!
KLIK
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Johnny
Kasztaniak
Posty: 260
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:35

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: Johnny » 22 gru 2012, o 00:19

Norek kazał mi przekazać, że spolszczenie do epizodu piątego też jest już gotowe, czy coś.
Od 20 lat niszczę klimat. Moje dzieci będą jeździć bez kasków.

cubegore
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2012, o 21:42

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: cubegore » 22 gru 2012, o 02:01

Zauwazyłem póki co jedna literówke - jak Lee wraca z dachu i uwalnia Omida z resztą jest kwetia ze to sprawka Vernona i zamiast to jest ti. W każdym razie kawał solidnej pracy za wami. Dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
marbol
Posty: 21
Rejestracja: 7 paź 2012, o 21:18

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: marbol » 22 gru 2012, o 13:13

Dzięki za spolszczenie fajny prezent na święta od was :D Wieczorkiem sobie przetestuje w zaciszu przy piwku aż strach zakończenia :) Jak zobaczę jakieś błędy w co wątpię bo nigdy jakoś nie zauważyłem to napiszę. Pozdrawiam, i Wesołych Świąt :D

tomek1234
Posty: 7
Rejestracja: 31 lip 2012, o 12:58

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: tomek1234 » 22 gru 2012, o 13:56

Dzięki za spolszczenie, to jest miły prezent dla nas, a ja trzymam kciuki abyście zawsze robili tak dobre spolszczenia, no i będę czekać na 2 sezon.

Wesołych Świąt i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
marbol
Posty: 21
Rejestracja: 7 paź 2012, o 21:18

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: marbol » 22 gru 2012, o 19:18

Ja*ierdole dawno od czasu heavy rain nie wzruszyłem się tak bardzo, wszyscy kojarzą zombie z zabijaniem napier*alanką a tutaj zobaczcie tak piękną grę/film/komiks można zrobić. Jak dla mnie gra roku 2012 i jedna z lepszych jakie grałem. Dziękuje wam za to że mogłem przejść tę grę po polsku, mam nadzieje że jak będzie drugi sezon to też będzie spolszczenie. Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Awatar użytkownika
ElGustavo
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2012, o 12:05

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: ElGustavo » 22 gru 2012, o 23:12

Dziękuję wszystkim którzy brali udział przy pracy nad spolszczeniem owej gry.
A i postaram się jeszcze przejść wszystkie epizody od nowa może znajdę jeszcze jakiś błąd.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

exstyler
Posty: 8
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:20

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: exstyler » 23 gru 2012, o 00:07

No normalnie super, dzięki, jesteście wielcy. ;))
Zdaje mi się czy to mój pierwszy post na tym forum? Bo obserwuje wasze poczynania od rozpoczęcia prac nad spolszczeniem 2 epizodu. ;D
Wesołych świąt.

patrylux13
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2012, o 21:16

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: patrylux13 » 23 gru 2012, o 00:15

Jesteście kozakami własnie skończylem 4 epizod i zastanawiam się kiedy spolszczenie do 5, wchodze na waszą strone a tu taka niespodzianka. Wielkie dzięki a ja już nie przynudzam tylko spadam grać, pozdro

Next_Gen_1987
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2012, o 20:03

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: Next_Gen_1987 » 23 gru 2012, o 08:51

Już jest spolszczenie piątego epizodu? A ja myślałem, że dopiero w Sylwestra sobie zagram w TWD PL ;-)

Dziękuję i życzę zdrowych, radosnych świąt BN i wesołego (choć 2013 ;-p) nowego roku!


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości