[PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 21 mar 2013, o 19:50

-------------------------------------16.03.2012----------------------------------------------

Jedynka będzie w wersji PL, ale nie wiadomo kiedy. Projekt dopiero parę dni temu "odmroziłem", więc może się okazać, że dość długo na nią poczekasz. W kwestii Grzechów Ojców odsyłam do odpowiedniego tematu na forum.

-----------------------------------21.03.2013------------------------------------------------

Uwaga! Spolszczenie "Bestii w ludzkim ciele" jest chwilowo niedostępne. Jak tylko uporam się z pewnymi problemami natury estetycznej, plik zostanie udostępniony ponownie.

Be Vigilant :D
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: Manuel Czaszka » 21 mar 2013, o 20:45

uporam się z pewnymi problemami natury estetycznej, plik zostanie udostępniony ponownie.
Tłika wywalasz z kreditsów? :P
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 21 mar 2013, o 21:05

Sprzątam. Estetyka nade wszystko. :P
N.E.M.O.

vision69
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2012, o 18:00

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: vision69 » 23 mar 2013, o 12:34

Tłumaczenie jest świetne, nic bym już w nim nie zmieniał :)
Ale jeśli Pan Mendosa robi ostatnie szlify to zgłoszę taki mały błąd.
Wersja gry "Gabriel Knight 2 - The Beast Within (June 30, 1995) GOG.COM"
W trzecim Akcie [III] grając Gabrielem po kliknięciu myszką podczas rozmów i czytania dokumentów zmienia się kolor tła i samoistnie wraca. Przykład w załaczniku.
Załączniki
prawidłowy.JPG
fiolet.JPG

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 23 mar 2013, o 13:39

Również tego doświadczyłem, na wersji z Play. Nie wiem z czego to wynika, ale gdybym miał zgadywać, to obstawiłbym konflikt - łatka z podpisami (dotyczy zapewne wszystkich łatek, Castellano [1], English, Castellano [2], Polish) vs. silnik gry. Obawiam się, że nie umiem tego poprawić.
N.E.M.O.

vision69
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2012, o 18:00

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: vision69 » 24 mar 2013, o 19:55

Pytanie z ciekawości w kwestii fabuły.
Zakończyłem grę [odwiedzone punkty 676 z 679]
Czy istnieje drugie inne zakończenie lub miało istnieć
Bo brakujące 3 sceny, wskazywały by iż należy szukać alternatywnego zakończenia??

ps: Wersja gry GoG, zero problemów z tłumaczeniem
- czcionka w starodawnych listach mało czytelna przynajmniej jak dla mnie
- brakowało około trzech "plansz" z dialogami(rozmowa przy kominku) bez wpływu na fabułę.

Mechanicznie gra zwiesiła mi się dwukrotnie na odtwarzaniu filmiku, za drugim razem ten sam filmik działał prawidłowo, więc nie jest to związane z tłumaczeniem, wystarcza jeden save na Akt.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 24 mar 2013, o 21:33

Zacznę od środka - wszystkie napisy w grze można uwidocznić, stosując metodę opisaną w pliku "Nieczytajmnie", ale - co podkreślam, szczegółowo jest to opisane w tym pliku, są pewne, negatywne konsekwencje.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "w starodawnych listach", może chodzi o dzienniki przodków Łowcy Cieni? Jeśli bardzo chcesz, zaprezentuję tu "oryginalne" wersje tych plansz. Będzie ubaw, gwarantuję.

Alternatywnym zakończeniem jest, krótko mówiąc:
Spoiler!
śmierć Gabriela.
Punkty w grze zbiera się za "byle co", czasem przeczytanie listu, obejrzenie przedmiotu w inwentarzu etc.

Gra została mocno skrócona, jeśli brać pod uwagę wstępne plany. Usunięto jeden Akt, a dwa inne połączono w jeden, zatem:
Spoiler!
nie zagramy sobie Ludwikiem II Bawarskim :( .
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
YaReX
Posty: 96
Rejestracja: 2 cze 2011, o 15:10
Grupa: Suvareńczycy
Kontakt:

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: YaReX » 24 mar 2013, o 21:36

Zakończyłem grę [odwiedzone punkty 676 z 679] (...)Bo brakujące 3 sceny, wskazywały by iż należy szukać alternatywnego zakończenia?
Po prostu nie wszystko zbadałeś/odwiedziłeś, więc dlatego nie miałeś 679 punktów pod koniec ;)

Awatar użytkownika
wacekplacek
Posty: 9
Rejestracja: 4 sty 2009, o 13:08
Grupa: Żadna

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: wacekplacek » 30 mar 2013, o 21:41

Właśnie skończyłem grac i powiem szczerze ze czuje lekki niedosyt, bo albo nie zrozumiałem o co chodziło w tym wszystkim albo scenariusz nie został dokończony.

Wiem ze to nie jest odpowiednie miejsce na takie pytania ale może ktoś byłby łaskaw rozwiać kilka wątpliwości fabularnych:
Spoiler!
1. Jaki był związek miedzy Ludwikiem II a Von Glowerem? Jaką w ogolę odgrywał rolę Ludwik II w tym wszystkim i co od niego chciał Czarny wilk?
2. Po co Ludwik stworzył z Wagnerem tę operę?
3. Dlaczego Ludwik popełnił samobójstwo?
4. Po co została odegrana opera Ludwika pod koniec gry? Tylko po to aby wywołać przemianę w wilka u Glowera?
5. Dlaczego Von Zell zlecił kradzież wilków z miejscowego zoo?
6. Czemu tak w gruncie rzeczy był winny Glower, bo jakoś niespecjalnie rozumiem to jak go potraktowano na końcu. Mordy były dokonywane przez Zella o ile dobrze zapamiętałem.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 30 mar 2013, o 22:56

ad 1.
Spoiler!
Von Glower= Paul Gowden, syn von Ralicka, pragnął Ludwika II, jako "towarzysza udręki wilkołaka". Ludwik II był... nieco szalony (choć w tym szaleństwie jest [była] metoda).
ad 2.
Spoiler!
Trzymając się fabuły gry (ale nie faktów - co podkreślam), Ludwik chciał sprowokować Gowdena/Ralicka/Glowera do ostatecznego porachunku - jednak w tym celu opera musiałaby być wykonana publicznie.
ad 3.
Spoiler!
Na to nie ma dowodów. Fabuła gry również o tym wprost nie mówi. Być może pobił się z lekarzem? ;)
ad 4.
Spoiler!
Aby wywołać przemianę obydwu wilkołaków (alfy i bety), w celu pojedynku. To, jak łatwo von Glower dał się nabrać na ten fortel - to dopiero jest dla mnie "zagwozdka".
ad 5.
Spoiler!
Wokół von Zella już gleba śmierdziała, i nawet von Glower nie miał ochoty go "kryć" (zakładając, że o wszystkim wiedział). Musiał kombinować.
ad 6.
Spoiler!
Wilkołak beta (Gabriel), musiał zabić "wilkołaka alfa", aby "uwolnić własną duszę". Kłania się lektura "Likantropia - Wilcze ścieżki".
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości