[PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Wszelkie projekty niedokończone i opuszczone. Wiele z nich można dokończyć, jeżeli nie chce się zaczynać tłumaczenia od zera.
Awatar użytkownika
BuTcHeR
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2009, o 18:42
Kontakt:

[PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Postautor: BuTcHeR » 24 wrz 2012, o 21:50

Około tygodnia temu podjąłem się próby spolszczenia kolejnej gry. Tym razem jest to jeden z moich ulubionych symulatorów kosmicznych X-Wing Alliance.
Czcionka już została wykonana (na razie tylko dla wysokiej rozdzielczości).
Misje są tłumaczone w specjalnym edytorze wygrzebanym w sieci.
Pozostałe pliki (opisy misji, dane techniczne oraz nazwy statków, emaile etc.) są tłumaczone w OmegaT. Tu jak zwykle wielkie ukłony w stronę Mziaba, który napisał program konwertujący pliki do standardu OmegiT.
Na chwilę obecną zostały przetłumaczone 2 pierwsze misje (razem jest ich 53), kilka emaili oraz opisów.
Niestety niektóre konwersacje w misjach musiały zostać uproszczone, ze względu na ograniczenia ilości znaków. To samo tyczy się niektórych opisów.
Spolszczenie planuję wydać przed świętami (mam nadzieję, że tegorocznymi).
Po ukończeniu obecnego projektu zamierzam zabrać się za Star Wars: X-Wing, Star Wars: TIE Fighter oraz Star Wars: X-Wing Vs. TIE Fighter.
Poniżej kilka screenów z menu oraz pierwszej misji.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Stanisław Lem: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Pikoras
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 12:09

Re: [PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Postautor: Pikoras » 2 paź 2012, o 16:33

Się już doczekać nie mogę, po prostu super sprawa :)

Awatar użytkownika
BuTcHeR
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2009, o 18:42
Kontakt:

Re: [PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Postautor: BuTcHeR » 2 paź 2012, o 17:31

Postępy prac oraz prezentacje misji można obejrzeć na moim kanale youtube:
http://www.youtube.com/user/extragry
Dodatkowo gra będzie miała również spolszczone cutsceny (przerywniki filmowe).
Stanisław Lem: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Pikoras
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 12:09

Re: [PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Postautor: Pikoras » 15 sty 2013, o 16:54

Witam
Wiem, że w regulaminie napisane żeby nie pytać, no ale nie mogę się powstrzymać.
To chciałem zadać to pytanie, jak postępują prace? Bo bym chętnie się oderwał od World Of Tanks :)
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Awatar użytkownika
BuTcHeR
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2009, o 18:42
Kontakt:

Re: [PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Postautor: BuTcHeR » 15 sty 2013, o 17:22

Do ukończenia prac nad spolszczeniem niestety jeszcze długa droga.
Postępy tłumaczenia można sprawdzić tutaj w drugim poście (staram się je na bieżąco aktualizować).
Stanisław Lem: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Pikoras
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 12:09

Re: [PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Postautor: Pikoras » 16 sty 2013, o 09:10

O, dzięki będę śledził ;>

bialypc
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2011, o 12:56

Re: [PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Postautor: bialypc » 13 lut 2013, o 13:44

Witam!
Super że robisz to Spolszczenie, ale mam takie malutkie pytanko. Mógłbyś zrobić również Spolszczenie do "STAR WARS: X-wing ( Collector series )"Tutaj jest pokazana ta wersja i różnica pomiędzy starą a nową:
http://xwing.wz.cz/en_xwcs1_sc.htm
Jest to wersja CD z teksturami jednostek. Sam próbowałem robić do tej gry Spolszczenie, ale niestety za pomocą google translatora ponieważ nie znam Anglika, bo w szkole miałem tylko Radziecki. Tak więc pliki dało się edytować normalnie za pomocą np. Notatnika. Ale pojawił się niestety problem ponieważ gra najwidoczniej wczytuje te same pliki po prostu z płyty, ponieważ mimo przetłumaczonych tekstów w grze dalej były one po Angielsku. Z tego co udało mi się zobaczyć to na płycie są dokładnie te same foldery z tymi samymi plikami co po instalacji gry na dysk. Zatem możliwe że dało by rade po prostu przetłumaczyć te teksty i zrobić nowy obraz płyty z podmienionymi tekstami, tego nie spróbowałem niestety ale najprawdopodobniej dało by rade.

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: [PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Postautor: Plaski » 16 lut 2013, o 23:26

Fajnie by było zagrać w X'y po polsku...
Co do STAR WARS: X-wing ( Collector series ) to fakt, grafa lepsza niż w pierwszej wersji ale jest jeden duży Big Problem- w collector series nie można podłączyć myszy tylko Joya co za tym idzie nie mogłem przejść paru misji, po prostu horror. Może ktoś z was ma jakiś patch który uruchamia mysz pod tą wersją???
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...

bialypc
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2011, o 12:56

Re: [PC] Star Wars: X-Wing Alliance

Postautor: bialypc » 17 lut 2013, o 12:19

Ja u siebie problem z Joyem rozwiązałem poprzez zainstalowanie emulatora joysticka nazywa się "VJoy Virtual Joystick". Co prawda nie da się chyba na nim grać w gry za pomocą myszki, ale ja bez problemu grałem w tą grę na klawiaturze i kilka innych które wymagały joya. Całkiem możliwe że jest też jakiś inny emulator na którym dało by się bezproblemowo grać za pomocą myszki.


Wróć do „Projekty porzucone i nieaktywne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość